Královna Alžběta II. se nikdy nepodívala do Midsomeru, hrabství svého oblíbeného seriálu. Proč?

iPrima.cz: Nejlepší seriály online

Ani samotná anglická královna Alžběta II. nezastírala, že pravidelně a s nadšením sledovala nejdelší britský seriál Vraždy v Midsomeru. Určitě by se v dlouhém životě panovnice našla chvilka, kdy by Midsomer poctila svojí návštěvou. To se ale nikdy nestane. Proč?

Od premiéry jednoho z nejpopulárnějších britských krimiseriálů vůbec – Vraždy v Midsomeru, uběhne letos 25 let. Seriál sklízí úspěchy nejen u diváků, oblibě se těší i mezi britskými herci, z nichž v něm mnozí našli příjemnou pracovní příležitost, za kterou se nemusejí stydět.

Midsomer je na první pohled poklidné a sluncem zalité anglické hrabství. Je radost se v televizi dívat na ty krásné scenerie. Dojem nikdy nezkazí ani fakt, že v něm došlo už k více než třem stovkám vražd. Místní policejní detektiv Barnaby si ale se zločinem vždy poradí. A to ať jde o Toma Barnabyho v podání Johna Nettlese, který řešil případy v prvních třinácti sériích, nebo jeho bratrance Johna Barnabyho ztvárněného Neilem Dudgeonem, který po něm se čtrnáctou sérií převzal místo v mordpartě a právě natáčí jedenadvacátou sérii.

Kde hledat proslulý Midsomer?

Kdo by jel do Británie navštívit slavný seriálový Midsomer, zřejmě by se dočkal obrovského zklamání. Všechna městečka malebného hrabství jsou totiž fiktivní. Ve skutečnosti seriál vzniká v hrabstvích Oxfordshire a Buckinghamshire nedaleko od Londýna. Duch Toma Barnabyho by na vás ale přece jenom někde dýchnout mohl. Město Wallingford v hrabství Oxfordshire ztvárnilo fiktivní městečko Causton, kde bydlí šéfinspektor Barnaby se svou manželkou. Svůj oblíbený Midsomer tedy najdete, stejně jako za svého života královna Alžběta II., pouze na televizní obrazovce. Dívat se na něj můžete každý všední den od 18:00 nebo v sobotu před polednem na Prima KRIMI.

Řád pro Barnabyho

Johnu Nettlesovi přinášel seriál obživu, ale i přízeň samotné královny patnáct let. Jako představitel přesvědčivého inspektora Toma Barnabyho je zkrátka nazapomenutelný. Seriál opustil už v roce 2011. Stihl v něm objasnit smrt celkem 225 lidí. Herec se vrátil ke „kořenům“, tedy k divadlu. V Hamletovi je podle jeho slov mrtvých možná ještě více než v jedné epizodě Midsomeru, takže se mu snad ani nestýská.

Za Barnabyho se John Nettles dokonce dočkal i pocty největší – královnou Alžbětou II. byl vyznamenám za přínos v oblasti dramatické tvorby. Tehdy zavtipkoval, že „jsem byl velmi statečný, když jsem se v průběhu let postavil tolika mrtvým tělům“.

Podobné články


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.