Sex a vztahy

7. listopadu 2015 04:40

Lucie Průchová

Ženy v tom nejsou samy: I chlapi předstírají orgasmus!

Také jste si myslela, že předstírání orgasmu je jen ženská záležitost a muži s tím nemají žádný problém? Vyvrcholení je přeci pro ně úplně bez problémů a mají ho tak nějak automaticky - Omyl, i oni občas orgasmus jen předstírají a my víme proč...

I když se může zdát, že muži orgasmus hrát snad ani nemůžou, je to tak. Přiznává se k tomu dokonce každý čtvrtý. Ne, že by to dělali pokaždé, to by byli sami proti sobě, ale někdy se to prostě stane. Potvrzují tak, že tahle disciplína není zdaleka jen ženskou doménou, i když převaha článků a studií o tom, proč, jak a kdy právě dámy vyvrcholení předstírají, je drtivá. A i důvody zmiňují obě pohlaví podobná - především tak chtějí předejít problémům ve vztahu.

Jak muže předstírajícího orgasmus poznáte? Jednoduše, vzdychá, sténá, má zrychlený dech a trochu jiné pohyby než obvykle. Důvodů může být hned několik.

Proč předstírají orgasmus?

Zrovna jim to nejde. Průměrně trvá soulož od začátku do konce asi sedm minut. Když má muž pocit, že mu už to trvá nějak moc dlouho, raději proto orgasmus zahraje, aby už sex ukončil.

Aby zakryli předčasnou ejakulaci. Ano, muži, kteří mají problém s předčasnou ejakulací často rovnou na oko vyvrcholí, aby ji skryli. Alespoň to říká urolog Craig Niederberger z univerzity v Illinois.

Aby neztratili tvář. Když muž ztratí při sexu erekci nebo jinak cítí, že to tentokrát k ničemu nepovede, raději vyvrcholení předstírá, než by pak před partnerkou musel přiznat nějaký problém a nedejbože ho i řešit..

Chtějí potěšit partnerku. Někdy může být muž nervózní z toho, že mu vyvrcholení trvá déle. Dalším důvodem může být jednoduše to, že by se jeho partnerky mohlo dotknout, pokud by sex skončil bez jeho orgasmu.

Aby dodržel "pravidla". Plno párů už má zažité představy, jak má milování vypadat. K nim pochopitelně patří i orgasmus jednoho či obou partnerů. Někdy si muži ani nedovedou představit, že by sex skončil jinak, a tak vyvrcholení předstírají, než by známý stereotyp porušili.

Aby už byl konec. I muži někdy mají sex prostě jen proto, že to jejich partnerky chtějí. Předstírání orgasmu je pak jen kýženým ukončením akce.

Jak to vyřešit?

Pokud váš muž vyvrcholí jen na oko jednou za čas, o nic nejde a nemusíte se tím zabývat. Až ve chvíli, kdy se to stává pravidelně a výjimkou je spíše opravdový orgasmus, měla byste zbystřit. Jaké máte možnosti?

Svěřte se lékaři. Existuje mnoho medicínských příčin toho, proč muži trvá dosažení orgasmu moc dlouho nebo se to naopak stane příliš brzy, případně má problém s udržením erekce. I když například oddalování orgasmu je podle doktora Niederbergera velmi subjektivní. "Jak dlouho má soulož trvat? Deset minut? Dvacet? Je to vážně čistě na muži a jeho partnerce." Ještě malá poznámka pod čarou - pokud trvá vyvrcholení déle, než je jednomu z partnerů příjemné, není vyhledání pomoci od věci.

Promluvte s psychologem. Občas souvisí falešný orgasmus i s psychikou. Svěřte se terapeutovi nebo sexuologovi, třeba najde pravý důvod toho, proč má muž problém s prožitím pravého vyvrcholení.

Nechte ho onanovat. Masturbaci odborníci doporučují, aby si muž ujasnil, co na něj platí. Dalším krokem samozřejmě je podělit se o to s partnerkou.

Zatrhněte mu alkohol. Pokud je muž pod vlivem, je mnohem větší pravděpodobnost, že se mu nepovede zakončit sex tak, jak by chtěl. Řešení je jasné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.