Vzestupy a pády supermodelky Lindy Evangelisty: Potrat, utajovaný otec i znetvoření

Linda Evangelista po estetickém zákroku

Linda Evangelista je bývalá kanadská supermodelka, která se proslavila především v devadesátých letech. Objevila se na více než 600 titulních stranách světoznámých časopisů a stala se tváří několika slavných značek. Dnes slaví 57. narozeniny.

Když se řekne jméno Linda Evangelista, každému se vybaví supermodelka s dlouhýma nohama, pronikavým pohledem a výrazným úsměvem. Za dobu své kariéry vystřídala několik účesů a prošla výraznou změnou vzhledu.

Na konci 80. let si například ostříhala své vlasy úplně na krátko a přišla díky tomu o spoustu pracovních příležitostí. Na druhou stranu jí její chlapecký sestřih dostal na obálku několika časopisů a ona se tak stala inspirací pro mnoho žen na celém světě, které ji v jejím extravagantním looku následovaly.

Narodila se 10. května roku 1965 v Kanadě italským imigrantům. Modelingovou kariéru odstartovala velice brzy. Už od malička totiž projevovala velký zájem o módu a ve 12 letech začala navštěvovat modelingovou školu. V roce 1978 se přihlásila do soutěže krásy Miss Teen Niagara, kterou sice nevyhrála, ale všiml si jí tam agent jedné předních světových modelingových agentur Elite Model Management a právě zde se začal psát příběh jedné z nejúspěšnějších supermodelek všech dob.

Po podepsání smlouvy s modelingovou agenturou se přestěhovala do New Yorku a v roce 1984 se její pole působnosti přesunulo do vyhlášeného města módy – Paříže. Tam také poznala svého o patnáct let staršího manžela, výkonného ředitele agentury Elite Model Management Geralda Marieho, za kterého se ve svých 22 letech provdala. Jejich manželství vydrželo sedm let. Poté byla šest let s americkým hercem Kylem MacLachlanem.

Objevila se dokonce ve videoklipech britského zpěváka George Michaela. Svět jí ležel u nohou a pohádková kariéra se slibně rozjížděla. Evangelista byla známá svými často kontroverzními poznámkami. Mezi nejslavnější výroky bezpochyby patří její vyjádření pro časopis VOGUE, které pronesla v roce 1990: „Nevstávám z postele za méně než 10 000 dolarů na den.“

Ačkoliv jí kariéru modelky v té době záviděla nejedna žena, v osobním životě se jí nalézt štěstí příliš nedařilo. V roce 1998 se dala dohromady s francouzským fotbalovým brankářem Fabienem Barthezem, s nímž rok nato otěhotněla. Bohužel však v šestém měsíci těhotenství potratila. Tragédie měla na její vztah negativní dopad a s Barthezem šli nakonec od sebe. Na následující tři roky se Evangelista úplně stáhla z modelingových mol.

Narození syna a utajovaný otec

V roce 2006 se konečně dočkala vytouženého potomka a porodila syna Augustina Jamese. Jméno jeho otce však v té době odmítala prozradit. V červenci 2011 uvedl New York Post, že biologickým otcem je francouzský miliardář François-Henri Pinault (manžel herečky Salmy Hayek). Pinault se slavnou herečkou v době, kdy zplodil svého syna sice ještě nebyl, ale pravda vyšla najevo až v době, kdy už byl dva roky ženatý.

Estetický zákrok nedopadl dobře

Sama modelka, kterou její krása proslavila po celém světě, však v posledních letech téměř nevycházela z domu. V roce 2016 totiž podstoupila kosmetický zákrok, který ji podle jejích vlastních slov „brutálně znetvořil“. Evangelista se rozhodla bojovat s projevy stárnutí pomocí procedury, která se jmenuje kryolipolýza. Bohužel se u ní projevila vzácná alergická reakce.

„Do zrcadla se už ani nedívám. Ten člověk v něm nevypadá jako já. Doufám, že tím, že jsem o tom všem otevřeně promluvila, pomůžu alespoň několika dalším lidem, kterým se stalo to samé, co mně, a jsou ve stejně hrozné situaci. Trvá to už šestým rokem. Už se nemohu dále jen schovávat doma,“ svěřila se zoufalá Evangelista pro magazín People.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.