Astročlánky

Aktualizováno 2. května 2022 14:10

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop aneb Manželství nebeská. Které páry se k sobě hodí nejvíce?

Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, dvojice, které to mají ve společném životě lehčí nebo to mohou mít lehčí, pokud nenechají vyhasnout lásku, kterou jim hvězdy do počátku vztahu štědře nadělily. Kterým vybraným dvojicím osud dopřál prožít na zemi manželství nebeské? Které dvojice se podle astrologie k sobě hodí nejvíce?

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší než ty ostatní. Proč? Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo kombinace nesouladné. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Výsledek však vždy záleží na obou zúčastněných stranách. Hvězdy pomáhají, ale náš osud neurčují.

Nejlepší partnerské kombinace podle horoskopu

Které kombinace znamení jsou těmi vyvolenými, a mohou tedy prožít manželství nebeské i zde na zemi? Jsou to Beran a Lev, Beran a Střelec, Lev a Střelec, Býk a Panna, Býk a Kozoroh, Kozoroh a Panna, Blíženci a Váhy, Blíženci a Vodnář, Váhy a Vodnář, Rak a Štír, Ryby a Rak, Štír a Ryby. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželství nebeské Beran a Lev

Setkávají se dva lidé s podobným energetickým nastavením. Oba ohniví, vášniví, fyzicky zdatní. Lev je kreativní a zábavný, což Berana baví, a Lev je šťastný, že tak oslňuje, a o to více září. Problémem jsou ega obou partnerů. Beran velmi lehce dokáže Lva urazit nebo nedostatečně vzývat lví velikost a pýcha Lva utrpí těžkou ránu. Hříva splihne a Lev uraženě odchází za jinou/za jiným, jistojistě více obdivujícím. Přesto tato kombinace partnerů patří mezi nejúspěšnější v celém zvěrokruhu. Dokážou-li oba čas od času ustupovat ze svých „vrozených“ pozic, nic jim nebrání ve velmi harmonickém soužití. Jeden obdivuje druhého, přirozeně si pomáhají, doplňují se v sexu a skvěle, bezkonfliktně vychovávají své potomky.

Manželství nebeské Beran a Střelec

Potkávají se dvě ohnivá znamení, takže soulad. Harmonie v základním chápání světa, stejná radost z podobných věcí, stejná touha po dobrodružství všedního dne, stejný typ humoru a zábavy. Ale rozdíl tu je, a to zásadní. Střelec bytostně touží po osobní svobodě, nesnáší emocionální pouta, proto si často nechává otevřená zadní vrátka. Nedokáže jít do vztahu úplně naplno a to Beran vždy vycítí. Beran není stálé znamení, dokáže být také pěkně záletný, ale když „do toho jde“, tak vždy v plné polní. Střelec nechápe, je volný, ve vztahu vyhledává svobodný pohyb a kdykoliv ucítí náznak čehokoliv trvalého, utíká. Jeho citová neuchopitelnost činí Berana více závislého na svém protějšku, což má tendenci si kompenzovat nevěrou. Kde naopak toto partnerství klape na výbornou, je jakékoliv spojení obchodní či přátelské.

Manželství nebeské Lev a Střelec

Harmonické spojení. Znamení stejného elementu – ohně. Jsou si podobní, mají rádi stejné věci, mají podobné životní tempo a mají souladný světový názor. Rozumějí si. Střelec je tedy více volnomyšlenkář a snílek, ale Lev také dokáže mít hlavu v oblacích. Jsou hraví, zábavní, život ve dvou si užívají. Vzájemně podporují své sny. Společně jdou štěstí vstříc. Pro své potomky jsou inspirativními rodiči. V čem může nastat problém? V momentě, kdy se střetne lví pýcha se střeleckou šokující kritikou. Pověstná Střelcova upřímnost dokáže spolehlivě zranit každé znamení zvěrokruhu, natož jeho krále. Lev potřebuje obdiv, nikoliv kritiku, to ví i Panna, která je v kritice mistrem mezi všemi, na Lva si netroufne ani ona.

