Seriály a filmy

22. ledna 2015 00:40

cipr

4 skutečnosti, které jste nevěděli o Jeremy Clarksonovi z Top Gearu

Byť v Top Gearu vystupují hned tři moderátoři, Jeremy Clarkson je jednoznačně tváří tohoto britského pořadu. Čtyřiapadesátiletá hvězda BBC se začala dostávat do povědomí širší veřejnosti v roce 1988 právě díky motoristické show.

V současnosti má trvalé bydliště na ostrově Man, kde jsou rychlostní limity na silnicích pouze v obcích. Je rozvedený, fandí Chelsea FC, nenávidí mouchy, karavany a vegetariány. Přes jeho otevřenost je zde pár skutečností, o kterých se příliš neví.

Jako první dosáhl severního magnetického pólu v automobilu

Ve společnosti Jamese Maye a televizního štábu se mu to podařilo v upravené Toyotě Hilux, když porazili dalšího spolumoderátora Top Gearu Richarda Hammonda, který se o totéž pokusil s tradičním psím spřežením.

Má slavné předky

John Kilner, jeho praprapradědeček, vynalezl tzv. Kilnerovu sklenici, což je skleněná nádoba se silikonovým těsněním uzávěru. Mimo něj se proslavil i Clarksonův nevlastní otec, jenž byl vyznamenán Viktoriiným křížem za statečnost v operaci Market Garden za druhé světové války, největší výsadkové operaci v dějinách.

Nikdy nevyužil městské hromadné dopravy

Dalo by se říci, že Jeremy Clarkson se městské hromadné dopravy doslova štítí, nevidí na ní nic pozitivního a tvrdí o sobě, že ji nikdy nevyužil. V poslední době ovšem na veřejnost prosákla informace, že tomu tak úplně není. Údajně měl jet autobusem, když mu bylo osm let.

Zničil 20 osobních aut

Není pochyb, že rychlou a riskantní jízdu má britský moderátor v krvi. Tato záliba s sebou logicky nese i větší riziko dopravních nehod. A Jeremymu se opravdu nevyhýbají, za svůj život už zničil dvacet aut, mezi nimi například Lamborghini Gallardo Spyder či Mercedes-Benz SLK55 AMG.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.