Celebrity

22. srpna 2022 13:05

David Laštovka

Miloš Kopecký by oslavil stovku. Své milenky netajil, seznamoval je i s manželkou

Od narození herce Miloše Kopeckého (†73) letos uplynulo 100 let. Především jeho milostný život byl velmi bouřlivý. Ženil se čtyřikrát a vedle toho si vydržoval milenky, s nimiž dokonce seznamoval své manželky. Všichni trávili čas na chalupě a jezdili i na společné dovolené.

Nezapomenutelnému herci Miloši Kopeckému věrnost nic moc neříkala. Přestože byl ženatý, milenky měl celý svůj život. Před žádnou ale nikdy nic netajil. Všem svým láskám zdůrazňoval, že jejich náklonnost potřebuje pro psychické zdraví a práci jako vzduch nebo slunce. Dával jim najevo, že v jeho životě nebudou jediné, vysvětlil jim to ale s takovou noblesou, že mu to všechny bez váhání tolerovaly.

Se ženami to zkrátka uměl. Jak vzpomínala jeho poslední manželka, baletka Jana, se kterou byl až do smrti, o všech jeho milenkách věděla. S většinou z nich ji přitom sám seznamoval. „Časem jsem došla k tomu, že se s tím dá žít. Jinak se choval skvěle. Jsou chlapi, kteří nezahnou, zato ženu třískají. Ty holky, které si vodil, byly vesměs normální a slušné. Bez problémů jsme se bavily. Horší ale bylo, když se tam jednou náhodou naráz sešly hned dvě jeho milenky. Já z toho měla srandu, ty dvě se ale hrozně poštěkaly,“ svěřila se Jana deníku Blesk ještě za svého života.

Režisérka Chytilová s ním chtěla založit rodinu

Mezi objevy Miloše Kopeckého patřily například herečky Olga Schoberová, Jana Brejchová, Eva Jakoubková nebo někdejší televizní hlasatelka Anna Wetlinská. Kopecký prožil vášnivý románek také s režisérkou Věrou Chytilovou, která si ho dokonce chtěla brát.

„Miloš byl muž, se kterým jsem si přála založit rodinu a vdát se za něj. Věděla jsem ale, že je velký holkař a svůdce. Náš vztah byl kvůli tomu od začátku plný napětí. Hádali jsme se dost často. Jednou jsem na něj v rozčílení vylila hrnek mléka, jednou jsem ho shodila z kola. Rozešli jsme se, když si u mě zapomněl svůj deník. Po jedné návštěvě ode mě si do něj napsal větu: ‚Konečně doma, konečně klid.‘ To mě ranilo. Vždycky mi totiž tvrdil, jak hrozně ho mrzí, že už musí jít,“ vzpomínala v rozhovoru pro deník Blesk Chytilová.

Pro Janu Šulcovou byl miláček

Šuškalo se o tom, že milostný poměr měl Kopecký udržovat také s herečkou Janou Šulcovou. Ta redakci webu Prima Ženy popsala, jak to ve skutečnosti bylo. „Miloš byl můj miláček. Můj první partner na profesionální scéně. Nejvíce jsme se ale spolu spřátelili během dovolených v jižních Čechách. Měli jsme totiž chalupy kousek vedle sebe. Oba jsme navíc byli velcí milovníci psů,“ uvedla s tím, že jejich vztah byl čistě přátelský. Byli si ale tak blízcí, že zažila i jeho maniodeprese, kterými často trpěl.

Jana Šulcová zavzpomínala nejen na Miloše Kopeckého:

„Točil se zrovna jeden z televizních Silvestrů, který moderoval Vláďa Menšík, a my všichni herci jsme tam seděli jako obecenstvo. Najednou za mnou Miloš přišel a povídal, že neví, co bude dělat, že má strašné deprese a za chvíli má mít vtipný dialog s Horníčkem a Sovákem. Říkal mi, že jeden Angličan, který míval strašlivé deprese a při náletu přišel o obě nohy, mu prozradil, že lépe je být bez nohou než mít takové stavy. Obával se, že tu připravenou vtipnou scénku nebude schopný zvládnout. Tehdy jsem mu darovala pro štěstí kámen, v němž byla dírka, ve které žil malý živočich, a řekla jsem mu, aby se na mě v tom hledišti díval, že mu budu držet palce. Nakonec to zvládl skvěle a dobře to dopadlo,“ dodala herečka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.