Astročlánky

Aktualizováno 3. května 2022 12:14

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop aneb Manželská tonutí. Které páry se k sobě hodí nejméně?

Existují dvojice, které jsou si hvězdami souzené a které to mají ve vzájemném soužití o něco lehčí. Jsou však také partneři, kteří se díky své základní povaze k sobě nehodí. Jejich soužití bude vyžadovat více vzájemné tolerance, pochopení a výdrže. Tito partneři také častěji končí u rozvodového řízení. Jak přesně vypadají taková manželská tonutí a kterých dvojic znamení se týkají nejvíce?

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají jednodušší a některé těžší. Proč? Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo nesouladné. Je jasné, že ty první to mohou mít v životě o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Výsledek však záleží vždy na obou zúčastněných stranách. Hvězdy pomáhají, ale náš osud neurčují.

Které kombinace znamení to mají nejtěžší?

Rozhodně stojí ale za to se podívat, která partnerská spojení to mají ve vzájemném životě těžší a v čem. Podívat se, jak nejlépe se vyhnout případným manželským tonutím. Mezi ty ohroženější a obtížnější kombinace podle astrologie patří tyto dvojice: Beran a Kozoroh, Beran a Rak, Býk a Lev, Blíženci a Ryby, Rak a Váhy, Lev a Štír, Panna a Střelec, Váhy a Kozoroh, Štír a Vodnář, Střelec a Ryby, Vodnář a Býk, ale také poměrně překvapivě Blíženci a Panna.

Manželské tonutí Beran a Kozoroh

Beran s Kozorohem k sobě zaujímají astrologické postavení označované jako kvadratura, to znamená, že k sobě hledají cestu těžko a přes krize, ale o to víc jejich partnerství může být trvalé a hodnotné. Znáte to, cesta do pekel je rovná a pohodlná. Toto je sice cesta do království nebeského, ale pěkně se na ní oba nadřou. Dvě rohatá kardinální znamení, dva jedinci, kteří vždy mají svoji pravdu a své cíle, ze kterých velmi neradi ustupují. Beran je navíc prudký a agresivní, což tichý Kozoroh z duše nesnáší. A přesto, Kozoroh dokáže trpělivě svého Beránka hýčkat a ochraňovat. Beran zase svým nezdolným optimismem a chutí do života umí rozfoukávat chmury, které Kozoroha celoživotně tíží. Spojuje je hloubka, opravdovost, poctivost a touha něco dokázat. V pracovní oblasti jsou nepřekonatelným tandemem, v mileneckém vztahu skvělými partnery a v rodinném životě báječnými, i když nesourodými rodiči, ale nebudeme zastírat, že je to dřina.

Manželské tonutí Beran a Rak

Problematická kombinace, Rak je pro Berana příliš uzavřený, jemnocitný a nepochopitelný. Typická beraní otevřenost a upřímnost zase Raka zraňuje. Jak z toho ven? Vzájemnou komunikací. Raci musí o svých bolístkách mluvit a Beran by se měl občas zastavit a naslouchat jim. Na druhou stranu ráznost Berana může pomoci „ufňukanému“ Raku prožít život ve větší aktivitě a bez typických račích emočních propadů. Beran je nechápe a chápat nikdy nebude, a tak to Rak ani moc nezkouší. Račí romantismus naopak může Beranovi ukázat svět z té něžnější a jemnější stránky. Přirozenější kombinací je, když ve vztahu je Rakem žena, ale i muž Rak dokáže beraní ženu dobře naladit na její ženskou roli, kterou občas tak těžko v životě hledá.

Nejlepší partnerské kombinace najdete zde:

Manželské tonutí Býk a Lev

Zapeklitá kombinace. Dva představitelé pevných znamení, která se zásadně staví na odpor všem zvenčí přicházejícím změnám. Vměšování do svého života prostě nemají rádi. Navíc tato dvě znamení zaujímají k sobě astrologický aspekt kvadratury, která je vždy pro dosažení vzájemného souladu obtížná. Je to výzva. Lev musí oslnit pomalého a svůdného Býka a Býk usměrnit lví pýchu na něco užitečnějšího, než je „pouhé natřásání se“ před druhými. Co jim bude v jejich úsilí pomáhat? Prvotní jiskra, která u nich určitě zafunguje a kterou by měli proměnit v sálavý rodinný oheň. Společný zájem o velké věci, velké cíle, velké zážitky a velký luxus. Určitě pomůže i společný vkus, obrovský smysl pro požitky života a vynikající sex.

