Sladký dárek pro partnera? Udělejte mu dort s bublinou!

Proč si lásku ještě trochu víc neosladit?

Blíží se Valentýn a pokud přemýšlíte, čím svého partnera obdarujete, máme pro vás tip na dárek, který je jedlý, sladký a navíc sexy. Vyrobte mu neobvyklý dort. A pokud nejste zrovna zdatná cukrářka, klidně dort kupte už hotový a vyrobte jen bublinu.

I když je bublina jedlá, asi by vám moc nechutnala. Jednak je po ztuhnutí poměrně tvrdá, a protože je jen z želatiny a potravinářského barviva, je v podstatě úplně bez chuti. Pokud chcete svého milého sladce ohromit, začněte bublinu vyrábět minimálně den předen, aby stihla dostatečně zaschnout a ztvrdnout.

Co budete potřebovat na výrobu bubliny:

  • 2 lžíce práškové želatiny
  • 5 lžic vody
  • trochu potravinářské barvy (růžové nebo modré)
  • malý nafukovací balonek
  • zavírací klips na sáčky

1. Želatinu promíchejte v misce s vodou a krátce zahřejte v mikrovlnné troubě. Stačí pár vteřin, aby se želatina rozpustila, nesmí se vařit. Pak vmíchejte pár kapek potravinářské barvy a dobře promíchejte.

2. Balonek trochu nafoukněte a udělejte na něm uzlík, aby se nevyfukoval. Pokud není dokonale kulatý, vezměte ho za špičku a svažte ji s uzlíkem na protilehlém konci. Pokud není balonek nafouklý na maximum, mělo by to jít snadno.

3. Na uzlík připevněte klips na zavírání sáčků, který bude soužit jako držátko. Pomocí lžíce balonek přelijte ze všech stran obarvenou želatinou a nechte dokonale několik hodin zaschnout. Během schnutí by se balonek neměl ničeho dotýkat. Můžete ho pomocí klipsu připevnit například ke špejli zapíchnuté do květináče. Pak balonek přelijte další vrstvou želatiny (pokud mezitím v misce ztuhla, krátce ji opět zahřejte v mikrovlnné troubě) a nechte znovu zaschnout, ideálně přes noc.

4. Balonek nastřihněte malými nůžkami v místě u uzlíku. Tím propíchnete i balonek uvnitř, který se vyfoukne a vy ho opatrně vytáhněte ven.

A co dál?

Stačí bublinu umístit na dort. My jsme použili dort ozdobený jedlým papírem. Základem je dort potažený potahovací hmotou (například fondánem, který koupíte i v supermarketu). Na něj je přilepený jedlý papír s obrázkem. Ten se dá sehnat na internetu, pokud si zadáte do vyhledávače slova "jedlý papír", nebo objednat v některých cukrárnách, kde vám natisknou jakýkoli obrázek, který jim dodáte v elektronické podobě (pošlete ho mailem nebo přinesete na flash disku). Třeba sladkou Marylin nebo klidně fotografii vás či vašeho partnera.

Papír se na dort lepí nejlépe speciálním lepidlem, což je vlastně gulukózový sirup, kterým lze pak obrázek přetřít i na vrchu, aby byl krásně lesklý. Bublinu pak můžete přilepit stejným lepidlem nebo třeba trochou medu.

Dort ale nemusíte zdobit jen jedlým papírem. Co využít třeba jedlé barvy a namalovat na něj sladkou pusu?

Foto: archiv

Na celý postup se podívejte ve videu, kde najdete i návod, jak udělat dětskou verzi bublinového dortu:

Anna Kopečková

Mohlo by vás taky zajímat:

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.