Celebrity

30. dubna 2023 06:00

Eliška Reiglová

Vlasta Peterková předpověděla budoucnost Jáchyma Krause. Mají ho čekat velké věci

Vlasta Peterková (76) a moderátor Jan Kraus (69) mají dlouhou společnou historii. Herečka se po usazení na červenou pohovku nezdráhala rozpovídat o začátcích své kariéry, ale jako numeroložka promluvila také o tom, co podle ní čeká Jáchyma Krause (24), čímž jeho otce velmi potěšila.

S Vlastou Peterkovou se Jan Kraus potkal již před lety v avantgardním hereckém uskupení Studia Bouře. „My jsme byli tenkrát takoví vyděděnci společnosti,“ zavzpomínala Vlasta Peterková s tím, že se tam sdružovali senzační lidé.

Rodačka ze Zlína studovala herectví na JAMU v Brně, kde také po svém absolutoriu v roce 1968 nastoupila do svého prvního divadelního angažmá. „Tam jsem hrála nádherné role klasického repertoáru, téměř snad všechny Shakespeary. Pobyla jsem tam asi 12 let, a protože to byla doba normalizace, to byla taková hodně těžká doba, kdy hodně lidí odcházelo za hranice nebo měli potřebu změnit prostředí, a já jsem neměla odvahu vyloženě emigrovat, odešla jsem do Prahy.“

Toto rozhodnutí pro ni nebylo jednoduché, protože v hlavním městě tehdy neměla žádné velké jistoty. Ve Studiu Bouře ale dostala příležitost pracovat s velkými divadelními osobnostmi své doby, například s režiséry Evaldem Schormem, Janem Kačerem. „Já na tu dobu strašně ráda vzpomínám,“ doplnila.

Kraus prezidentem

Později herečka nastoupila do Hudebního divadla v Karlíně, kde nastudovala celou řadu rolí v muzikálech a kde se mimo jiné často potkávala a později i spřátelila s Ivanou Chýlkovou. A protože se celý život vášnivě zaobírá numerologií, sestavila dokonce pro jejího syna Jáchyma numerologický horoskop, podle kterého není vyloučeno, že by mohl být příštím prezidentem.

„Nevím, kterého státu, ale každopádně mu vyšla prázdná číselná rovina, to je rovina Saturnu. A tu prý mělo dvanáct prezidentů Spojených států,“ řekla tajuplně Vlasta Peterková v Show Jana Krause, čímž moderátora, otce Jáchyma, viditelně potěšila.

Japonská kultura

Vlasta Peterková se jako herečka podívala i do vzdálenějších zemí, například do Japonska. „Hráli jsme pro sály dva tisíce, tři tisíce diváků, a ono bylo plno. Oni milujou kulturu a divadlo. Oni na veřejnosti nemohou nebo nechtějí projevovat emoce, protože je to známka slabosti, a divadlo je jediné místo, kde ty emoce můžou pustit,“ dodala.

Sdílejte článek
Štítky Japonsko Show Jana Krause Jan Kraus Ivana Chýlková Vlasta Peterková Jáchym Kraus

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.