Astročlánky

Aktualizováno 4. května 2022 12:36

Jiřina Köppelová

Partnerský horoskop aneb Manželská míjení. Které páry mají lásku ve svých rukou?

Existují partnerství, která jsou si hvězdami souzená, dvojice, které to mají ve společném životě lehčí nebo to mohou mít lehčí, pokud nenechají vyhasnout lásku, kterou jim hvězdy do počátku vztahu štědře nadělily. Existují však i dvojice, kterým osud tak nepřál a mohou se ve společném životě míjet. Kterým vybraným dvojicím hvězdy sice nenadělily tolik přízně, přesto však mají velkou šanci na manželské souznění bez manželského míjení?

Astrologie sice tvrdí, že neexistují dva partneři, kteří by nedokázali přes lásku a vzájemnou toleranci k sobě najít cestu, ale také říká, že některé dvojice to mají v životě o kousek jednodušší než ty ostatní. Proč? Partnerská astrologie ve svém základě rozeznává a popisuje základní temperamenty, vlastnosti jednotlivých znamení. Podle nich a jejich kompatibility rozeznává spíše souladné kombinace znamení nebo kombinace nesouladné. Logicky ty první to mají o něco lehčí a ty druhé se na manželské a partnerské lásce více nadřou. Existují také dvojice, jejichž vzájemné „konstelace“ jsou neutrální. To znamená, že mohou vyústit jak v manželské souznění, tak v manželské míjení. Výsledek vždy záleží na obou zúčastněných stranách. Hvězdy pomáhají, ale náš osud neurčují.

Neutrální partnerská spojení

Které kombinace znamení jsou tedy těmi neutrálními partnery, kteří mají svůj osud zcela ve svých rukou? Jsou to partnerské dvojice: Beran a Býk, Býk a Blíženci, Blíženci a Rak, Rak a Lev, Lev a Panna, Panna a Váhy, Váhy a Štír, Štír a Střelec, Střelec a Kozoroh, Kozoroh a Vodnář, Vodnář a Ryby, Ryby a Beran. Přečtěte si charakteristiky jejich partnerství, jeho přednosti, ale i úskalí, na která mohou partneři ve společném životě narazit.

Manželské míjení Beran a Býk

Ohnivý Beran potkává klidného a konzervativního Býka. Berana bude dráždit Býkova pomalost a neochota věci měnit, Býka zase beraní ukvapenost a zbrklost. Ale stejně tihle dva mohou prožít velmi harmonický vztah. Berana Býk uklidňuje, dává mu životní řád, a Býka naopak partner Beran zvedá ze židle a nutí ho k větší životní aktivitě. Lepší kombinací je, když ve dvojici je Býkem žena, za prvé je vždy krásná a okouzlující, a to má muž Beran moc rád, a za druhé jí nedělá problém starat se o vzorně klapající domácnost a rodinu. Ale i opačná kombinace není bez půvabu – žena Beran Býka dokáže sexuálně provokovat a muž Býk umí svou „ovečku“ mimo jiné i materiálně zabezpečit.

Manželské míjení Býk a Blíženci

S Blížencem se Býk rozhodně nudit nebude, neboť neposedná nátura vzdušného Blížence Býku dodá potřebné vzruchy, intelektuální podněty, kopu zábavy, legrace a dlouhého povídání. Blíženci naopak Býk vnese do života pevný řád a nějaká pravidla, který tento „roztěkanec“ zvěrokruhu sakra potřebuje. V čem na sebe budou narážet? Býk je žárlivec a ke svým partnerům zaujímá majetnický postoj, to žádný pořádný Blíženec nemá rád. Nechce, aby ho někdo hlídal, omezoval nebo mu plánoval jeho program. Je svobodný a potřebuje si svoji volnost dokazovat. Žárlivé scény ho odpuzují, něčím majetkem být nechce. Býk v sobě bude muset najít pořádný kus sebeovládání, aby svého partnera přijal do života se vším všudy a nesnažil se ho předělávat. Ostatně u Blížence se mu to stejně nepovede. Zato však bude královsky odměněn jiskřivým a nevšedním partnerstvím, ve kterém nuda nikdy nevítězí.

Manželské míjení Blíženci a Rak

Vzdušné znamení Blížence narazilo na vodní znamení Raka. Nemusí to být tak špatné, jak to na první pohled vypadá. Blíženec do vztahu vnáší jiskru a ducha, Rak zase péči a starostlivost. Blíženecká domácnost nepatří zrovna k nejvzorněji vedené, zato Rak v této oblasti exceluje. Dokáže vytvořit útulný domov v podstatě z ničeho, vzorně se postará o rodinu a navíc dokáže být i hrozně milý. Pokud ho tedy nepostihne jeho nerudná lunární fáze. To je pak nesnesitelný. Zajímavé je, že i pověstnou náladovost Raků dokáže Blíženec lehce překonávat, je mu totiž k smíchu. Ano, humor je kořením života a u Blíženců je to největší dar, který jim byl nadělen. Raci jsou občas trudnomyslní, plačtiví a vztahovační a blíženecký humor jim prostě prospívá.

