Brodská vzpomíná na maminku. Jana Brejchová se zhroutila při natáčení slavného filmu

Originální seriály právě online na prima+

Herečka Tereza Brodská (54) zavzpomínala na natáčení známého historického snímku Noc na Karlštejně, kde si Karla IV. a jeho manželku Elišku Pomořanskou zahráli její rodiče Vlastimil Brodský (†81) a Jana Brejchová (83). Prozradila, jaké potíže oba během natáčení potkaly a proč se její matka v jednu chvíli doslova zhroutila.

Historický film Noc na Karlštejně z roku 1973 je znám nejen pro svou ikonickou hudbu z pera Karla Svobody (†68), ale také pro výborné herecké obsazení. Klíčové role císaře a jeho ženy si zde zahráli rodiče Terezy Brodské, která díky tomu o průběhu natáčení zná celou řadu vtipných historek. O dvě se nyní rozhodla podělit.

„Všichni asi znáte film Noc na Karlštejně. Ale málokdo ví, že během natáčení vznikly tyhle dvě historky,“ nalákala čtenáře na svém Instagramu herečka. Ta první se týká maminky Jany Brejchové a její velké fóbie. „Maminka má panickou hrůzu z koní! A tak ve scéně, kdy Eliška Pomořanská má oficiálně přijet na Karlštejn na koni, nastal zásadní problém,“ popsala Brodská a dále vylíčila, jaké komplikace na place nastaly.

Jana Brejchová se z jízdy na koni zhroutila

„Původně měla na koni přicválat. Tak to se maminka zhroutila! Tak dobře, řekl režisér Zdeněk Podskalský: Janinko, tak jenom přiklusej! A máma: To v žádném případě! Podskalský: Tak jen pomalu na tom koni přijedeš. Máma: Ne!“ popsala Tereza téměř bezvýchodnou situaci, která při natáčení vznikla. Nakonec režisér přišel s řešením, ale ani to nebylo zpočátku příliš ideální.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak bydlí Jaromír Hanzlík

„Tak ji nakonec přidělili takového koňovodiče. A začalo pro něj peklo. Máma sedí na koni, on držel uzdu a máma začala: Ježíši, co ten kůň dělá s tím ocasem? Pán: Paní Brejchová, to ty koně dělají normálně. A máma zase: Ale teď zaklepal hlavou. To se plaší? Pán: Ne, to odhání mouchy. A takhle to pokračovalo dost dlouhou chvíli. A když se maminka zase děsila, když se kůň otřásl, pán už to s nervy nevydržel a pravil: Paní Brejchová! Ten kůň se pod vámi ale musí hýbat! A byl klid,“ popsala dcera slavné herečky její úsměvnou situaci při natáčení legendárního filmu.

Vlastimila Brodského zkritizoval rovnou kolega

Ani její tatínek Vlastimil Brodský však nebyl vlastních komplikací rozhodně ušetřen. Místo režiséra si však své vyslechl přímo od kolegy na place. Tím měl být Karel Höger (†67), který ve filmovém muzikálu ztvárnil Arnošta z Pardubic. „Asi po týdnu natáčení za nim přišel pan Höger, vzal si ho stranou a říká mu: Pane kolego, vy hodláte toho Karla IV. hrát POŘÁD TAKHLE?“ popsala frustraci herce Tereza Brodská, která dodala, že jde jen o dva střípky z natáčení, které nakonec pro všechny zúčastněné skončilo dobře.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.