Nejhorší partnerské kombinace najdete zde:

Manželství nebeské Býk a Panna

Ano, tihle dva se k sobě hodí. Potkávají se dvě zemská praktická znamení se smyslem pro věci na svém místě. Mají potěchu z podobných hodnot v životě, milují přírodu, fyzickou práci, svůj domov a své potomky. Mají stejný smysl pro společné hospodaření, dokážou se bez problémů domluvit na praktických stránkách života. V čem tihle dva mohou narazit? Panna bude mít tendenci se příliš vměšovat do osobních záležitostí Býka, příliš mu organizovat život (což je nebezpečné hlavně pro ne-milenecké vztahy, jako je například vztah matka–syn) a Býk se zase příliš spoléhá na praktičnost Panny, která všechno zařídí a udělá nejlépe. Z Panen se tak lehce stávají mučedníci vztahu a začnou být protivné, z Býků zase pohodlní „páprdové“. Konflikt může nastat i v oblasti sexu, Býk je vášnivé a smyslné znamení a Pannu na jeho vkus příliš často bolí hlava.

Manželství nebeské Býk a Kozoroh

Výtečná kombinace. Potkává se zdravý rozum, pragmatičnost, smysl pro tradice a smysl pro rodinu. Býk i Kozoroh jsou zemská znamení, oba jsou materiálně založení, oba pracovití. Tedy Kozoroh o poznání více, ale s Býkem se na společném fungování domluví náramně dobře. Rozumí si i v hloubce prožívání citů, Kozoroh proti Býku sice působí jako „studený čumák“, ale není tomu tak. Pod ledovou slupkou Kozoroh skrývá horoucí srdce. Navíc obě znamení jsou věrná znamení, což obzvláště Býkům a jejich pověstné žárlivosti vyhovuje. V čem může nastat problém? No přece jenom jsou to dvě „rohatá“ znamení. Oba si umějí postavit hlavu a chtějí, aby věci běžely zrovna podle jejich not. Pro společné fungování musí vždy jeden o krok ustoupit, většinou to bývá „moudřejší“ Kozoroh. Střetnout se mohou i nad rodinným rozpočtem, Býk je o něco marnotratnější, což šetrného Kozoroha pěkně vytáčí.

Manželství nebeské Kozoroh a Panna

Velmi častá a velmi úspěšná partnerská kombinace. Panna s Kozorohem si nejen rozumí, je pánbůh stvořil jeden pro druhého. Souladný způsob myšlení, smysl pro podobné radosti života, shoda v zásadních věcech. Vždy to mezi nimi zajiskří, Kozoroh si všimne dívčího/chlapeckého půvabu Panny, její intelektuální výjimečnosti a bystrosti, vyhovuje mu její plachost. Panna zbožňuje Kozorohovu starostlivost, spolehlivost a individuálnost. Je okouzlená jeho smyslem pro humor – byť se to nezdá, „suchar“ Kozoroh je jedním z nejvtipnějších znamení zvěrokruhu. Co by tak mohlo ohrozit jejich cestu k věčnému štěstí? Obě znamení mají sklony k pesimismu a kritice, pokud to přeženou, z jejich života vyprchá radost a dostaví se šeď a nuda. Přestanou se na své cestě potkávat, začnou se míjet.

Neutrální manželské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželství nebeské Blíženci a Váhy

Dvě vzdušná znamení, dva kumpáni zvěrokruhu. Blíženec s Váhou si budou vždycky rozumět, možná někdy do party přiberou i Vodnáře, ale jen v případě, kdy se nebude jednat o milenecký vztah, i když tihle dva možná i tak. Oba se vyžívají v analýze, Blíženec v rozpitvávání pocitů, Váha vztahů. Dohromady jim to pěkně ladí. Nic neberou smrtelně vážně, všemu se dokážou zasmát, oba jsou neustále v pohybu. Navzájem se kamarádsky vytáhnou z louže. Společné podnikání, společné budování rodiny a vztahů, společné soužití. Vše jde jednoduše, přirozeně. Málokdy se nudí, jejich vztah pořád dostává nové a nové impulzy, které oba k životu potřebují. V čem si nerozumí? Váha je opravdovější, hlubší a některé záležitosti více prožívá, také se pomalu rozhoduje. To Blíženec nechápe, většinou je se vším rychle hotový, ale i tady při troše snahy najdou po čase vzájemný rytmus.

Manželství nebeské Blíženci a Vodnář

Výborná kombinace. Potkávají se dvě vzdušná znamení. Vzájemná výměna duševních podnětů, záliba ve změně a zábavě. Oba nemají rádi společenské konvence, oba jsou rebelové. Vodnář o kousek větší, ale Blíženec mu dokáže zdatně sekundovat. Vyhovuje jim i určitá citová chladnost a odstup, nevyžadují denní horoucí projevy lásky a romantické večery při svíčkách. Když někdo naplánoval svatého Valentýna na únor, tedy ve znamení Vodnáře, měl velký smysl pro humor. Nic není Vodnářům a Blížencům vzdálenějšího než opulentní oslavy lásky. Obě znamení jsou nepraktická, takže když se smíří s tím, že nebudou mít vzorně vedenou domácnost, pokud si nezaplatí hospodyni, čeká je společný souladný život plný rozmanitých prožitků.

