Celebrity

12. února 2024 14:06

David Laštovka

Janu Šulcovou miloval Stropnický i Frej. S partnerkou svého ex Víznera vycházela skvěle

Zemřela herečka Jana Šulcová, kolegové smutní

Herecká legenda Jana Šulcová v mládí patřila k ženám, po kterých muži toužili. Spoustu ctitelů měla i mezi svými kolegy. Její jediné manželství s hercem Oldřichem Víznerem, s kterým měla dvě dcery, však pro ni skončilo velmi bolestným rozchodem. 12. února si připomínáme její nedožité 77. narozeniny.

Herečka Jana Šulcová byla velmi rodinně založená. Vzor měla ve svých rodičích, kteří spolu celý život měli krásný vztah. Když se seznámila se stejně starým hereckým kolegou Oldřichem Víznerem, doufala, že to bude ten pravý muž a láska na celý život. Vzali se a v manželství se jim narodily dvě dcery, Tereza a Rozálie. Vízner ji však začal podvádět. Nejdříve si začal s herečkou Evelynou Steimarovou. „Stal se z toho veřejný skandál. Pět let jsem kvůli tomu nejezdila metrem a neobjevovala se na veřejnosti, bála jsem se lidí,“ vzpomínala Jana Šulcová pro deník Blesk.

Antidepresiva kombinovala s alkoholem

Nevěry svému muži tiše trpěla, udržet manželství pro ni bylo prvořadé. Vízner ale nakonec rodinu stejně opustil. Zamiloval se do skriptky Zuzany, s kterou se oženil a měl s ní dceru Viktorii. Pro herečku, která zazářila v komedii S tebou mě baví svět, to byl šok. Dlouho se z něj nemohla vzpamatovat. Jako opuštěná žena si přestala věřit, trpěla pocitem, že se jí všichni budou posmívat a uzavřela se do sebe. Užívala antidepresiva a propadla alkoholu. Nejhorší životní období jí pomohly překonat její dcery, které jí byly velkou oporou.

Smrt přišla náhle. Zemřela doma

Ani druhé manželství Víznerovi štěstí nepřineslo. Rozvedl se a začal žít s o pětadvacet let mladší herečkou Vendulou Křížovou, s kterou měl tři děti, Anežku, Alberta a Ferdinanda. Jana Šulcová si ji oblíbila a velmi si s ní rozuměla. „Jsme kamarádky, máme spolu bezvadný vztah. Hrajeme spolu i divadlo,“ prozradila během života redaktorovi webu Prima Ženy.

Jana Šulcová patřila mezi krásné, atraktivní ženy. Jeden čas o její srdce současně usilovali Ladislav Frej s Martinem Stropnickým. „Soupeřili jsme o tu neskonalou krásku, hrdě dominující širokému okolí, zasaženým působením gravitace Janina supersexerotického charismatu. Kolik nás uvízlo v jejích tenatech! Nebylo ale úniku,“ zavzpomínal s odstupem let pro deník Aha! Ladislav Frej.

Čtěte také: Oldřich Vízner životní partnerky měnil za mladší. Šulcové a Křížové zlomil srdce

Jana Šulcová zemřela náhle 28. července v roce 2023 ve svém domě. Příčinou smrti bylo selhání srdce. Bylo jí 76 let.

Jak na Janu Šulcovou vzpomínali po její smrti kolegové?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.