Budete se vdávat? Tyto tipy vám přijdou rozhodně vhod
Konečně se stalo to, o čem jste úctyhodnou řádku let snila. Váš milý vás požádal o ruku a vy teď nevíte, co teď a co potom, abyste všechno zvládla. Máme pro vás několik zlatých postřehů, které se vyplatí vědět a znát ještě před tím, než se pustíte do svatebních příprav.
Mějte jasno v tom, koho pozvete
Ještě než začnete vybírat vhodné místo k obřadu a hostině, promyslete, koho z rodiny a řad přátel či bývalých spolužáků chcete mít na své svatbě. Bez ostychu počet hostů zkrouhněte jen na blízké příbuzenstvo plus vaše nejbližší přátele. Přece jen pichlavá tetička z devátého kolene nebude tou, která by vám tam snad chyběla.
„Zažívala jsem poměrně dilema, koho pozvat, abych se nezvaných nijak nedotkla. Na obřad jsme pozvali všechny přátele, ty bližší poté ještě na večeři,“ svěřuje se čtenářka Magda (38).
Předmanželská smlouva není výsledkem nedůvěry, spíše vaší obezřetnosti
Máte pochyby o finanční historii vašeho protějšku nebo snad jistotu, že s půjčkami a dluhy si dvakrát hlavu neláme? Předmanželská smlouva vás dokáže ochránit. Dokonce se můžete ve smlouvě zavázat, že vaše manželství bude i po svatbě fungovat v režimu odděleného jmění, tedy nikoliv společného. Rovněž lze do společného jmění uvést nemovitost, kterou nabyl jeden z manželů ještě před svatbou, a po sňatku má do ní v plánu investovat své prostředky ten druhý. Za běžných okolností by k tomu samozřejmě nepřišlo a dům by i nadále zůstal majetkem stávajícího majitele. Vše si důkladně promyslete, zhodnoťte všechna pro i proti a o všem spolu komunikujte upřímně a otevřeně. Pokud bude předmětem smlouvy majetek, cena notářských služeb a sepsání smlouvy se stanovuje dle jeho hodnoty.
Pořiďte si šaty na vaši postavu
Jste zasnoubená, termín svatby se blíží a vy najednou panikaříte, že vaše konfekční velikost není dle vašich představ? Pořiďte si raději padnoucí šaty než ty o číslo menší. Kvůli stresu se může stát, že opravdu jen tak snadno neshodíte a budete se zbytečně trápit. To, co jste nestihla, už nechtějte dohonit zbytečnými hladovkami.
Vsaďte na svatební webovky
Poslední dobou je snoubenci využívají, a tak rostou jako houby po dešti snad geometrickou řadou. Nejenomže svatební hosté na nich naleznou kýžený zdroj informací, ale také máte skvělou zpětnou vazbu prostřednictvím knihy hostů o tom, kdo dorazí a zdali v páru. Už žádné časově náročné obtelefonování, je to opravdu úsporné řešení jak z hlediska času, nervů, tak i financí.
PRIMA TIP: Máte v plánu si svatební web ponechat i po svatbě? Pak raději zvolte vlastní doménu s webhostingem. Na stránky poté můžete přidat fotky ze svatby, líbánek nebo třeba informaci o narození prvního potomka. Chcete web skrýt před očima veřejnosti? Můžete těm nejbližším sdělit přístupové heslo.
Svatební cestu si neodpírejte
I když to není zrovna levná položka, zvláště pak tak brzy po svatbě, tak rozhodně na líbánky pamatujte. Božsky si na první manželské dovolené odpočinete, nasbíráte společné zážitky a hlavně znásobíte partnerskou intimitu. Kam se nejčastěji jezdí? V kurzu jsou nyní exotické destinace, jako je Mauricius, Maledivy, Seychely nebo karibské ostrovy. Stejně nádherně je i na evropských plážích či v historických velkoměstech, jako je Barcelona, Paříž, Řím nebo půvabné Porto. A pokud na moře dvakrát nejste, klidně vyrazte pod stan, kde budete opékat špekáčky, koukat na hvězdné nebe a bude vám prostě báječně. Všechno totiž záleží jen na vás. Nenechejte si od jiných nakukat nic jiného.
Zákusky, dezerty, koláčky – zkrátka svatební sladkosti
Těžké máslové dortíčky, hutné krémy, čokoládová poleva, všudypřítomná šlehačka a babiččiny tvarohové svatební koláčky. Takhle už dávno svatební sladké nevypadá. Nově jsou trendem oblíbené candy bary, což je vyhrazený prostor, kde jsou na táccích či stojanech vyskládány lehké panna cotty s ovocným přelivem či italské tiramisu posypané pravým kakaem, do detailů propracované svatební perníčky, nadýchané muffiny, cupcakes. Skvělá je také čokoládová fontána, do které si hosté namáčejí kousky banánů, jahod či pomerančů.
autor: LZ