Tomáš Matonoha je hřebec. Jak ten to mezi vinicemi umí rozbalit na ženu

Vinaři I - Láska dělá divy

Na jižní Moravě snad není většího experta na dobývání žen. Provozák penzionu Sovička "Hřéba", jak se Jakubovi Hřebcovi v podání Tomáše Matonohy (51) říká, je naprosto věrný významu svého jména. Ať už je motivace jakákoliv!

„Já su Hřebec,“ představuje se tenhle moravský playboy s rozvernými kudrnami, kterého v oblíbeném seriálu z prostředí moravských vinohradů ztvárnil herec Tomáš Matonoha. A nelže! Má to potvrzené i v občanském průkazu. Největší předností Jakuba Hřebce je, že dokáže každou ženu přimět, aby s ním šla objevovat krásy Moravy do pokoje číslo 213 ve Vlčkově Sovičce (Františka Vlčka hraje Hynek Čermák). Tedy hned potom, co s ní vypije láhev Chardonnay. To je totiž jeho oblíbená odrůda, víno si už přejmenoval na osobnější Chardojó.

„Pravda je, že člověk má zkusit všechno, aby měl ve stáří na co vzpomínat,“ je přesvědčen tenhle Hřéba. Na mysli má samozřejmě „ozkoušení“ různých žen. A někdy je potřeba i trochu se obětovat, což názorně dokládá ukázka. Když do Křetic zavítá obávaná kulinářská kritička a zakotví v Sovičce, Franta Vlček okamžitě znejistí. Velké plány, jak kritičku zaujmout, na sebe naštěstí nenechají dlouho čekat. Tamní enolog Luis (|Robert Nebřenský) s jistotou sází na Hřebcovo neodolatelné charisma. Fešák vinařský se sice nejdříve vyděsí, paní kritička je již na něho trochu „stará rašple", ale co by neudělal pro záchranu dobrého jména penzionu. I pro tentokrát usedne k dámě, přihmouří oči, nasadí hluboký rozjímavý tón hlasu a pustí se do dobývání.

Podívejte se, jak Hřebec sbírá trofeje

Nejlepší hláška Hřéby: Plná čára není zeď

Hřébovy balící techniky nevymyslíte. Když to nejde přes víno, tak se na dobývanou ženu vytasí s moudrostí ze života. Jedna z jeho nejlepších je motoristická, která ve spojení s posezením ve sklípku a odpíráním alkoholu vždycky zabere: „Plná čára není zeď,“ uklidňuje zdolávanou pevnost. Ta s každým douškem vína jihne více a více, a odhazuje veškeré zábrany. Sledujte Vinaře v pondělí večer na Primě a užijte si léto zalité sluncem i nezaměnitelným humorem hrdinů z oblíbeného seriálu.

Jsou ženy, které Hřéba svojí láskou obdarovat nechce, ale jak říká Luis: „Láska je dar Hřébo a ty jsi Ježíšek.“