Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Adventní dieta: Má cenu hubnout už před Vánocemi?

Už jste slyšeli o adventní dietě? Je to způsob, jak shodit pár kil ještě před Vánocemi a pak se během svátků nemusíte v jídle vůbec žinýrovat. Jenže má to vůbec smysl na pár dní trápit tělo, když se pak přecpete cukrovím, tučným smaženým kaprem a hromadou bramborového salátu s majonézou?
Vydáno: 30.11.2016, Anna Kopečková
Adventní dieta
Adventní dieta Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Říkáte si, že byste něco podobného určitě potřebovala, protože nedokážete své chutě držet na uzdě? I když se adventní dieta může jevit jako poměrně výhodné řešení, protože skončí 24. prosince, kdy pro většinu z nás končí stres a začneme si konečně užívat domácí pohody s talíři plnými jídla, opak může být pravdou. Úspěšně shozená kila najednou mohou být tatam a na řadu mohou, bohužel pro nás, přijít negativní důsledky. Ano, obávaný jo-jo efekt by vás mohl hravě dostihnout a o takovou vánoční nadílku žádná z nás zaručeně nestojí.

Netrapte se hlady

Držíte už od začátku své sladké chutě na uzdě a ještě jste neochutnala ani jedno vosí hnízdo nebo vanilkový rohlíček, se kterými jste se takovou dobu pracně matlala? Vyhodila jste už z lednice vše, co nemá nic společného se zeleninou, a srazila jste příjem jídla na minimum? Je nutné vědět, že tento přístup není úplně ideální a dlouhodobě se nedá vydržet. Navíc si ani pořádně neodpočinete, protože se o vás o půlnoci bude pokoušet vlčí hlad, a ten vám nedá spát.

Věřte tomu, že všechny diety, ať už jakkoli drastické nebo (ne)zdravé, nejsou tím pravým. Ve výsledku se totiž mnohem více vyplatí přejít na racionální stravu a zdravý životní styl. Místo zbytečného soužení hladem raději hubněte chytře a zdravě.

Mlsat můžete i bez výčitek

Dietní cukroví aneb Jak o Vánocích beztrestně mlsat

Máme pro vás pár triků, které vám ušetří pár kalorií a stejně si budete moci užívat vánočních dobrot bez váhových výkyvů.

1. Večer stopněte ochutnávku cukroví

V televizi je sice pohádka, ale to neznamená, že k ní musíte na posezení slupnout tácek sladkých laskomin. I když vám chuťové pohárky velí vyluxovat všechno, v čem je obsažen cukr, vsaďte na mentolovou žvýkačku, bonbón nebo si jděte vyčistit zuby. Pozor dejte také na ovoce, večer se doporučuje jíst výhradně zeleninu, ta totiž obsahuje mnohem méně zrádného, i když ovocného cukru. Co si třeba nakrájet různé druhy zeleniny na proužky a namáčet si je do dipu z bílého jogurtu ochuceného solí a bylinkami?

2. Naplánujte si jídlo na celý den

Do obchodu miřte s vědomím toho, co budete podávat na snídani, oběd, večeři a svačinu. Díky plánu nekoupíte nezdravé jídlo a ve výsledku i ušetříte. Důležité jíst vícekrát denně menší množství jídla a takového, které je bohaté na vlákninu (ovoce, zelenina, celozrnné obiloviny, luštěniny), protože pocit nasycení trvá déle a ani po malém množství takovéto stravy nepociťujete hlad. Ráno nezapomeňte na vhodnou snídani plnou komplexních sacharidů, která by měla být ideálně do jedné hodiny po probuzení, aby nastartovala metabolismus a doplnila všechny živiny po nočním hladovění. Dále pokračujte konzumací bílkovin, které naše tělo bytostně potřebuje.

Článek

Stačí k nim přičichnout a ucítíte Vánoce Foto:

Vanilka, hřebíček a skořice: Jak je o Vánocích maximálně využít?

Typické vánoční koření nemusíte používat jen při pečení cukroví.

3. Pijte na zdraví

Doplňte pitný režim formou neslazených tekutin. Navíc jako bonus budete mít dostatek energie a rychle zaženete projevy prvotního pocitu hladu, což je vlastně převlečená žízeň. Před každým jídlem vypijte sklenici vody a tekutiny doplňujte i během jídla. Uvařte si zelený čaj s kapkou citronu nebo si k snídani či dopolední svačině vypresujte domácí ovocný džus bez přísad cukru.

4. Vařte si polévky

Domácí poctivé polévky jsou ideální jídlo, protože vás zasytí, dodají tekutiny a v zimě prohřejí organismus. Připravte si k večeři hustou zeleninovou polévku nebo pórkový či květákový krém. Ale zapomeňte na jíšku. Na zahuštění polévky stačí, když část měkké zeleniny rozmixujete nebo propasírujete. Stačí polévku dochutit solí, pepřem a trochou česneku nebo bylinek.

len

Článek je zařazen v: cukroví, dieta, jak zhubnout, zdravá strava, advent, adventní dieta, Vánoec 2016
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama