Stárnutí pro ně není strašák: Tyto slavné a krásné ženy dokazují, že věk je jen číslo

Celebrity bilancují rok 2022

Na slavné ženy je vytvářen velký tlak, aby vypadaly za všech okolností dobře, a pokud možno aby na nich stárnutí nebylo moc vidět. Některé z nich mají zřejmě ale velké štěstí v tom, že vypadat dobře jim nedá moc zabrat a dobře vědí, jak o sebe pečovat.

Herečky, zpěvačky, moderátorky i jiné slavné ženy moc dobře vědí, že vypadat dobře je nedílnou součástí showbyznysu. Některé z nich se čas od času nechají zkrášlit profesionály, jiné se ani ve vyšším věku nemusí příliš snažit, protože jim příroda nadělila krásu. Které to jsou a co pro sebe dělají?

Diane Keaton (76)

Pro herečku Diane Keaton není stárnutí nepřítel, naučila se mu přizpůsobovat a zároveň se snaží být nadále v kondici. „Samozřejmě, že se sebou budu dělat, co půjde. Ráda cvičím, nejvíc mě baví běhat na pásu. Nechala jsem si šedivé vlasy, protože to podle mě na starších lidech vypadá lépe. Tmavé působí tvrdě,“ řekla v rozhovoru pro magazín People.

Jamie Lee Curtis (64)

Hvězda hororů Halloween, herečka Jamie Lee Curtis, se pyšní tím, že bojuje za přirozené stárnutí. O botoxu mluví z vlastní zkušenosti negativně. „Zkusila jsem ho. Zmizí díky němu vrásky? To ano. Ale budete pak vypadat jako plastová figurína,“ řekla magazínu Today žena, která spoléhá na obyčejné kosmetické přípravky a dobré líčení.

Rita Moreno (91)

Hvězda stříbrného plátna Rita Moreno má jednoduchý trik, díky kterému působí mladistvější. „Světlejší make-up ženě neuvěřitelně svědčí. Odráží světlo, takže vás o moc nezesvětlí, ale dobře zakryje vrásky. Na fotografiích z červených koberců mám tak o tři odstíny světlejší make-up než je má pleť,“ prozradila herečka magazínu Womans World.

Sophia Loren (88)

Italská filmová herečka a někdejší sexuální symbol Sophia Loren věří v přirozené stárnutí a na svůj věk se ani zdaleka necítí. „Když vyslovím svůj věk nahlas, sama tomu nevěřím. Cítím se jako dvacátnice. Když se podívám do zrcadla, zaraduji se. Neptám se sama sebe, jestli jsem krásná, ptám se, jestli jsem šťastná. Pokud ano, vše je tak, jak má být,“ řekla deníku New York Post.

Tina Turner (83)

Rocková ikona Tina Turner má ke stárnutí zdravý přístup a myslí si, že v dnešní době vlastně není nic těžkého na tom, aby žena i jako šedesátnice vypadala dobře. „Šedesátka pro ženy dnes nic neznamená, pokud o sebe pečují. Samozřejmě, že v obličeji jsem zestárla, ale ne tak, aby mě to trápilo. Mám rozum a vím, že s věkem se něco změnit prostě musí,“ řekla časopisu Black Doctor.

Sharon Stone (64)

Pro hvězdu Základního instinktu byla mrtvice zlomem, který ji dovedl k tomu, že botox už nechce vidět. „Nechávala jsem si dělat botox a různé výplně. Pak jsem ale dostala masivní mrtvici a musela jsem dostat 300 dávek botoxu, aby se mi jedna strana obličeje vzpamatovala. Už ho nevnímám jako luxus, ale jako bolestivou proceduru spojenou se zdravím,“ řekla magazínu Vogue s tím, že dnes již stárne přirozeně.

Oprah Winfrey (68)

Americká moderátorka Oprah Winfrey používá běžnou kosmetiku a stárnutí brání co nejpřirozenějšími způsoby. „Osobně stárnutí vnímám jako požehnání, ne každému se ho dostane. Je mnoho osobností, u kterých se můžete inspirovat, jak přibývající věk přijímat s grácií. Nemusíme žít ve společnosti, která je posedlá mládím,“ napsala na svém webu.

Christie Brinkley (68)

Bývalá americká topmodelka vypadá jako budoucí sedmdesátnice naprosto fantasticky. Ani když ukončila modelingovou kariéru, nepřestala se o sebe dobře starat. „Vaše každodenní činnosti mají vliv na to, jak dobře a mladě se budete cítit. Dobře spěte, jezte organická jídla, pijte hodně vody a chraňte svou kůži doslova 24 hodin denně,“ řekla Christie Brinkley, jak ji cituje deník Daily Mail.

Helen Mirren (77)

Když bylo oblíbené herečce méně než dnes, podléhala dojmu, že musí působit tak mladě, jak to jen půjde. „Ve čtyřiceti jsem věřila, že musím vypadat na šestnáct a snažila jsem se toho docílit make-upem. Ve výsledku jsem se akorát cítila jako idiot,“ řekla Helen Mirren magazínu Glamour s tím, že nestárne, ale roste.

Diana Ross (78)

Legendární zpěvačka Diana Ross dodnes koncertuje a její dcera prozradila, čemu vděčí za kondici i za to, že ve svém věku vypadá dobře. „Když jsem s mámou na turné, neexistuje, že by v autobusu pořádala večírky, pila alkohol nebo brala drogy. Pravidelně jí a i přes svůj rozvrh pořádně spí,“ prozradila Rhonda Ross magazínu Forbes.

Jane Fonda (85)

Oblíbená herečka nezastírá, že bohatství je během stárnutí velkou výhodou. Může podle ní vést ale i k horšímu vzhledu. „S penězi si člověk může dovolit osobního trenéra, drahou kosmetiku, návštěvy dermatologů, to je pravda. Peníze a dobré geny se hodí. Ale všichni víme o ženách, které si zaplatily všemožné plastiky a nakonec vypadají příšerně,“ řekla magazínu Vogue s tím, že sama vyzkoušela face-lift a lituje toho.

Vera Wang (73)

Krása známé módní návrhářky Very Wang bere dech. Drží se známých fíglů, jakými je neustálé mazání opalovacím krémem, ale věří také, že za svůj vzhled vděčí práci. „Se stárnutím se člověk nejlépe smíří a zároveň se mu vyhne, když zůstane i ve vyšším věku produktivní,“ prozradila, jak ji cituje deník Independent.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.