22. ledna 2015 00:40
cipr4 skutečnosti, které jste nevěděli o Jeremy Clarksonovi z Top Gearu
Byť v Top Gearu vystupují hned tři moderátoři, Jeremy Clarkson je jednoznačně tváří tohoto britského pořadu. Čtyřiapadesátiletá hvězda BBC se začala dostávat do povědomí širší veřejnosti v roce 1988 právě díky motoristické show.
V současnosti má trvalé bydliště na ostrově Man, kde jsou rychlostní limity na silnicích pouze v obcích. Je rozvedený, fandí Chelsea FC, nenávidí mouchy, karavany a vegetariány. Přes jeho otevřenost je zde pár skutečností, o kterých se příliš neví.
Jako první dosáhl severního magnetického pólu v automobilu
Ve společnosti Jamese Maye a televizního štábu se mu to podařilo v upravené Toyotě Hilux, když porazili dalšího spolumoderátora Top Gearu Richarda Hammonda, který se o totéž pokusil s tradičním psím spřežením.
Jeremy Clarkson objímá severní magnetický pól. V pozadí upravená Toyota Hilux. Zdroj: Business Factory/youtube.com
Jeremy Clarkson objímá severní magnetický pól. V pozadí upravená Toyota Hilux. Zdroj: Business Factory/youtube.com
Má slavné předky
John Kilner, jeho praprapradědeček, vynalezl tzv. Kilnerovu sklenici, což je skleněná nádoba se silikonovým těsněním uzávěru. Mimo něj se proslavil i Clarksonův nevlastní otec, jenž byl vyznamenán Viktoriiným křížem za statečnost v operaci Market Garden za druhé světové války, největší výsadkové operaci v dějinách.
Nikdy nevyužil městské hromadné dopravy
Dalo by se říci, že Jeremy Clarkson se městské hromadné dopravy doslova štítí, nevidí na ní nic pozitivního a tvrdí o sobě, že ji nikdy nevyužil. V poslední době ovšem na veřejnost prosákla informace, že tomu tak úplně není. Údajně měl jet autobusem, když mu bylo osm let.
Zničil 20 osobních aut
Není pochyb, že rychlou a riskantní jízdu má britský moderátor v krvi. Tato záliba s sebou logicky nese i větší riziko dopravních nehod. A Jeremymu se opravdu nevyhýbají, za svůj život už zničil dvacet aut, mezi nimi například Lamborghini Gallardo Spyder či Mercedes-Benz SLK55 AMG.
Jeho vášeň pro dravou jízdu má i stinnou stránku. Zdroj: Business Factory/mirror.co.uk