10 zajímavostí o seriálu Vraždy v Midsomeru podle Neila Dudgeona coby Barnabyho

Sympatický inspektor Barnaby v podání herce Neila Dudgeona a jeho věrný parťák detektiv Winter vyšetřují nové pozoruhodné a podivné vraždy v nejnovějších epizodách už 23. řady britského krimiseriálu. Další napínavou návštěvu malebného Midsomeru si rozhodně nenechte ujít. Přečtěte si, co za více než deset let natáčení populárních detektivek nejvíce zaujalo představitele hlavní role. Jaký má herec vztah k fanouškům nebo jaká je jeho nejoblíbenější epizoda?

V životu nebezpečném hrabství Midsomer je stále koho vraždit, což se ukáže i v nejnovější dvacáté třetí sérii veleúspěšného anglického krimiseriálu, která má českou premiéru na Primě již od 4. února. V každé ze čtyř nových epizod se detektiv inspektor Barnaby v podání Neila Dudgeona a jeho věrný parťák detektiv Winter (Nick Hendrix) vydávají vyšetřit vraždu, která je stejně pozoruhodná jako podivuhodná.

Sympatickému Barnabymu se přitom daří odhalovat nejen zákeřného pachatele, ale i bizarní zvláštnosti tohoto překrásného, leč smrtelně nebezpečného kraje. Tentokrát se dvojice detektivů ocitá v neznámém prostředí komunity, která se připravuje přežít apokalypsu, a ve vesnici policejních vysloužilců.

Dostanou se také do zákulisí uměleckých pekáren, nebo dokonce na travesti show. Nenechte si ujít jejich nové případy, které pronikají za zdánlivě bezchybnou fasádu cukrkandlových městeček, kde se to ve skutečnosti jenom hemží excentrickými osobnostmi a kde prakticky každou chvíli dojde k nějaké zvláštní vraždě. Kromě Barnabyho a Wintera opět nechybí nenapodobitelná patoložka Dr. Fleur Perkinsová (Annette Badland) ani Barnabyho manželka Sarah (Fiona Dolman), dcera Betty a jejich roztomilý pes Paddy.

Nejoblíbenější epizoda představitele Barnabyho

Seriál Vraždy v Midosmeru byl poprvé uveden na televizních obrazovkách v roce 1997. Od té doby vzniklo 23 sérií a celkem 132 epizod. Vraždy v Midsomeru si oblíbili diváci po celém světě. Jedná se o zřejmě nejúspěšnější britský seriál, který je populární a ostře sledovaný ve více než 200 zemích.

Neil Dudgeon, který hraje hlavní roli inspektora Barnabyho, působí v seriálu už více než 10 let. První epizoda 23. série patří k jeho nejoblíbenějším dílům Vražd v Midsomeru. „Je to geniální a úžasná epizoda. Jedna z věcí, které mám na Midsomeru nejradši, je samozřejmě to, jak nečekanými a nápaditými způsoby dovedou místní sprovodit své sousedy ze světa. Po osmi tisících dílech, nebo kolik jsme jich už natočili, a 50 tisících vraždách, je velice obtížné vymýšlet pořád nové a zajímavé způsoby, jak někoho zabít. Ale v tomto dílu se objevuje ne jedna, ne dvě, ale rovnou tři geniální vraždy,“ tvrdí Dudgeon a ještě dodává: „První vražda je rozhodně něco, co jsme za tu dobu, co na seriálu pracuji, ještě nikdy nenatočili. Druhá by nenapadla nikoho, kdo má zdravý rozum, kromě našeho milého scenáristy Jeffa Poveyho, který zoufale potřebuje pomoc. Hodně dlouho jsem neviděl bláznivější způsob, jakým by člověk mohl umřít. No a ta třetí se trošičku podobá tomu, co už jsme udělali dříve, ale má to vyloženě skvělý a podle mě opravdu zábavný háček.“

Vraždy v Misodmeru stojí na neotřesitelných základech

Neil Dudgeon také prozradil, že scenáristou druhé epizody 23. série Vražd v Midsomeru je Nick Hicks-Beach, s nímž se zná už pěkně dlouho. „Poprvé jsem se potkal s Nickem v září 1979, když jsme oba začínali na univerzitě. Už tehdy jsme se přátelili a prováděli spoustu úžasných věcí. Ale život je jako horská dráha, však to znáte, takže pak se naše cesty rozešly různými směry. Jednou nebo dvakrát jsme na sebe znovu narazili, jenže nakonec jsme se neviděli celé dlouhé roky. A najednou se objevil zpátky jako autor scénáře skvělé epizody Vražd v Misdomeru,“ pochvaluje si herec.

