K čemu jsou některé ženy schopné muže dohnat?

Muže doženete prakticky k čemukoli. Zejména jste-li dlouhovlasá dlouhonohá blondýna 90–60–90 ve věkovém rozmezí od šestnácti do jedenadvaceti let.

Muž kvůli vám udělá velké věci. Přestane pít. Začne pít (předhazujete-li mu, že je suchar). Pohádá se s milovanou matinkou („Ne, mami, strašně se v ní pleteš, žádná povrchní blondýna, fotí kapradí a sbírá šnečí ulity.“) Když řeknete, že máte ráda med, pokusí se na balkoně paneláku na Proseku pěstovat včely. Když řeknete, že máte ráda kožichy, prodá zahradní domek a oblékne vás do polární lišky. Když řeknete, že máte ráda moře, koupí vám ostrov… nebo aspoň zájezd (pak zvažte, zda se vyplatí, abyste do něho investovala čas – je to socka).

Řekni Ano!

Žena dožene muže i k nejhoršímu. K svatbě. Tady už to ovšem nemusí být taková brnkačka, muž se cítí jako štvaná zvěř, jde mu o všechno, o život (o doživotí). Koupit perlový náhrdelník nebo cestu na Maledivy, to nic není, ale upsat čertu duši vlastní krví, to už stojí za odpor. Představte si, jak se vzpíná zvíře chycené do želez, jak nesmírně si přeje uprchnout, jakou dokáže vyvinout sílu… Tak nějak by se daly vyjádřit pocity muže nuceného obléknout se do černého a za zvuků pochmurné Wagnerovy hudby říci Ano, i když v duchu křičí: Ne! Mimochodem, i ve Svatebním pochodu (původem z opery Lohengrin) se tají malá zlomyslná nápověda. Hlavní hrdina opery na závěr odplouvá na loďce tažené holubicí (která vystřídá labuť) – prostě své milované Else zdrhá!

Drahý, půjdeš se mnou nakupovat?

Ano, i ke společnému nakupování žena muže dožene. To je ovšem pro mnohé z mužů snad ještě horší než svatba. Tady pomáhá představit si, že se (dámy) ocitnete v obrovském obchodě plném šroubů, matic a šroubováků, partner mezi tím vším nadělením šťastně pobíhá s očima jako kola od vozu – hodinu, dvě, tři, a nutí vás, abyste mu dělala společnost a radovala se též. Asi před týdnem maminka přiměla tatínka, aby ji doprovázel do obchodu s nábytkem a bytovými doplňky. Tatínek statečně souhlasil, zřejmě se rozhodl udělat dobrý skutek. Nesmírně se přecenil. Po pouhých dvaceti minutách chůze mezi polštářky, poličkami, křesílky, vonnými svíčkami a nočními stolečky se zhroutil – přitom běžně seká zahradu a řeže dříví na cirkulárce. To ho ale baví. Nákupy ne. Vykřikoval: „Tady jsem naposled v životě, už mě sem nikdy, nikdy, nikdy nedostaneš!“ Maminka musela tatínka dostrkat do oddělení rychlého občerstvení. A on, třesoucí se rozčilením a spravedlivým hněvem, maminčinu kávu osolil, svou opepřil a obě pak rozlil.

Stárnout zakázáno

Jak ženám přibývají roky, ochoty mužů udělat pro ně cokoli dramaticky ubývá. Cokoli se mění v téměř nic či v pokud možno co nejméně. Když se žena zamyslí, jak to bylo v jejím životě s květinami, pravděpodobně dojde k závěru, že nejkrásnější vzpomínky má na obrovskou kytici kradených růží, mokrých od rosy (v parku tolik nechybí, řeklas díky – jak se zpívá ve známé písni), ale to dávno odnesl čas. Jakmile dáma v letech dostane květiny, je to vždycky podezřelé. Nedávno se rozrazily dveře, v nich se objevil můj muž s obrovským pugétem fialových šeříků. Řekla jsem si, že se už asi definitivně zbláznil. „Strašně se rozrostly, nemohl jsem kolem projet autem,“ vysvětlil.

Jednou za rok

Abych byla upřímná, jedenkrát za rok květiny dostávám, k výročí svatby. Můj muž mi objasnil, že to datum nikdy nezapomene, protože ho strašně rozčiluje. V ten den chodíme do květinářství společně, nemohu ho u výběru kytice nechat samotného, přinesl by mimořádně ošklivou. Postávám tam a s obdivem pozoruji květiny. On vykřikuje: „Nemám čas na blbosti! Rychle si ňáký roští vyber! Hele, maj už uvázaný! Tobě se žádná nelíbí? No to seš celá ty!“ Ostuda. Paní květinářka se tváří divně. Vyberu si tři gerbery jako vždycky a jako vždycky si vzpomenu na obrovskou kytici kradených růží mokrých od rosy.

Přečtěte si také:

-EM-

Sdílejte článek
Štítky kytice Maledivy květiny Prosek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.