Manželské tonutí Blíženci a Ryby

Nebezpečí soužití tohoto páru je v jejich zdánlivé podobnosti. Oba flexibilní, mentálně zdatní, oba rozporuplní. Jeden však představuje rozum (Blíženec) a druhý cit (Ryba). Rozum a cit od pradávna spolu vedou základní spor: „Co je pro život důležitější?“ Ryby jsou více romantické, citové, touží po péči a ochraně, Blíženec však vůči Rybě dokáže v sobě tyto vlastnosti aktivovat více, než je u něj obvyklé, neboť jeho mentální tvrdost ve společnosti Ryb taje. Ryba může Blíženci život ukázat z té něžnější, citlivější stránky, naučit ho, že všemu nemusí rozumět, že stačí jen vnímat a cítit. To je pro Blížence velký dar. A naopak Blíženec může Rybu zbavit nesmyslného snění a fantazírování. Obě znamení ráda přenechávají praktičtější stránku života tomu druhému. V tomto vztahu ale není komu, takže ji zázračně musí objevit sami v sobě.

Manželské tonutí Rak a Váhy

Znamení Raka ke znamení Vah zaujímá astrologický aspekt kvadratury, a ta vnáší do partnerství nutnost práce na vztahu. Obě znamení patří mezi kardinální, která si umí jít za svým cílem dost nekompromisně, i když u těchto dvou to na první pohled tak vůbec nemusí vypadat. Rak je navíc náladový a nevypočitatelný, čemuž Váha nerozumí. Váhy zase dost často přelétavé a nevěrné, což pro změnu nesnáší Rak. Třeba to ale nebude tak zlé. Zvlášť když Rak pochopí, že na Váhu dětinské vyděračské metody nepůsobí, a začne se chovat rozumně. Váha nemá ráda konflikty, velmi snaživě se jim umí vyhýbat, a to je prostor pro domácí pohodu, kterou umí vykouzlit jen Rak. Navíc umí být milý, všímavý, empatický a vřelý, Váha to dokáže patřičně ocenit například luxusními dárky a rafinovaně vybranými požitky, což se Rakovi tuze líbí. Řekněte, nestojí to za kousek dřiny?

Manželské tonutí Lev a Štír

Dvě pevná znamení stojící k sobě v astrologické kvadratuře. Nelehké spojení. Na svém vztahu musí pracovat, ale mohou se dopracovat skvělých partnerských výsledků. Co je spojuje? Hloubka citu, vřelost, solidnost, spolehlivost a jakási řádnost. Mají rádi věci na svém místě. Spojuje je určitě sex, který v jejich podání může pohnout zemí. Problémy nastanou v konfliktních situacích, oba jsou paličáci, navíc emočně dost prudcí, takže v jejich domácnosti mohou občas lítat talíře. Hádky by se měli naučit řešit typicky „plzákovským“ způsobem, půl hodiny a dost, ať se děje, co se děje, ať si myslí, co si myslí. A opravdu, ani jeden z nich nemusí mít poslední slovo.

Neutrální manželské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské tonutí Panna a Střelec

Je těžké odhadnout, jak si tihle dva budou rozumět. V jejich soužití se cyklicky dostavují krize, které musejí překonávat. Ovšem pokud to dokážou, jejich vztah má ambici přetrvat navěky, neboť se naučili vzájemné toleranci a zároveň si ponechali vlastní identitu. Svoboda je důležitá především pro Střelce, pokud bude mít pocit, že nemá otevřená vrátka směrem ke vzdáleným obzorům, ve vztahu se dusí a časem odchází. Pro Pannu jsou důležité určité životní jistoty, které jim Střelec svou dobrodružnou povahou určitě nabízet nebude. Co ale naopak Pannu se Střelcem sbližuje? Intelektuální rozměr vztahu, živé diskuse, touha poznat nepoznané. Potkávají se i v oblasti sexu, zemitost Panny podporuje fantazii a kreativitu Střelce a vede k nevšedním zážitkům. Ano, nakonec soužití těchto dvou může být velkým dobrodružstvím se šťastným koncem.

Manželské tonutí Váhy a Kozoroh

Dvě znamení, jejichž soužití je vždy obtížnější, oba musejí překonávat základní rozdíly svých povah. Společný život je během přes překážky. Pokud je ale překonají, mají šanci uzavřít svazek o to pevnější a trvalejší. V čem jsou si podobní a v čem si budou rozumět? Oba jsou pracovití, zodpovědní, mají ukázněnou mysl, vynikají v analytickém myšlení, jsou dobří organizátoři. Váze se sice bude zdát Kozoroh trochu těžkopádný, příliš solidní, suchar bez rozletu a velkých vizí, ale zdání klame. Kozoroh není nudný, skrývá v sobě vřelé a zábavné jádro, které když se Váze podaří vykutat, otevřou se jí brány nebeské. Váha pochopí, že i Kozoroh miluje radosti života, má vkus, smysl pro eleganci a pěkné věci. Ten se ale musí smířit s přelétavou povahou Váhy, po ničem nepátrat a vědět, že Váhy jsou vztahové znamení, tedy že milého Kozoroha hned tak neopustí.

