Celebrity

18. prosince 2023 14:15

David Laštovka

Zpěvák z dua Eva a Vašek prodělal mrtvici. V nemocnici zjistil, že ho převážel vrtulník

TOP STAR magazín 2018 (38): Eva a Vašek - zahrada

Václav Ševčík z hudebního dua Eva a Vašek se podruhé narodil. Postihla ho mozková mrtvice a do nemocnice ho transportovali vrtulníkem, kde strávil tři měsíce. Jak je na tom po zdravotní stránce nyní?

Hudebník Václav Ševčík, který v prosinci oslavil 70. narozeniny, na začátku roku prodělal těžkou mozkovou mrtvici. Nebýt včasného zásahu lékařů, nemusel přežít, údajně šlo o minuty. „Ve čtvrtek večer jsem najednou měl při vystoupení pocit, že jsem na kolotoči. Sál se se mnou začal točit, věděl jsem, že se něco děje. Doma jsem ještě chvíli pracoval na počítači, ale v pátek ráno už bylo zle. Eva (zpěvákova manželka, pozn. red.) mě nemohla probudit, měl jsem prý povislý koutek a mluvil nesmysly. Až v nemocnici jsem se dozvěděl, že mě tam dopravila helikoptéra. Myslel jsem si, že jsem jel sanitkou,“ popsal hudebník dramatické chvíle v rozhovoru pro Nedělní Aha!

V nemocnici strávil tři měsíce. „Při propuštění mi řekli, že jsem v pořádku. Postupně jsem začal cvičit a cítím se dobře,“ poznamenal Ševčík. Svůj zdravotní stav bere s pokorou. „Jsem úměrně zdravý – i v této době, kdy máme tak vyspělé zdravotnictví, že už je těžko najít zdravého člověka,“ sdělil zpěvák redakci webu Prima Ženy.

Přestože už by měl nárok odpočívat a užívat si spokojeně penze, snaží se být stále aktivní. „Do důchodu se nechystám. Mám firmu, stále se učím novým věcem. A samozřejmě stále jsem hudebně činný,“ dodal Václav Ševčík.

Vánoce letos s manželkou Evou prožijí odděleně

Zatímco on je momentálně doma v Česku, manželka Eva je s dcerou v USA, kde vystupuje sólově pod uměleckým jménem Eva Adams. Vánoce tak budou trávit odděleně, problém v tom ale nevidí.

„Vzhledem k tomu, že jsem byl v minulosti voják z povolání, jsem tyto svátky často musel trávit u vojáků základní služby v kasárnách. Rodinu jsem naučil, že si Vánoce můžeme udělat kdykoliv a nemusíme se řídit kalendářem,“ prozradil webu Prima Ženy Václav Ševčík.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.