zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Noční můra řady mužů? Velká ňadra!

Noční můra řady mužů? Velká ňadra!
Autor: iStock Noční můra řady mužů? Velká ňadra!
anna kopečková , Vydáno: 14.06.2018
Zatímco spousta žen touží po větším poprsí a kvůli svůdnějšímu hrudníku neváhají podstoupit plastickou operaci, mnoho mužů řeší opačný problém – mají téměř ženské vnady, aniž by o ně stáli.

reklama

Největšího poprsí na světě se až ve třiapadesáti letech zbavil Číňan Kuo Feng. Prsní žlázy se mu deset let zvětšovaly tak, že je měl jako fotbalové míče. Nejenže nemohl vykonávat ani běžné práce, ale stal se nedobrovolnou atrakcí i terčem posměšků. Ňadra vážící pět kilogramů mu odnímaly dva týmy plastických chirurgů celých dvanáct hodin. Čínský farmář se tak zbavil nepříjemného fyzického i psychického břemene – gynekomastie. Není bez zajímavosti, že zmenšení prsou z důvodu této diagnózy je jednou z nejrozšířenějších plastických operací u mužů.

Nepodceňujte změny na mužově hrudi!

Zvětšování prsou je zaviněno ukládáním tukové vrstvy, ale příčinou jsou také hormony, porucha jater, užívání anabolik či obezita. „Pokud dojde pouze k nahromadění tukové tkáně v oblasti mužského hrudníku, hovoří se o pseudogynekomastii. Jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u muže je známé jako gynekomastie,“ vysvětluje MUDr. Dušan Záruba, primář Ústavu estetické medicíny Praha Emauzy. „V případě, že zbytnění prsní žlázy není přechodné a stabilizuje se, je to pro mnohé muže nejen obtěžující, ale i psychicky deprimující. Onemocnění se vyskytuje u tří čtvrtin adolescentních chlapců, přičemž mívá přechodný charakter, v dospělé populaci postihuje až čtyřicet procent mužů.“

Zbytnění prsní žlázy neobtěžuje jen esteticky. Podle slov MUDr. Záruby může způsobit i vážné zdravotní problémy. „Ve zvětšené žláze se poměrně často objevují cysty, které není radno podceňovat. Karcinom prsní žlázy se totiž netýká jen žen. Sice se vyskytuje pouze u půl procenta mužské populace, ale ve všech případech je smrtelné,“ říká MUDr. Záruba.

Plastická operace – klíč k sebevědomí

Je velmi obtěžující zakrývat zvětšené prsní žlázy větší košilí nebo volným svetrem, vyhýbat se v létě koupání a stydět se obnažit hruď před partnerkou. Navíc je prokázáno, že muž s nedostatečným sebevědomím v intimním životě podává v zaměstnání horší výsledky. Jak vypovídají statistiky plastických chirurgů, každý třetí muž by dal rok života za to, aby vypadal lépe! Estetická úprava prsou je vedle operace očních víček a liposukce v současnosti třetím nejžádanějším zákrokem. A v čem operace spočívá? „Při operaci se musí odstranit celá prsní žláza a někdy je třeba doplnit zákrok liposukcí – odsátím tuku z podkoží v okolí žlázy,“ vysvětluje MUDr. Záruba. „Žláza se postupně odpreparuje od kůže a od prsního svalu a odstraní se. Nadbytečná kůže prsu se odstraní tak, aby bylo částečně zachováno podkoží pro výživu dvorce. Pak se provede sešití podkoží a kůže.“ Zákrok trvá hodinu až devadesát minut.

První dny po operaci je třeba důsledně dodržovat klidový režim a omezit pohyby horních končetin v ramenním kloubu směrem vzhůru. Do běžného režimu se podle slov primáře Záruby může pacient vrátit při nekomplikovaném průběhu po deseti až čtrnácti dnech od zákroku: „Plná fyzická zátěž a sportování jsou možné přibližně po měsíci až dvou, podle stavu hojení. Rekonvalescence je však individuální a závisí nejen na daných schopnostech hojení každého jedince, ale je i odrazem svědomitosti pacienta v době pooperační péče a rehabilitace. Nutno podotknout, že kůže a podkoží prsů se pokládají za tvarově stabilizované nejdříve dva až tři měsíce po operaci.“

Muži s gynekomastií, kteří zákrok podstoupili, se shodují, že těch několik týdnů rozhodně stojí za to: cítí se dobře ve svém těle, jsou na tom psychicky mnohem lépe, a jejich sexuální život je kvalitativně bohatší.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Proč mají muži bradavky, když je vlastně nepotřebují?

K čemu mužům bradavky vůbec slouží? Proč jim už dávno nezakrněly, když vlastně nejsou nijak funkční? Možná se budete divit, ale věda má pro nás na tohle téma překvapivé argumenty.

Muži následují „plán žen“

muži bradavky - plán žen

Během prvních čtyř týdnů v děloze sleduje zárodek určitý genetický a vývojový model, který obecně patří ženě, budoucí mamince. Během tohoto prvního měsíce plod roste jako žena bez ohledu na to, jaké se u něj rozvine pohlaví. Až po čtvrtém týdnu mohou začít působit chromozomy Y a plod se stane mužským.

 

 

 

 

reklama

Související témata: velká prsa , plastika , sebevědomí , liposukce , velká ňadra , zmenšení prsou , povislá prsa , prsní žláza , krása , plastické operace

reklama

Přečtěte si také

reklama