Celebrity

12. září 2022 14:01

redakce Prima Ženy

Truchlení za Alžbětu II. má svá pravidla. Z paláce vzkazují lidu, co nenosit

I truchlení za nejdéle vládnoucí panovnici Velké Británie má mít svá pravidla, zdůraznil Buckinghamský palác. Lidé, kteří na pietní místa nosí dary a upomínkové předměty, byli požádáni, aby při tom mysleli i na ekologii. Mají se tak zdržet nošení plyšových hraček a květiny mají na zem pokládat vyjmuté z igelitových obalů. Plýtvat nemají ani jídlem, které kupodivu také přinášejí.

Královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek v odpoledních hodinách a od té doby na řadě míst ve Velké Británii vznikla pietní místa, především tam, kde panovnice ráda trávila čas a nějakým způsobem s ní souvisejí. Ulice stále zaplavují davy lidí, kteří míří na pietní místa položit upomínkové předměty. Ti byli požádáni, aby mysleli i na ekologii.

Žádost z paláce

Prohlášení z Buckinghamského paláce týkající se darů přinesených na počest královny zveřejnil britský Daily Mail. „Žádné dary bohužel nebudou akceptovány a musíme tak lidi požádat, aby je do parků nenosili. Jiné předměty než květiny, jako jsou například plyšové hračky či balonky, by přinášeny být neměly,“ zní v něm.

Truchlící lidé by podle prohlášení měli rovněž z květin odstraňovat plastové obaly. Nejenže tím prodlouží jejich životnost, napomůžou tím také kompostování, ke kterému budou květiny odvezeny po královnině pohřbu v pondělí 19. září.

Medvídek Paddington

Lidé na pietní místa nosili kromě květin hlavně plyšáky medvídka Paddingtona. Důvodem je video k výročí královniny korunovace, ve kterém jí jeho animovaná postavička poděkovala za vše, co pro Velkou Británii udělala. Kvůli videu nosí i další dar, kterého se rovněž mají vyvarovat.

Na krátkém snímku k výročí své korunovace královna Alžběta II. vyndala ze své kabelky sendvič se slovy, že si ho tam nechává na později. I sendviče tak patří mezi předměty, které truchlící lid nosí na pietní místa a na žádost paláce už by tak činit neměl.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.