5 důvodů, proč se manželské páry přestávají líbat „po francouzsku"

Polibky, zvlášť ty vášnivé a milenecké, jsou přímou rozbuškou k lásce, a to nejen fyzické, ale i duševní. Rozdmýchají touhu po tom druhém, vyjadřují vzájemnou intimní blízkost a hlubokou náklonnost. Proč se jich tedy v manželství tak snadno vzdáváme?

Když vášnivě políbíte svého partnera, můžete cítit, jak vaše srdce bije rychleji, motýli se rozletí po břiše a zažehnete prostě plamen lásky.

Co však dělá francouzský polibek tak odlišný od těch ostatních? Ano, francouzský polibek je hodně o sexu. Pokud vás milenec dokáže správně políbit se zapojením jazyka, dává vám jasně najevo, že vás chce, a to hned. Smyslnost a jednoznačnost takového druhu líbání má jasný erotický tah na branku, a proto se francouzský polibek liší od všech ostatních. Funguje prostě jako postelový startér číslo jedna.

Pokud je to tak skvělé, tak proč většina manželských párů na francouzské líbání postupně rezignuje?Je to smutné, nebo prostě realita? Možných důvodů je hned několik:

1. Zabírá to čas

Jako mladý manželský pár máte čas na dlouhé rozhovory, líbání a nekonečné promilované noci, ale když přijdou do života děti, je to veletoč. Váš osobní čas neexistuje. Dokonce i když plánujete víkend bez dětí, vaše aktivity se budou točit spíš kolem odpočinku a relaxace než kolem sexu.

Na rozdíl od Carrie Bradshaw, která v jedné epizodě Sexu ve městě panikařila, že nemá s Panem Božským sex každou noc, je to pro většinu párů běžné. Život je hektický, šílený a není to, někdy bohužel, film.

2. Není to nutné

Na začátku vztahu je důležité, aby oba účastníci věděli, že jsou maximálně přitahováni tím druhým. Planete vášní, chcete vyjádřit své sexuální touhy a nažhavit i toho druhého. Co je k tomu více stvořeno než dlouhý francouzský polibek, po kterém pravděpodobně skončíte v posteli? Musíte zajistit, aby ten druhý po vás šílel a chtěl jen vás a nikoho jiného. Když jste však v manželství, slíbili jste svou věčnou lásku jediné osobě. Znáte se lépe než kdokoli jiný a pouhý pohled nebo jednoduchý dotyk říká: „Jsem připravená/připravený.“ Jak říkají sami Francouzi: „Když jste ženatí, francouzský polibek není nutný.”

3. Líbání vyžaduje energii

Dobré francouzské líbání má energii. Abyste dosáhli svého cíle, musí to být provedeno správně. To je však poněkud obtížné, když máte za sebou den plný všedních úkolů a starostí o chod rodiny a domácnosti. Dokonce i když už děti nevyžadují tolik pozornosti, sosají z vás energii pro sebe. Navíc je tou dobou vaše kariéra v plném proudu a úspěch obvykle znamená více času stráveného v práci. Energie pohání naše životy. Všechno, co děláme, závisí na energii, kterou k ní přinášíme. V našem rychlém světě francouzské líbání prostě zabírá příliš mnoho energie!

4. Vaše náklonnost se mění

Čím déle jste v manželství, tím více se vaše náklonnost k partnerovi mění. Ne že byste se už nemilovali, ale svou lásku prostě projevujete jinými akcemi, než je jen tělesný kontakt. Po dlouhém dni uvaříte muži jeho milované těstoviny, on vám namasíruje krční páteř a přinese rozečtenou knihu. Jste spolu a nemusíte se na sebe hned vrhat, abyste se přesvědčili o lásce druhého.

Někteří mohou říct, že je to smutné, ale ve skutečnosti je to přirozené a krásné. Jak stárneme, mění se naše potřeby a projevy lásky. A i když se stále milujete jako dva blázni, nemusí to prostě zahrnovat francouzský polibek.

5. Stárneme

Když zestárneme, život je jiný. Zatímco zralý věk přináší určitou svobodu, přináší také strach z toho, že už nejsme tak mladí a atraktivní pro ostatní. Naše těla se mění a jsou poznamenána nemocemi a událostmi, které nemůžeme vždy ovládat. Tomu se učíme přizpůsobovat a hledáme alternativní způsoby, jak partnera potěšit i bez mladické a dravé vášně, kterou francouzské líbání reprezentuje. Jak moudře říkají opět Francouzi: „Intimita není o sexu a sex má málo společného s intimitou."

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.