Manželství nebeské Vodnář a Váhy

Výborná kombinace. Tihle dva si rozumějí. Mají brilantní intelekt, oba si ve vztahu poskytují pro ně tak životně důležité duševní podněty. Milují změnu a zábavu. Ani jeden z nich příliš nemusí společenské konvence, Váha je sice orientovaná na partnerství, ale dokáže tolerovat Vodnářovu vztahovou neuchopitelnost a touhu po nezávislosti. Oba jsou tak trochu „studení“, takže jim nevadí citový odstup, naopak ve vztahu preferují přátelštější přístup. Velké emoce, žárlivé výjevy je odpuzují. Váhu může obtěžovat Vodnářova roztěkanost, roztržitost nebo jeho věčné rebelantství, ale protože i Váha je v koutku duše „rebelem bez příčiny“, doplňují se i v této části svých povah. Na co si jeden pomyslí, to druhý vmžiku domyslí a hned realizuje.

Nadějné partnerské kombinace naleznete zde:

Manželství nebeské Rak a Štír

Dokonalá dvojice. Vodní znamení si rozumějí. Rozumějí totiž svým duším. Nic si nemusí říkat, prostě jen o sobě vědí. Jejich empatie, intuice, schopnost proniknout do podstaty toho druhého je nekonečná. Nekonečná je i jejich fantazie a kreativita. Rozumějí si doma, v práci, v mileneckých vztazích. Není skoro nic, co by je mohlo rozdělit, jsou odsouzeni k věčnému soužití v harmonii. Že by? Rak je přecitlivělé znamení a Štír zase emočně prudké. Čas od času, když pohár citlivosti přeteče, dochází k prudkým a náhlým výměnám názorů, které končívají Rakovou naprostou zdrceností a štířím prásknutím dveří. Ale nic nebude tak zlé, bouře se přežene, hromy a blesky ustanou, nebe se vyčistí a jejich láska veliká, převeliká v klidu vykvétá znovu a znovu.

Manželství nebeské Rak a Ryby

Magická přitažlivost může proběhnout mezi těmihle dvěma. Romantika, sen, fantazie a andělská láska vše stvrdí. Potkávají se dva největší romantici, snílci a částečně i naivky zvěrokruhu. Ryba je naivní o kousek víc, ale schopnost oběti pro své blízké mají obě znamení stejnou. Rak je praktičtější, takže se postará o chod domácnosti, rodinu a často i o finanční zázemí. Od Ryby za to vyžaduje oddanost, věrnost, věčný obdiv a pokud možno co nejméně změn. Kromě věrnosti by vše Ryba měla zvládnout bez větších problémů. A pokud Ryba miluje doopravdy, dokáže být i chvíli věrná.

Manželství nebeské Štír a Ryby

Tihle dva si rozumějí. Jsou k sobě magicky přitahováni, aby po čase mezi nimi vykvetla láska jako trám. Oba jsou svůdní, velmi intuitivní, obětaví, dokážou vášnivě milovat. Štír je organizačně zdatný a stará se o všechny praktické stránky společného života. Ryba plánuje a sní či sní a plánuje, Štír realizuje. Ryby dodávají soužití něhu a romantiku. Problémy mohou nastat v momentě, kdy Štír začne být nedůvěřivý. A malér je na světě. Podezírání a žárlivost jsou totiž slabé stránky Štíra, u Ryb je to zase přelétavost, určitá nespolehlivost a únikovost. Milí Štíři, zapamatujte si, že tlakem nic nezmůžete, Ryba vždy proklouzne, propluje, unikne. Nezbývá vám než důvěřovat a věřit. A světe div se, Ryby vaši důvěru obvykle nezklamou.

Chybí vám vaše kombinace partnerských znamení?

Nenašli jste v uvedených příkladech svoji partnerskou kombinaci nebo chcete o svém partnerství vědět o něco více? Podívejte se na podrobný partnerský horoskop, kde najdete všechny partnerské kombinace s podrobnou charakteristikou vzájemného partnerství.

Mohlo by vás ještě zajímat:

Zdroj: Autorský článek a JEHLE, M.: Partnerské horoskopy, Sagittarius 2004


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.