Celebrity

30. září 2022 06:30

David Laštovka

Tajemství Pavla Vítka. Oženil se s výtvarnicí, svědčil mu Roden. Randil i se Žilkovou

7 pádů Honzy Dědka: Janis Sidovský & Pavel Vítek

Nestárnoucí zpěvák Pavel Vítek slaví 60. narozeniny. Přestože už dlouhá léta se svým životním partnerem, producentem Janisem Sidovským, s kterým v roce 2006 vstoupil do registrovaného partnerství, tvoří jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu, v minulosti se oženil se ženou a jeho milenkou byla i herečka Veronika Žilková.

V osmdesátých letech patřil zpěvák Pavel Vítek k idolům mnoha žen a dívek. O své sexuální orientaci tehdy on sám neměl ještě úplně jasno. „V té době jsem měl řadu partnerek. Když jsem studoval DAMU, tak jsem se v roce 1983 oženil s výtvarnicí Dagmar. Byla o dva roky mladší,“ svěřil se při natáčení pořadu 13. komnata.

Svatbu měli na pražské Staroměstské radnici a za svědka mu šel jeho spolužák z ročníku Karel Roden. Manželství však dlouho nevydrželo. Po tři čtvrtě roku bylo rozvedeno. „Důvodem rozpadu svazku ale nebyla moje homosexualita. Každý jsme byli velmi vyhraněná a silná osobnost, které vedle sebe nemohly existovat. Neměli jsme žádné závazky, děti ani majetek, a tak jak rychle naše manželství vzniklo, tak i zaniklo,“ vysvětlil zpěvák hitu Má svůj den.

Těch holek mě Pavel víc, tvrdí Žilková

Jeho milenkou tehdy byla i spolužačka z DAMU, herečka Veronika Žilková. „S kým jsem točila, s tím jsem si něco začala. I s tím Pavlem Vítkem jsem strávila jednu noc! Byla to v mém dejvickém bytě, kam jsem se přestěhovala, když mě naši vyhodili z baráku za nějaké odhalené scény, ale myslím, že jsem nebyla jediná. Tehdy těch holek Pavel vystřídal víc. Měli jsme takové ‚free hippie‘ období,“ popsala Žilková ve své autobiografické knize Dělte dvěma.

Se ženami Pavel Vítek skoncoval na konci osmdesátých let, když poznal svoji životní lásku. O šest let mladšího producenta Janise Sidovského. V tu chvíli mu definitivně došlo, jak to se svou sexuální orientací má. Vztah dlouho tajili, s pravdou ven vyšli v okamžiku, kdy byl schválen zákon o registrovaném partnerství.

Svatbu měli po osmnácti letech vztahu 3. července roku 2006 na hradě Karlštejn a byla z toho událost roku. Stali se jedním z prvních párů v Česku, který vstoupil do registrovaného partnerství. A jejich láska trvá dodnes. „Nejdůležitější je se hádat kvůli maličkostem, on se pak rychle vyčistí vzduch. Když je spor kvůli drobnosti, tak nehrozí rozchod. Občas je také dobré ustoupit a netrvat si na svém,“ prozradil Pavel Vítek recept na šťastné manželství v deníku Blesk.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.