Příběhy

24. března 2022 06:01

Gabriela Kolinová

Strach vystřídalo štěstí. Ročního Míšu válka uvěznila na Ukrajině, už je s rodiči

Děsivý strach o svého syna prožíval rusko-ukrajinský pár Vasyl Kucherka a Taťána Zavjalovová, který žije ve Velké Británii. Když odstartovala ruská invaze, byl jejich roční syn Míša na návštěvě u babičky a příbuzných na Ukrajině. Jeho rodiče se ho snažili dlouhou dobu dostat do bezpečí. Teď si konečně mohou oddechnout. Po třech týdnech se se svým synem a rodinou sešli v Polsku.

Rusko-ukrajinská dvojice žije společně s dětmi v Londýně, část rodiny má ovšem stále na Ukrajině. Kvůli pandemii koronaviru prarodiče svá vnoučata dlouhou dobu neviděli, a tak se Vasyl s Taťánou rozhodli, že ročního Míšu pošlou načas k babičce a dědovi na Ukrajinu. Ten spatřil své příbuzné vůbec poprvé, protože se narodil během lockdownu. Představu o idylické rodinné dovolené ovšem narušila válka a vpád ruských vojsk.

Nemusíme ani popisovat, jak šílený strach rodiče malého chlapce zažívali. Po vypuknutí války přestala na Ukrajině fungovat letecká doprava a Vasyl s Taťánou se opravdu báli, že svého Míšu už nikdy uvidí. „Kdyby mi to někdo před rokem, nebo šesti měsíci, řekl, že v 21. století vypukne válka, nikdy bych nevěřila, že se to opravdu stane,“ svěřila se maminka malého chlapce serveru Daily Mail. Ona sama pochází z ruského Jekatěrinburgu, její partner je z Ukrajiny. I proto se jich tento konflikt dotýká daleko citelněji. Vůbec nechápou, že tyto dva národy teď válčí proti sobě.

Chlapec cestoval z Ukrajiny sám, s igelitkou a číslem na ruce. Už je s rodiči

Mladý pár nemohl jen nečinně sedět a čekat, co se s jejich synem a příbuznými stane, proto se vypravil do Polska s nadějí, že se jim podaří utéct a společně se zase setkají. Taťána Zavjalovová, která v Londýně pracuje v developerské firmě, popsala, že poslední dny byly pro ni velmi psychicky náročné. „Celé to bylo dramatické, opravdu velmi dramatické. Ale nakonec jsme tu všichni a jsme velmi šťastní,“ dodala pro Daily Mail a z fotek je opravdu cítit velká úleva.

Ukrajinští příbuzní společně s malým Míšou museli zvládnout část cesty na hranice pěšky, takže byli vysílení, ale o to víc nadšení, že se jim podařilo dostat se do bezpečí. Společně teď v polském uprchlickém táboře čekají na víza. „Čekáme až budou schválena víza pro naše příbuzné a všichni budeme moci žít ve Velké Británii,“ vysvětlila Taťána plány do budoucna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.