Václav Vydra o šíleném dárku pro Menzela: Bylo to spíš trapnější než vtipnější

Pohádkových 7 pádů Honzy Dědka (30) - Václav Vydra o šíleného dárku věnovaném Menzelovi

Uznávaný český herec a bavič Václav Vydra (66) během letního rozhovoru s Honzou Dědkem (50) povyprávěl, čím přiváděl k šílenství režiséra Jiřího Menzela (†82) a jaký netradiční poslední dárek mu věnoval.

Václav Vydra je divadelní a filmový herec, který za svůj život ztvárnil desítky různých rolí. Když ale zrovna netráví čas v divadle nebo ve studiu, kde namlouvá nové díly k divácky oblíbenému pořadu Prostřeno!, společně se svou manželkou Janou Bouškovou (68) si užívá volné chvíle u zvířat, a to zejména u koní.

Větší blbec než já

Ačkoliv sympatický herec získal spoustu rolí, našly se i takové, ve kterých tvůrci upřednostnili herce jiného. O jednu z nich přišel v populárním filmu Vesničko má středisková. „Měl jsem hrát hlavní postavu, ale našli většího blbce. Menzel mi to jednou řekl, do té doby jsem to vůbec nevěděl. Dělali jsme spolu hodně divadelních her, ale do filmu mě nikdy neobsadil. Když jsme spolu nazkoušeli první komedii, řekl, že už se mnou nikdy nic dělat nebude, že chodím pozdě a že na to nemá nervy. A za dva měsíce mi dal roli v divadle Karla Heřmánka – Blbec k večeři. Asi ve mně tehdy viděl jiné kvality. Já jsem ale nechodil pozdě, chodil jsem na poslední chvíli. Pak si na to zvykl – jako většina lidí v divadle,“ začal Vydra své vyprávění v zábavné show u Honzy Dědka, tentokrát ze zámku Nelahozeves.

Připomeňte si Václava Vydru jako baviče:

Netradiční dárek

Na Jiřího Menzela (†82) pak zavzpomínal i v trochu jiné souvislosti. „Menzelovi jsme s Preissem dali k dvaašedesátým narozeninám striptérku. To bylo hodně vtipné. Bylo to možná trapnější než vtipnější. Tenkrát nás napadlo, že to bude trošku ‚šoking‘. Sehnali jsme striptérku a domluvili jsme, že přijde po představení. Jirku jsme posadili do první řady Vinohradského divadla. Dívka přišla na jeviště, začala své představení a Jirka se pomalu zasouval do křesla. Trvalo to dlouho a my jsme s Viktorem Preissem seděli v poslední řadě a trošku jsme se styděli,“ popsal Vydra první opravdu netradiční dárek, který režisérovi věnoval.

Další rok to už ale napravil a jeho překvapení už Menzela potěšilo mnohem více. „Uspořádal jsem na jevišti Vinohradského divadla dortovou bitvu. To Jirka miloval. Padesát harlekýnů a osazenstvo hry, která se tenkrát hrála, jsme se seřadili na jevišti, měli jsme bílé pláště a plavecké brýle a začalo to. Udortovali jsme se tam. To mělo velký úspěch, ale tu šlehačku z uší nejde dostat ven. To byl můj poslední dárek k jeho narozeninám, pak už jsem mu vždycky jen potřásl rukou. Pak už jsme stárli,“ dovyprávěl Vydra vtipný příběh o šílených dárcích v show u Honzy Dědka.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.