Tohle jsou české olympijské krásky. Která z nich vás okouzlí nejvíce?

Ani na letošních zimních olympijských hrách v Pekingu nebude nouze o parádní podívanou. Atraktivní sportovkyně najdeme v různých odvětvích, některé z nich se navíc na olympiádě objeví vůbec poprvé. Podívejte se, jaké krásky nás budou reprezentovat.

Jsou talentované a ještě navíc krásné. Ve sportovních disciplínách, jako je biatlon, běh na lyžích, krasobruslení, ale i lední hokej najdeme nejednu představitelku něžného pohlaví, která nám dokáže, že sport a krása jdou ruku v ruce. Při pohledu na české sportovkyně se totiž zejména pánům zatají dech.

Na biatlonové střelnici se můžeme těšit například na Terezu Voborníkovou (21), Evu Puskarčíkovou (31) nebo Markétu Davidovou (25). Poslední zmiňovaná kráska patří k největším nadějím naší výpravy. Na sněhu je sice jako ryba ve vodě, sama ale prý preferuje raději teplejší počasí. „Radši mám léto, teplo, sluníčko, když si na sebe nemusím oblékat padesát vrstev. Na to není biatlon správnej sport, co?“ směje se sympatická Davidová v rozhovoru pro Forbes.

Další disciplínou, která stojí za zmínku, je běh na lyžích, v němž se představí blondýnky Kateřina Janatová (24) nebo Tereza Beranová (24). A kdoví, třeba to bude jedna z nich, kdo zopakuje úspěchy naší slavné olympijské vítězky Kateřiny Neumannové (48).

Právě Beranové minulý rok o kousek uniklo zlato na MS ve Finsku do 23 let. „V kvalifikaci i v rozjížďkách to šlo poměrně lehce. Ve finále až do cílové rovinky taky, ale pak mi soupeřka, která přecházela do jiné stopy, kopla do patky lyže,“ sdělila Beranová webu iSport. „Já jsem nestihla zapíchnout hůl, takže jsem se neměla o co opřít a spadla jsem.“

Sport ale není jen o kráse a skrývá se za ním hodně silných a náročných momentů, se kterými se sportovci musí potýkat. Různé životní překážky a okolnosti mohou narušit cestu za splněným snem doslova z minuty na minutu. Své o tom ví například i česko-německá skeletonistka Anna Fernstädtová (25), které jen pár týdnů před olympiádou zjistili cukrovku.

„Umím si představit i lepší zprávy, než že vám tři týdny před olympiádou, na kterou se připravujete čtyři roky, řeknou, že máte cukrovku. Od chvíle, co jsem se to dozvěděla, jsem snad ještě neměla jednu klidnou minutu. Ale musím to brát tak, jak to je. Určitě do Pekingu nejedu odevzdaná a jen se zúčastnit. Ale pravda je, že tohle všechno zabere hodně času a trochu to ubírá síly,“ uvedla Fernstädtová pro iSport.cz.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.