Bolí vás hlava? Zkuste si pomoci krůtím masem, hrozny nebo malou kávou!

Bolest hlavy dokáže pořádně zamávat pohodou celého dne. Vrčíte na děti, vyhýbáte se sexu se svým drahým a nedokážete se soustředit skoro na nic jiného. Naučte se, jak si rychle pomoci!

Každého občas bolí hlava. Na vině může být špatný polštář, nepravidelný pitný režim, měnící se atmosférický tlak nebo následky bujarého večírku. Nejjednodušší a nejrychlejší je slupnout prášek proti bolesti a jít si na chvíli lehnout. Ale co když se vám nechce jíst prášky nebo je prostě nemáte po ruce?

Na bolest hlavy se dá jít i jinak než s pomocí růžových pilulek. Stačí se naučit pár triků, se kterými převezmete kontrolu na situací.

Tma a ticho

Někdy stačí opravdu na chvíli „zalézt”. Dopřát si chvíli ticha a odpočinku. Ideálně pomůže šero nebo tma a také čistý vzduch proudící do místnosti. Pokud můžete, dejte si zkrátka „dvacet”.

Levandule

Vůně fialové krásky levandule působí na bolesti hlavy přímo božsky. Klidně noste v kabelce pytlíček se sušenou levandulí nebo sáček levandulového čaje. Když vás rozbolí hlava čichejte k levanduli a udělejte si i výluh.

Vymačkejte hrozny

Nemyslíme tím, že otevřete lahvinku vína, ale že si opravdu uděláte fresh z čerstvých zelených hroznů! Obsahují totiž látky, které tlumí bolest hlavy.

Masírujte body

Na hlavě máme několik bodů, které pokud masírujete a stimulujete, můžete výrazně zmírnit bolest hlavy. Zkuste se zaměřit na body na spáncích, na kořenu nosu, vzadu kolem krční páteře nebo vedle nosních dírek. Oblasti jemně masírujte a zkuste zapojit i dýchací cvičení.

Zázvor

Štiplavý zázvor jsme zvyklí pít spíše v zimě, ale je vlastně skvělý celoročně. Mimo jiné i proti migrénám a bolestem hlavy. Můžete si z něj udělat osvěžující limonádu a okořenit ji také kajenským pepřem. Bolest hlavy by měla ustoupit.

Omezte kávu

Ale nevynechávejte úplně! S kávou je to tak, že v malém množství může být prospěšná, ale ve velkých dávkách kofein naopak k bolesti hlavy přispívá. Pokud si dáte ale jen jedno malé silné kafčo, může vám naopak pomoci bolest hlavy zmírnit.

Pořádně se napijte!

Někdy nás bolí hlava prostě proto, že zapomínáme pít! A pít se musí i ve dnech, kdy teploměr neatakuje třicítku. Bolest hlavy mimo jiné signalizuje, že zanedbáváte pitný režim. Zkuste využít mobilní aplikace, které tento problém vyřeší za vás a budou vám připomínat, kolik toho máte přes den vypít!

Dejte si krůtí steak

Krůtí maso je skvělé. Nejenže je plné bílkovin a dobře se z něj vaří, není tučné a perfektně zapadá do dietních programů, navíc má i skvělou uklidňující vlastnost. Pokud si dáte k večeři krůtí, budete spát jako mimino. Obsahuje totiž tryptofan, což je skvělý pomocník k uvolňování hormonů štěstí a pohody.

-ku-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.