Celebrity

30. srpna 2022 14:58

Josef Šťastna

Vzdaly hold i za své muže. Na pohřeb Hany Zagorové dorazily Gottová či Havlová

Mše v kostele za Zagorovou

V centru Prahy se v úterý uskutečnilo poslední rozloučení se zpěvačkou Hanou Zagorovou, která zemřela v pátek ve věku 75 let. Mezi smutečními hosty se objevila řada známých jmen. Zádušní mše se zúčastnily také Ivana Gottová (46) a Dagmar Havlová (69).

Smutná nálada, slzy v očích, tiché šeptání i jemné úsměvy, které vyvolaly dojemné vzpomínky na Hanu Zagorovou. Tak vypadal pohřeb velké dámy české populární hudby, jež zemřela v Ústavu hematologie a krevní transfuze, tedy v zařízení, kde lékaři zpěvačce téměř celý její život pomáhali s nevyléčitelnou nemocí.

Přišel den, kterého se Margita tolik bál

Poslední rozloučení bylo náročné a emotivní zejména pro zdrceného vdovce. Štefan Margita se netajil tím, že má obavy, aby zádušní mši za svou lásku dokázal celou vnímat a zvládl unést sílu bolestného okamžiku. „Neskutečně mi chybí, samota je strašná, snad to loučení zvládnu,“ řekl deníku Blesk truchlící muž, který se Zagorovou prožil dlouhých a nádherných 30 let.

Mezi smutečními hosty se objevila jména, která charakterizují českou popovou scénu. Lidé, kteří se na pohřbu objevili, zpěvačka zároveň považovala za své blízké přátele. Se slzami v očích na mši dorazily také Ivana Gottová a Dagmar Havlová, tedy dámy, s nimiž se Zagorová setkávala s upřímnou radostí. A měla hodně ráda i Václava Havla a Karla Gotta, o čemž svědčí řada snímků i historek z minulosti. Fotografie dalších zúčastněných najdete v galerii výše.

Velká dáma české populární hudby, která nazpívala téměř 900 písní, odešla do hudebního nebe v pátek 26. srpna. Podle Margity se nikdy zcela nedokázala zotavit z následků prodělaného covidu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.