Nejlepší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské míjení Rak a Lev

Mohlo by to fungovat. Zvláště pokud je Rakem žena, která miluje silného partnera, k němuž může vzhlížet, obdivovat ho a chválit. A to ženě Rakovi jde moc dobře. Ale i obrácená kombinace nemusí být od věci, muži Raci také usilují o dominantní partnerky a vůbec jim nevadí, pokud jsou chytřejší, úspěšnější nebo vydělávají víc peněz. O svou královskou a oslňující Lvici budou pečovat s nezměrnou láskou a věrností. A jelikož Lev je také věrné znamení a dokáže nabídnout citové bezpečí, po kterém Raci prahnou nejvíce, může se zdát, že se zrodil nejharmoničtější pár pod sluncem. Potenciální nebezpečí tkví ve zranitelnosti Raků, neboť Lev ve své velkorysosti nejspíše přehlédne i takové „maličkosti“, kdy jeho partner slaví narozeniny nebo kdy má svátek, a to Rak rozhodně neodpouští.

Manželské míjení Lev a Panna

Na první pohled nesourodá dvojice, v praxi ale úspěšná. Dobře se k sobě hodí jeden dominantní a jeden submisivní partner. Navíc sousední znamení mají v horoskopu obvykle pár prvků ze znamení navzájem, takže mnoho Panen v sobě skrývá kousek Lva a naopak. Královsky oslnivý Lev, milující sám sebe a vyžadující obdiv, lehce podlehne skromné a křehké panence, která k němu bude vzhlížet a ctít ho. Lvi totiž nehledají dominantní a samostatné partnery. Co naopak vyhledávají, je věrnost, velká romantická láska a tu jim Panna nabízí plnými hrstmi. Dokáže svůj život podřídit službě, a to i službě partnerovi. Rozumějí si i v sexuální oblasti, oba jsou zemití a vroucí, jenom Lev nesmí na Pannu příliš naložit, přetížená Panna je kritická, odtažitá a nic nepromíjí.

Manželské míjení Panna a Váhy

Poměrně zajímavá kombinace partnerů, kteří si mohou, ale nemusejí rozumět. Mají podobný vkus, smysl pro eleganci, umírněnost. Ve své domácnosti dokážou skloubit řád a pořádek s útulnou harmonií, kde se dobře daří jim i jejich potomkům. Váha umí ocenit přitažlivý zjev a Panna oplývá sice poněkud nenápadným, zato velmi mladistvým půvabem, který si navíc dokáže udržet do pozdního věku. A to se Váze tuze líbí, nerada totiž stárne. Panna je plachá, Váha i přes svou neústupnost také. Nepotřebují si navzájem dokazovat, kdo doma velí, přesto u nich může docházet k častým konfliktům. Oblastí střetu se mohou stát finance, způsob trávení volného času a představa o míře oddanosti k práci. Váze se pranic nebude líbit panenská přehnaná šetrnost, pracovitost, kritičnost nebo zjevná nechuť utrácet peníze za pro ni zcela zbytečné požitky života.

Manželské míjení Váhy a Štír

Kombinace vzdušného znamení Vah s vodním znamením Štíra v sobě nese potenciální výzvu i slabinu zároveň. Výzvou pro Váhu je získat partnerství šarmantního a tajemně svůdného Štíra, slabinou, že nikdy nepočítá s tím, že Štír je emocionálně výrazné znamení. Exaltované výlevy a scény Váha z duše nesnáší. Její neochota ke konfliktům Štíra dráždí, takže o to víc se do Váhy trefuje jedovatými a úsečnými poznámkami. Pokud se tihle dva smíří s rozdílnou emocionální hladinou svých povah, mohou žít až v nebezpečně dokonalém vztahu. Doplňují se mentálně, oba jsou pracovití a organizačně zdatní, rozumějí si v sexu a oba si velmi cení partnerství. A i když Váha je poněkud přelétavá a miluje flirt, z manželství nikdy, pokud ji Štír svými žárlivými scénami nedonutí, neodchází.

