Sex a vztahy

4. dubna 2018 10:00

Martina Čerňanská

Největší zabijáci milostného života. Pozor na ně!

Pokud váš milostný život skomírá, nezoufejte. Když se poctivě zamyslíte nad tím, co je skutečným důvodem vašeho vztahového ochlazení, určitě na to přijdete.

Ať už jste spolu rok, nebo dvacet let, tito zabijáci milostného života se na délku vztahu neptají, fungují všude a za všech okolností. A o které konkrétně se jedná?

Tepláky a natáčky

Za socialismu patřily k univerzální domácí uniformě. Ženy se doma převlékaly do tepláků a teplákové bundy s tím, že je to pohodlné a pohodlí je přece nade všechno. Tyto domácí oděvy bývaly i na několika místech roztrhané a s vytahanými koleny. Když připočtete ještě ponožky, ze kterých se klube palec, a hlavu plnou natáček, máte jednoho z nejspolehlivějších zabijáků milostného života. Ne že bychom vás, dámy, nutili běhat doma na jehlových podpatcích a v koktejlkách, ale… tepláky ne. O natáčkách ani nemluvě.

Moderní technologie

Ovládly i naše ložnice. Pletou se nám do milostného života a do usínání. Telefonuje kolegyně, telefonuje teta, je potřeba dát vědět na Facebook, že se vám nejnovější fotografie z Alp, kterou tam umístila vaše nejlepší kamarádka, líbí, a že byste si také ještě ráda zalyžovala, než sníh definitivně sleze. A mezitím partner raději usne, protože bojovat s telefonem se mu jednoduše nechce.

Hubnutí

Ženy, kterým se nelíbí, jak vypadají, často milostné hrátky oddalují či dokonce sabotují. Myslí na to, že přece nemohou před partnerem odhalit svou pomerančovou kůži neboli celulititu, faldíky na bocích či na břiše, příliš silné paže. Nedostatek sebevědomí zapříčiněný špatným vnímáním vlastního těla vede k vyhýbání se sexu, což může po nějaké době zasít i semínko nejistoty na straně muže, kterému intimnosti jistě budou scházet.

Romantické filmy

Za nespokojeností v milostném životě mohou také často stát nereálné představy o tom, jak by měl partnerský či manželský intimní život vypadat. Častým zdrojem takových představ bývají romantické filmy, které mají v oblibě právě ženy. Přenášení přehnaně romantických situací do reálného života a také jejich očekávání pak vedou k deziluzi. Romantické filmy se odehrávají v palácích na břehu moří, kde rozkvétá láska mezi zchudlou šlechtičnou a interesantním mladým svalovcem. Realita je samozřejmě zcela jiná.

Nepořádek v ložnici

Co všechno nepatří do ložnice? V prvé řadě televize a počítač, to jsou mimořádně rušivé elementy. Nedoporučují se ani žádná pracovní zákoutí, hromady lejster, účtů, papírů, ložnice přece není pracovna. Dbejte také na to, aby byl v této místnosti pořádek: vyvětráno, vyluxováno. Chuchvalce prachu nebudí dobrý dojem, stejně jako pavučiny nad postelí.

Přečtěte si také:

autor: em

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.