Soutěžící pátrají po taktikovi týdne. Snaživá Radka je s nervy v koncích

Prostřeno! XXV (78) - Zbytečná sebekritika

Soutěž amatérských kuchařů z Libereckého kraje nabídne ve středu první drama. Zatímco hostitelky z předchozích dvou večerů přes veškerou nervozitu zvládly ostatní přesvědčit, že jsou skvělé kuchařky, dnešní hostitelka Radka si nevěří a také na to nejspíš doplatí. Proč?

Ve středu se v boji o nejlepší menu projeví první taktici. Přestože se soutěžící v pondělí zařekli, že oni budou jiní, nebudou taktizovat a týden si užijí bez zákeřností, nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem. Hostitelka Radka bude servírovat takové lahůdky jako domácí sušenou panenku, vývar z hovězího žebra, americký steak a jako dezert jahody na pepři s mascarpone.

Od prvního nezdaru, kdy Radce maso ve vývaru nezměkne podle jejích představ, je s nervy v koncích. Když pak polévku servíruje, stále není spokojená, a dokonce prohlásí, že jí vývar nechutná. „Je tam kostka, taková ta tekutá, hovězí,“ přizná se v rozrušení k hrůznému činu. Použití bujónu se v této soutěži běžně trestá minimálně hlubokým opovržením. „Maso je tvrdý,“ přisadí si ještě Radka. Hosté budou na zdrcenou hostitelku hodní a ještě ji budou povzbuzovat, ať zbytečně nepanikaří, když ještě ani neochutnali. Někdo se bude snažit obrátit celou situaci v humor. „Teď ti za to dám dva body, za tu bujónovou kostku,“ prohlásí Jitka. Na žertíky nebude mít však Radka náladu. A není to zdaleka vše, co se bude dnes vpodvečer v soutěži probírat.

Podívejte se, jak soutěžící pátrají po taktikovi:

Dva soutěžící v podezření

Po hlavním chodu se hosté pustí do debaty o taktice. „Dohodneme se, v pátek si to na konci řekneme,“ bude se snažit ostatní přimět k přiznání Petra. Pokud však někdo nějakou strategii má, zatím se s ní veřejně nepochlubí. Petra má ale jasno. Když včera dovařila, připadalo jí, že taktiky odhalila. „Podezření padlo na Lukyho a na Jíťu,“ míní. O Jitce a jejím férovém bodování bude mít pochybnosti i Sára.

Zajímavé je, že Jitka v pondělí toto téma už nakousla. Přiznala se, že se soutěže chtěla zúčastnit právě proto, aby prověřila svůj charakter. Otázkou je, zda se dnešní průšvih s polévkou promítne na bodování. Zavděčí se Radka hostům návštěvou pivovaru a dezertem v podobě jahod s pepřem? Sama se ohodnotí velmi bídně a bude mít pocit, že se jí nic nepovedlo.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.