Nejhorší partnerské kombinace si můžete přečíst zde:

Manželské míjení Štír a Střelec

Poněkud komplikovaná kombinace. Štír je vodní znamení, Střelec ohnivé. A voda umí oheň uhasit. Bezprostřední střeleckou upřímnost, touhu po dobrodružství, nepraktické vizionářství, spřádání velkých plánů bez konkrétního postupu dokáže Štír spláchnout natotata. Střelec naopak svojí citovou nezávislostí ve Štírovi čas od času zažehne plamen sžíravé žárlivosti – a na problémy je zaděláno. Štír se vzteká, hádá a prudce vyčítá, Střelec utíká někam za vzdálený obzor. Jak z toho ven? Především si uvědomit, co Štíra se Střelcem spojuje, proč se do sebe zamilovali. Oba jsou hlubocí, obětaví, umějí ocenit ušlechtilost. Mají humanistické cíle. Jsou stejně ctižádostiví, moc dobře se dokážou nadchnout pro společný velký cíl. A společně jsou skvělí v sexu.

Manželské míjení Střelec a Kozoroh

Ohnivé znamení Střelce se potkává se zemským znamením Kozoroha. Mohlo by to i klapat. Mírné teplo zemi prospívá, ta se prohřeje a začne růst a kvést. Kozoroh pod jiskřivou energií Střelce roztaje, do života se mu vpraví kromě starostí i radost, zábava. Pozor však na prudký žár, ten zemi sežehne. Střelec by Kozoroha nikdy neměl vyděsit neplánovanými skutky, nevypočitatelným jednáním a hlučnými projevy. Kozoroh je v podstatě plaché znamení a mohutné projevy veselí ho děsí. Děsí ho i cokoliv, co neplánoval. Jestli chce Střelec se svým milým Kozorohem vycházet v klidu a míru, je dobré ho seznámit se svým zamýšleným životním programem dopředu. Kozoroh jej zahrne i do toho svého.

Manželské míjení Kozoroh a Vodnář

Velmi častá kombinace znamení. Je zvláštní, jak se tihle dva navzájem přitahují. Přitom Kozoroh s horoucím srdcem a velkou samozřejmostí plánuje lásku na celý život, což je pro Vodnáře něco z říše divů. Vodnář je znamení nestálé, spíše přátelské. Ale má v sobě cosi andělského, úplně čistého, a to Kozoroha nezadržitelně přitahuje. Vodnáře zase přitahuje praktičnost, schopnost Kozoroha se o vše postarat a především jeho výdrž. Ta Vodnáři schází určitě. Pokud tihle dva dokážou skloubit to, že Vodnář nemá rád společenské konvence, je nezávislý, svobodomyslný a že Kozoroh je rodinný typ, tak fajn. Bude se jim žít blaze. Dokonce originalita a společenskost Vodnáře dokáže Kozoroha příjemně rozptýlit od jeho starostí všedního dne a Vodnáře zdravý rozum Kozoroha pěkně usadit.

Manželské míjení Vodnář a Ryby

Kombinace, která se může i doplňovat. Vodnář Rybu miluje pro její magneticky přitažlivé vyzařování, smysl pro jemnost, obětavost a přizpůsobivost. Rybky naopak obdivují Vodnářovu inteligenci a originalitu. Jsou pyšné, že tenhle věčný rebel našel zalíbení v jejich submisivní a naivní povaze. Ryba je vodní znamení, Vodnář vzdušné. Voda symbolizuje cit, vzduch rozum. Jejich problémem je tedy rozdílnost v míře citu, kterou dokážou přijímat nebo rozdávat. Ryby nemají hranice, jejich láska je bezbřehá. Vodnář je chladný chlapík či ledová královna. Svým mrazivým dechem dokážou vodu lehce proměnit v led nebo ji úplně vysušit. A ze soužití Ryby a Vodnáře se v tom případě rychle stane vyprahlá poušť nebo ledové království.

Manželské míjení Ryby a Beran

Potkává se první a poslední znamení zvěrokruhu. Počátek a konec. Beran, který stojí na začátku celého cyklu, a Ryba, která jej uzavírá. Beran je k Rybám přitahován jejich tajemným vyzařováním, něčím, co je mu strašně vzdálené, a naopak Ryba bývá omračována beraní přímočarostí, bojovností, jednoduchostí, praktickým řešením životních trablů. Určitě výhodnější je, když je ve vztahu ženou Ryba – malá mořská víla, kterou Beran muž zachraňuje, bojuje o ni a vůbec snáší kvůli své velké lásce všechna protivenství světa. Opačně může nastat problém, žena Beran může být pro rybího muže příliš samostatná a dominantní. Paradoxem je, že je to v životě velmi častá kombinace, mnoho mužů Ryb miluje beraní rozhodnost, praktičnost a smělost své velitelky a nikdy ji neopouští. A ženy Berani si zase myslí, že našly rytíře pohádkového světa, který v reálném světě už neexistuje. Je to jen iluze, ale to vůbec nevadí, iluzím mají tendenci podléhat obě znamení stejně.

Nenašli jste svoji kombinaci znamení, podívejte se ZDE

Další partnerské kombinace si můžete přečíst zde:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.