Někdy se tak zdegustuju, že ani nevím, jak jsem se dostal domů. Vinaři jsou zpět!

Vinaři (1) - upoutávka

Užijte si léto s populárním komediálním seriálem o víně a lidech kolem něj. Čeští Vinaři a jejich legendární hlášky se vracejí na obrazovky Primy! Vychutnejte si je stejně jako dobré víno a bavte se každé pondělí ve 20:15 na Primě.

„Stačí, že nám tu dělají průšvihy ožralí lidé. Když se k tomu přidají střízliví, kde to potom jsme,“ stýská si svérázný policista Tauš parťákovi. Nemají to v oblasti prosluněné Pálavy lehké. Zvlášť když jim sem jezdí Pražáci. Nebo se jen vracejí domů staří dobří rodáci? Následující scéna hodně napoví tomu, kdo už třeba na Vinaře zapomněl.

Jednotlivé epizody Vinařů čerpají náměty z malebného světa jihomoravských Křetic, kterému vévodí dva od nepaměti znesváření vinaři Pavlíček (Václav Postránecký) a Vlček (Hynek Čermák).

Oba ústřední hrdinové zastávají rozdílnou vinařskou filozofii. Zatímco Vlček je spíše na kšeft zaměřený velkoobchodník, Pavlíček ve svém menším vinařství ctí tradiční poctivou práci a lásku k vínu. Žabomyší spory těchto dvou chlapíků generují komediální konflikty, zčásti také proto, že blízcí těchto dvou tvrdohlavců v jejich rozbrojích „nejedou“.

Pražáci objevují všechny krásy Moravy

Co ještě kromě humoru a skvělého hereckého obsazení seriálu rozhodně nechybí? No přece víno! Každá epizoda je dokonce zasvěcena jedné určité odrůdě. Hned první díl se točí kolem sylvánu zeleného. A že poteče proudem. Křetice žijí v poslední době jediným – oslavou narozenin vinaře Bedřicha Pavlíčka.

To víte, pětašedesátiny u váženého občana, to není jen tak. Toho si je moc dobře vědoma i jeho žena Stázi (Jitka Smutná) a dcera Kateřina (Tereza Kostková) s vnoučaty Petrou a Buddym (Jan Brožek), kteří s ohledem na událost důležitosti Vánoc na Moravu přispěchají až z Prahy. To ještě netuší, že tady zůstanou celé prázdniny a návštěva „Asie“, jak o Moravě na začátku posměšně hlásá Pražák Buddy, značně změní jejich pohled na život. Jen o názor, že „všichni Moraváci si myslej, že je Morava krásná, protože jsou furt na plech“, ho velice záhy připraví Vlčkova krásná dcera Julie (Anna Fialová).

Při pohledu na Julčiny „mlékotvary“ Buddy ztrácí slova.

Řešit se bude „netradiční řešení“ problému, staré křivdy i syndrom vyhoření. To vše samozřejmě pod rouškou mírné ovíněnosti, kterou tak krásně ilustruje slavná hláška jednoho z křetických občanů: „Já se někdy tak zdegustuju, že ani nevím, jak jsem se dostal domů.“

Sledujte oblíbené Vinaře každé pondělí ve 20:15 na Primě, nebo si celý seriál přehrajte on-line na iPrima.cz.