Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jak se zdravě a hlavně bezpečně opálit

Sluníčko pomalu a jistě začíná přitápět a vy navíc balíte kufry, abyste nachytali bronz dřív, než dítka vyběhnou ze škol s vysvědčením v ruce a započne ta pravá cestovatelská sezona? Máme pro vás tipy, jak si ze sluníčka udělat spojence.
Vydáno: 21.06.2016
Jak se zdravě opálit
Jak se zdravě opálit Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedině tak se nespálíte a vaše pokožka bude políbena slunečními paprsky bez zarudnutí či v horším případě bez bolestivých puchýřků.

Vyberte si vhodnou ochranu, ta je základ všeho!

Pokud míříte k moři, rozhodně vám nesmí v povinné výbavě chybět sluneční kosmetika, která pro pokožku představuje něco jako štít, jenž nás chrání před nájezdy nenechavých a čím dál silnějších slunečních paprsků. Do exotiky a tropů se pro slabší a citlivé jedince rozhodně alespoň ze začátku doporučuje ochrana s SPF 50. K evropskému moři si vystačí SPF od 25 a více. Samozřejmě vždy berte v potaz, v jakém prostředí budete a jaký jste fototyp. Každopádně ale i při nákupu opalováků pročítejte etikety a plaťte jenom za ty, co vás chrání proti UVA i UVB. Jedině za těchto předpokladů bude vaše pokožka v bezpečí jak před spálením, tak před poškozením buněk, stárnutím pleti, či dokonce před nebezpečnou rakovinou kůže, která řádí jako smyslů zbavená. Prima tip: Na rty se vybavte pomádou s ochranou proti slunci, rty tak budou lákat k polibku a nebudou vysušené jako troud. Pokud se nechcete vzdát vaší oblíbené rtěnky ani na dovolené, rozhodně volte tu s hydratačními vlastnostmi či lesk s tónovaným nádechem.

7 tipů, co se na slunci budou hodit

Beta-karoten

10 tipů, co se na slunci budou hodit

Skvělé opálení podpoří užívání beta-karotenu asi tak 2 týdnu předem. Nejenže se lépe a snadněji opálíte, ale také vám bronz déle vydrží. Pořídit si můžete beta-karoten v kombinaci s vitamínem C a nebude vám hrozit ani žádné onemocnění před vytouženou dovolenou.

Brýle, slaměný klobouk a především dostatek tekutin

Stejně tak jako lokny namáháme při fénování či žehlení, i sluníčko má na ně vliv podobný. Dopřejte jim proto ochranu, přestříkejte je sprejem proti slunci, připlácněte je k hlavě na způsob uvolněného drdolu a vlasy schovejte pod slamák. Pamatujte ale na to, že ten s malinkatými otvory není ideální. I přes tato místečka si můžete pokožku hlavy bolestivě spálit. A ta na to bude reagovat loupáním a vaše vlasy nebudou zrovna ukázkové.

 

Jak se zdravě a hlavně bezpečně opálit Foto:

Pro sluneční brýle zajděte raději do optiky, zvláště pokud potřebujete ty dioptrické. Koupit si brýle proti slunci na tržnici je holý nerozum, zrak totiž máme jenom jeden. Na pláž vezměte s sebou také chladicí box či tašku, kam uskladníte do chládku PET lahve s vodou. Tekutiny budou mít svěží teplotu a navíc se do nich nebudou uvolňovat nebezpečné látky, jako když je necháte na slunci.

Krémy máte a teď je musíte používat, tedy poctivě se s nimi mazat

U vody oceníte ten voděodolný. Počítejte však s tím, že co se týká jeho výdrže, tak tu komplikuje také pot. Jakmile strávíte v moři, bazénu či rybníku déle než půl hodiny čistého času, jděte se preventivně namazat. Berte v potaz, že také otírání do osušky ničí váš nátěr proti slunci.

Jak je to s dětmi?

Miminka rozhodně na sluníčko nepatří, ani se je v tomto věku nedoporučuje mazat byť dětskou opalovací kosmetikou. Jejich pokožka s nimi totiž neumí dostatečně naložit. Naopak děti od čtyř let nejenom natřete kvalitním opalovákem, ale přidejte malému capartovi k výbavě šatičky, delší triko s rukávky, klobouček, brýle a botičky na pláž (zvláště Kypr, Egypt, SAE, kde hrozí doslova žhnoucí písek).

Mohlo by vás také zajímat:

Funguje i rok starý opalovací krém?

Opalovací prostředky: Vše, na co jste se ještě chtěli zeptat

-lz-

Článek je zařazen v: dovolená, opalování, zdravé opálení, opalovací kosmetika, slunění, dovolená u moře
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama