Celebrity

2. června 2022 16:45

David Laštovka

Vzpomínky na komedii Fešák Hubert. Heřmánek po cestě na natáčení dostal na budku

Fešák Hubert - upoutávka

Nezapomenutelná česká komedie Fešák Hubert s hvězdným hereckým obsazením baví dodnes. Během natáčení však došlo k události, která zanechala hořkou pachuť. Karel Heřmánek, který ztvárnil hlavní roli, byl surově napaden.

O incidentu až po několika letech promluvil herec Pavel Zedníček, který ve filmu Fešák Hubert ztvárnil funebráka Emana. Karel Heřmánek je jeho celoživotním přítelem a býval i kolegou v divadle. „V době natáčení filmu jsme byli týden na zájezdovém představení v Prostějově. Večer jsme dohráli, sedli do taxi, které nás pak odvezlo na ranní natáčení do Prahy. Tak to šlo každý den. Byl to už trochu stereotyp, takže když jsme asi třetí den znovu nasedli do auta, Karel prohlásil, že by to chtělo zažít nějaké dobrodružství,“ vzpomínal Zedníček v dokumentu o natáčení slavné komedie, kterou si můžete připomenout ve čtvrtek 2. 6. od 20:00 na Prima MAX nebo v sobotu ve 14:55 a v neděli ve 22:25 na FTV Prima.

Heřmánkovi tedy navrhl, že by mohli navštívit jeho strýce z Moravy. Nadšeně souhlasil a rozjeli se za ním. „Byla to veselá návštěva, strýc nás velmi štědře hostil slivovicí a všemožným jídlem. Odjížděli jsme asi ve tři ráno,“ přiblížil Pavel Zedníček.

Heřmánek byl celý krve a skončil v nemocnici

Po cestě zpátky na dálnici u Devíti křížů Heřmánek požádal řidiče, aby mu zastavil, protože si musí odskočit na toaletu. „V té době bylo ale v noci všude zavřeno, tak tam někde začal vykonávat potřebu. Najednou kolem projela šestsettrojka, z ní vystoupil chlápek a začal čůrajícího Karla mlátit pendrekem do hlavy. Naštěstí stačil utéct do auta a odjeli jsme rychle pryč,“ popsal herec.

Do Prahy na natáčení dorazili přímo z tahu kolem sedmé ráno. „Když jsme vystoupili z vozu, všichni se Karla lekli, jak vypadal. Byl celý od krve. Okamžitě ho odvezli do nemocnice. Ještě štěstí, že to nebylo nic vážného. Během dopoledne ho přivezli zpátky na plac a mohlo se začít točit. A jako by mu to nestačilo, další den chtěl dobrodružství prožít znovu,“ uvedl s úsměvem Pavel Zedníček.

Na natáčení velmi rád vzpomíná herec Petr Kostka, který nezapomenutelně ztvárnil inspektora Mourka. „Málokdy něco pochválím, ale tento film se opravdu povedl. Režisér Ivo Novák zažil první republiku a dokonale ji v tom příběhu vystihl. Je tam i jazyk z té doby, třeba: „To ti Venca písk? Kam se sypete, figuro, nazdar bobule..“. Dneska by se to muselo předabovat, aby tomu současná generace vůbec rozuměla,“ prohlásil v dokumentu o slavné komedii.

V dalších rolích si zahrál například Josef Somr, Jan Teplý starší, Zora Ulla Keslerová, Lubomír Lipský, Evelyna Steimarová, Lubomír Kostelka, Jana Šulcová, Laďka Kozderková, Pavel Nový, Zdeněk Srstka či Otto Lackovič.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.