Manželské tonutí Štír a Vodnář

Archetypální kombinace partnerů. Štír tu představuje ženu Gorgonu, Vodnář ledového muže. Překrásná a láskyplná žena je hluboce raněna a proměňuje se v soptící nestvůru Gorgonu (nejznámější Gorgonou je Medusa), při pohledu na ni každý zkamení, proměňuje se v ledového muže. Setkávají se dva typy lidí, kteří mají v „podpalubí“ energii těchto dvou archetypů. Jeden, který cítí a žije hlubokou vášeň a lásku, jež se při zranění proměňuje v nenávist, a jehož symbolem je Štír. Druhý, vodnářský princip, který pod tlakem emocí zkamení, zledovatí, nereaguje či odchází a němě vyčkává, až se bouře uklidní. Jak žít v souladu? Chápat rozdíly samotných prapodstat vzájemných povah. Ve chvíli, kdy přijmou svoji vzájemnou rozdílnost, zrodí se pod sluncem jedna z nejkrásnějších a nejtrvalejších partnerských kombinací.

Nadějné partnerské kombinace najdete zde:

Manželské tonutí Střelec a Ryby

Není jisté, jak moc přecitlivělá a někdy vztahovačná Ryba dokáže vydýchat šokující pravdy, které Střelec okolo sebe obvykle tak rád trousí. Není vůbec jisté, že energický a akceschopný Střelec dokáže intuitivně pochopit říši snů, ve které se Ryba pohybuje s naprostou samozřejmostí. A přece si tito dva mohou skvěle rozumět. Ani jeden z nich příliš netlačí na pilu, ani jednomu z nich není cizí pohled za vzdálený obzor. Nejsou to detailisti, kteří si pro maličkost nevidí na špičku nosu, nejsou to ani tvrdí manažeři, kteří nevědí, co je to soucit. Střelci by prospěla větší míra empatie a Rybě zase větší nadhled, pak utvoří souladný pár.

Manželské tonutí Vodnář a Býk

Pevné znamení Býka se potkává s pevným znamením Vodnáře. Býk jako představitel zemského živlu je vzdušným elementem Vodnáře vytáčen téměř do bezvědomí. Nevypočitatelný Vodnář je pro Býka oním pověstným rudým hadrem. Býk těžko chápe vodnářskou volnost, neschopnost se vázat a hlavně určitý citový chlad, který je pro Vodnáře typický. Náruživý, vroucí a smyslný Býk si zoufá. No, spíše nejdříve významně mlčí, pak propukne v žárlivou scénu a nakonec zjistí, že už není na koho žárlit a ječet, Vodnář se z jeho života nenápadně vytratil. Ale i tito dva se mohou domluvit, Vodnář si cení zábavnosti a společenskosti Býka a Býk zase oduševnělosti, jedinečnosti a komunikačních schopností Vodnáře. A to může občas pro základ dobrého vztahu stačit.

Manželské tonutí Blíženci a Panna

Blíženci a Panně vládne stejná planeta – Merkur. Planeta mentální energie, schopnosti komunikace, vytříbeného intelektu, planeta pohybu. Rozdíl je ten, že Blíženec je vzdušné znamení a Panna zemské. To znamená, že panenské myšlení bude více praktické, disciplinované a systematické. Blíženci jsou pověstní spíše svojí roztržitostí a mentálním neklidem. A to se ještě nemluví o ekonomice a vedení domácnosti nebo nedejbůh o velkém úklidu. Každá pořádná Panna by nebyla tak bláhová, aby tyto oblasti Blíženci svěřila do péče, ona moc dobře ví, že je to marné, marné a znovu marné… Tihle dva by se spolu měli raději věnovat intelektuálním toulkám za poznáním, probírání nejnovějších drbů ze společnosti nebo sledování nejzábavnějších novinek. Rozhodně si ušetří vzájemnou deziluzi.

Pokud jste nenašli svoji partnerskou kombinaci a chcete znát svůj partnerský horoskop, klikněte si ZDE

Další partnerské kombinace si můžete také přečíst zde:

Zdroj: Autorský článek a JEHLE, M.: Partnerské horoskopy, Sagittarius 2004


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.