Celebrity

19. července 2022 15:35

Vanesa Havlíková

Tomáš Matonoha o první pracovní zkušenosti: Dlouhou dobu jsem trávil na patologii

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka (27) - upoutávka

Herec Tomáš Matonoha (51) se během letního rozhovoru s Honzou Dědkem rozpovídal o své první pracovní zkušenosti na patologii a prozradil, koho by chtěl za budoucího prezidenta nebo že sametová revoluce pro něj byla spásou.

Moderátor Tomáš Matonoha se mimo herectví a moderování věnuje i hudbě. Hra na kytaru patří mezi jeho velkou zálibu. S manželkou Lucií Benešovou (47), známou například ze seriálu Slunečná, společně vychovávají čtyři děti.

Práce na patologii a revoluce jako záchrana

Tomáš Matonoha, kterého můžete aktuálně vídat na obrazovkách v oblíbeném seriálu Vinaři, vylíčil během rozhovoru s Honzou Dědkem svoji první pracovní zkušenost, kterou si odbyl na patologii. „Moje první profese v životě byla pitevní laborant. Byl jsem tři měsíce na patologii, ale v životě jsem neviděl mrtvolu. Dřív všechno trvalo dlouho, se vším bylo obrovské zpoždění. Na tom pracovišti už mi vznikl pracovní úvazek, ale ještě nebylo v provozu. Primář říkal, že se uvidí, ale když se to nebude dlouho otvírat, šoupnou mě jinam. Tak jsem byl tři měsíce na patologii, kde jsem pomalu nic nedělal,“ překvapil sympatický herec vyprávěním o svých raných pracovních zkušenostech.

Pro komika nebylo jeho první zaměstnání vůbec jednoduché. „Bylo strašné chodit do práce, navíc na patologii, a nic nedělat. Zachránila mě až sametová revoluce. Díky tomu, že jsme tam nikdo nic nedělali, se tam založila buňka Občanského fóra a já jsem dělal spojku. A pak mě po třech měsících, kdy si všimli, že opravdu nedělám nic, šoupli na operační sál. Tam jsem jako sanitář vozil už živé pacienty,“ prozradil Tomáš Matonoha, kterého budete vídat v chystaném seriálu Pálava.

Prezident s vadou řeči

Tomáš Matonoha se ve svém životě věnuje mnoha aktivitám. Jednou z nich je láska k imitování. V Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka tentokrát na zámku Hluboká prozradil, že má na budoucího prezidenta poněkud specifická měřítka.

„Třeba bude prezidentem někdo, o kom nevíme, že se hlásí. Kdyby měl ale řečovou vadu, pro nás amatérské imitátory by to bylo ideální. Pro mě by bylo ideální, kdyby byl dalším prezidentem Karel Schwarzenberg,“ uvedl Matonoha. Celý rozhovor sledujte dnes v Pohádkových 7 pádech Honzy Dědka ve 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.