Silné stránky seriálu podle něj dál zůstávají stejné. „Vraždy v Midsodmeru stojí na neotřesitelných základech: Někde na venkově se něco stane, nemusí to nutně být vražda. Na místo dorazí dva policisté, aby zjistili, o co jde a co se tam děje. Vstoupí do nového a neznámého prostředí a při tom se stanou očima a ušima našich diváků. Díky tomu se mohou seznámit se všemi protagonisty příběhu. Policisté mají za úkol odhalit, k čemu došlo. Musejí se setkat se všemi podezřelými a zjistit, kdo jim lže. To je obvykle většina. A tak policistům nezbývá než zjistit, co je pravda a kdo z nich lže, protože vraždil,“ konstatuje nezaměnitelný představitel inspektora Barnabyho.

10 zajímavostí o seriálu Vraždy v Midsomeru podle Neila Dudgeona

  1. Neil Dudgeon prozradil, že dostává dlouhé dopisy od fanoušků z Německa, kterým ale bohužel vůbec nerozumí, protože německy neumí ani trochu. Prý ale všem odepisuje. Pošle jim pohled, na kterém stojí: Děkuji Vám a mnoho pozdravů z Midsomeru.
  2. Některé fanynky si pamatuje více. „V městském muzeu v San Marco jsem potkal příjemnou dámu. Trávil jsem tam dovolenou, když ke mně najednou přiběhla jedna italská dáma a začala divoce gestikulovat a něco křičet. Vůbec jsem jí nerozuměl, ale smála se a bylo vidět, že je velice nadšená. A pak se k nám připojila její kamarádka, která mluvila anglicky, a tak jsem se dozvěděl, že jde o skutečnou policistku, která miluje Vraždy v Midsomeru a je nadšením bez sebe, že jsme se potkali. Navíc si dělala doktorát z kriminologie a v závěrečné práci se odkazovala na sicilského detektiva Montalbana a inspektora Barnabyho,“ vypráví herec.
  3. „Já a Fiona jsme přišli do Midsomeru v roce 2010, vzpomíná Neil Dudgeon na začátky po boku Fiony Dolman, která v seriálu hraje jeho manželku. „Obvykle to bývá tak, že když jste herec a máte práci na tři měsíce, je to dlouhá doba. Když se dostanete do Národního, můžete tam zůstat i rok. Ale nikdy jsem si nedokázal představit, že budu mít deset let stejnou práci a hrát stejnou postavu.“
  4. „Když jsem začínal, myslel jsem na to, že ten přede mnou vydržel třináct let. Takže když seriál se mnou zruší po jediné řadě, bude to vypadat opravdu blbě, přiznává Neil Dudgeon. „A tak když si objednali další sérii, oddechl jsem si.
  5. „Když se rozhodnete stát televizním hercem, co více byste si mohli přát? zamýšlí se Neil Dudgeon. „Ta práce je fantastická. Úžasný štáb, krásná místa na natáčení, skvělé scénáře, parádní hostující herci, spousta zábavy a dobrý catering… Mohl bych snad chtít ještě něco víc?
  6. „Některé z vražd byly vyloženě fantastické, ohlíží se Neil Dudgeon za minulými deseti lety, jež strávil natáčením seriálu. „Třeba něco takového, jako když se Murray Melvin zřítí dolů a před smrtí zahlédne bezhlavého jezdce, to se u nás doma nestává každý den. Nebo když je Martine McCutcheon zavražděna sýrem anebo týpek, který je celý politý lanýžovým olejem a sežrán divokými prasaty – to mi připadá jako opravdu hodně nápaditá vražda.
  7. „Jedna z nejlepších epizod, kterou mám opravdu rád, je ta o UFO. Dokonce jsme v ní ukázali létající talíř havarovaný v lese. Nejdřív jsem si říkal, že už se nám ten příběh vymyká z rukou, ale nakonec to dávalo perfektní smysl, vzpomíná Neil Dudgeon.
  8. Neil Dudgeon přiznává, že obvykle předem neuhodne, kdo je vrah. „Možná, že je dobře, že nedokážu dopředu odhalit vraha, protože díky tomu se dívám na příběh očima našich diváků, zamýšlí se Neil Dudgeon.
  9. Inspektor Jamie Winter, kterého hraje Nick Hendrix a který je věrným parťákem hlavního hrdiny  inspektora Barnabyho, vydržel ze všech jeho spolupracovníků nejdéle – začal už před pěti lety.
  10. Neil Dudgeon tvrdí, že když natáčí Vraždy v Midsomeru, tráví s kolegou Nickem Hendrixem více času než s vlastní manželkou a dětmi.

Sdílejte článek
Štítky hlavní role Německo vražda FTV Prima herec Vraždy v Midsomeru Neil Dudgeon Martine McCutcheon Jamie Winter Fiona Dolman Nick Hendrix Murray Melvin Annette Badland

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.