Sex a vztahy

Aktualizováno 22. května 2022 12:36

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop: Které kombinace znamení jsou ideální a které nejhorší?

V partnerském horoskopu jsou znamení, kterým astrologie předpovídá společné soužití lehčí, jiným obtížnější. Některá znamení jsou si souzena a jiná by se měla sobě snad raději vyhnout.

Jelikož ale moderní astrologie nezná pojem dobře nebo špatně, rozeznává jen jednodušší a těžší, není zapotřebí si zoufat, pokud zjistíte, že patříte se svým partnerem k těm méně vhodným partnerským kombinacím. Vztah se dá vzájemnou tolerancí, respektem a hlavně komunikací výrazně zlepšit. A naopak ti, co jsou si dle horoskopu souzeni, by neměli spoléhat jen na přízeň hvězd a nepromarnit tak příležitost na láskyplný vztah, který jim byl osudem dopřán.

Partnerské kombinace znamení, která se navzájem velmi přitahují

Kombinace znamení, které řadíme do kategorie – ti se hledali, až se našli, jsou ta sluneční znamení, která se k sobě velmi hodí. Jeden je magneticky přitahován ke druhému, partnerská chemie funguje na sto procent. V jejich vztahu je vždy ale skrytý nějaký malý háček. A pokud se jim tento zádrhel nepodaří rozmotat, mohou jít – ke své škodě – velmi rychle od sebe.

Mezi takové kombinace například řadíme Berana a Blížence, velmi jiskřivý vztah, který ale může ztroskotat na blíženecké nestálosti a beraním egoismu. Nebo Býk a Rak, dva velcí romantici zvěrokruhu, jejichž soužití však obvykle naráží na býčí pohodlnost nebo račí náladovost. Příkladem podobného partnerství může být vztah dvou dominantních osobností Lva a Štíra nebo intelektuálních parťáků Panny a Blížence či tvrdého Kozoroha a jemných Ryb.

Ideální partnerské kombinace

Ano, existují páry, se kterými to vesmír zamýšlí nadmíru dobře a nadělil jim podobné nebo ideálně doplňující se povahy, vzájemnou přitažlivost a talent pro partnerskou souhru. Většinou se do sebe zamilovávají na první pohled a na druhý vstupují do svazku manželského. V těchto partnerstvích bývá vše zalito sluncem – nebo alespoň by mělo být. Tady si to mohou zkazit jen oni dva, neboť jejich povahy jsou souladné. Hrozí snad jen partnerská nuda, která může v dlouholetých svazcích tu a tam mezi nimi probleskovat.

Mezi tyto dokonalé dvojice řadíme například Berana a Lva, Blížence a Váhy, Raka a Štíra, Býka a Kozoroha, Lva a Střelce.

Problematické partnerské kombinace

Kombinace znamení, která se k sobě zdánlivě nehodí, jejich povahy jsou nesourodé, jejich zájmy rozdílné, jejich životní představy odlišné. Přesto mezi nimi existuje přitažlivost a šance na hlubokou lásku. Ve svých rozdílnostech se totiž mohou doplňovat. Jeden si bere ty nejlepší vlastnosti od toho druhého, protože přesně ty mu chybějí. Typickými představiteli takového partnerství jsou Beran a Váhy, Lev a Vodnář, Rak a Kozoroh, Panna a Ryby, Býk a Štír, Blíženec a Střelec. Například Beran se od Váhy učí diplomacii a partnerství a Váha od Berana rozhodnosti nebo Rak od Kozoroha schopnosti seberealizace v povolání, Kozoroh od Raka mateřské péči a něžnému rozmazlování.

Partnerské kombinace znamení, které to budou mít těžké

Jsou partnerské kombinace, které řadíme do kategorie nikdy, nebo navždy. Jde o znamení, která jsou ze své podstaty úplně rozdílná. Lidé v nich narození obvykle mají mezi sebou zásadní konflikt. Jejich pohled na svět, přístup k životu je přirozeně jiný. Velmi obtížně se pak vžívají do kůže toho druhého. Každý je z jiného těsta. Například soužití Býka a Vodnáře. Konzervativní Býk je nezávislostí Vodnáře vytáčen téměř do bezvědomí. Býk také těžko chápe Vodnářův citový odstup a Vodnář býčí zarputilost. K dalším takovým kombinacím znamení patří i Beran a Kozoroh, Střelec a Ryby, Lev a Býk, Štír a Vodnář.

Přesto tato partnerství jsou v životě velmi úspěšná a trvalá. Překonají-li totiž oba to, co je rozděluje, pak je to spojí navždy. Je to cesta do království nebeského, ale pěkně se na ní oba nadřou.

Chybí vám vaše kombinace partnerských znamení?

Nenašli jste v uvedených příkladech svoji partnerskou kombinaci nebo chcete o svém partnerství vědět o něco více? Podívejte se na podrobný partnerský horoskop, kde najdete všechny partnerské kombinace s podrobnou charakteristikou vzájemného partnerství.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.