Jak si zvýšit imunitu? Známe samé příjemné způsoby!

Chřipková sezona je v plném proudu a dobrá imunita je základ, jak ji přestát bez větší úhony. Pokud máte pocit, že na vás pořád „něco leze”, dělejte tyto příjemné věci!

Někdy má člověk pocit, že co je zdravé, není zrovna moc dobré nebo příjemné. Opravdu to tak musí být? Známe samé příjemné způsoby, jak si v zimě zvýšit imunitu a ještě si u toho báječně užívat!

Imunitní systém působí jako náš osobní bodyguard. Má za úkol dohlížet na vše, co se v našem těle děje, jako kdybyste s sebou měli neustále doktora a rádce. Jedná se o souhrnný obranný mechanismus, který má jedinečné schopnosti chránit tělo před nebezpečnými nemocemi, je pohotový a neustále kontroluje, jak na tom jsme. Eliminuje vše, co by nám mohlo ublížit, zasahuje proti degeneracím a choroboplodným zárodkům, chová se prostě přímo geniálně! Proto si zaslouží naši podporu a láskyplnou péči.

Jak můžete imunitnímu systému v jeho neustálé práci pro vás pomoci zvenčí? Nemusíte hned polykat prášky, stačí dělat těchto několik příjemných věcí:

Sexujte

Milujte se, sexujte, užívejte si v posteli, jak to jen půjde. Samozřejmě mluvíme o bezpečném a zdravém sexu s prověřeným partnerem, který vám dělá dobře a přináší radost. A věřte, že i navrch pořádnou porci zdraví a posílené imunity!

Je skutečně prokázáno, že sex jednou až dvakrát týdně posiluje imunitu, zvyšuje produkci ochranných protilátek a pomáhá bojovat proti infekcím a chřipkám.

Spěte

Jestli ve vás zimní počasí probouzí chuť na spánek a odpočinek, vůbec se mu nebraňte a běžte si bez výčitek svědomí lehnout. Pokud vám to denní režim dovolí, spěte! Vědci zjistili, že dlouhý a kvalitní spánek souvisí s počtem imunitních buněk, které cirkulují v krvi. Lidé, kteří spí déle, mají také nižší úroveň parazitárních infekcí. Je to tím, že při spánku nabírá imunitní systém síly a může nám pak lépe sloužit jako štít.

Dobře jezte

Možná řešíte nějaká povánoční kila, ale na dietářství teď ještě není čas. Spíš na změnu skladby jídelníčku. Nedojídejte staré cukroví a vykašlete se na smažená jídla. Hodujte jako králové, ale v souladu se zdravím a imunitou. Zajděte si na dobré indické jídlo a u kořeněných pokrmů klidně zůstaňte. Jezte kari, zázvor, skořici, kurkumu, udělejte si marocký tajine (tažin) nebo asijské polévky. Jídla plná zeleniny, dobrého masa a se spoustou koření vás v zimě zahřejí a zvýší imunitu. Pokud na exotické chutě nejste, cpěte se poctivou zelňačkou, luštěninami, cibulkou a silnou česnečkou. Ostatně vše, v čem je svatá trojice česnek-cibule-kyselé zelí, je v zimě pro našince blahodárné!

Vyhřívejte se

V sauně nebo na horském slunci? Oboje pomáhá s posílením imunity! Právě saunování je v zimě ideální způsob, jak si posílit ochranný systém. Skutečné sluníčko vám pak dodá nezbytný vitamín D, který jinak můžete doplnit i rybími pochoutkami. Pokud nejezdíte na hory, protože nelyžujete, změňte to! Horský vzduch a i trocha slunce dělají zázraky, i když jen sedíte na lehátku před chalupou. Alespoň 10 až 15 minut denně slunečních paprsků vám pomůže zvýšit imunitu.

Nestresujte se

Opravdu se zamyslete, jestli je škrábanec na autě, trojka ze zeměpisu nebo nepříjemná prodavačka důvod ke stresu. Co se doopravdy stane, když přijdete o pár minut později na schůzku, nevyluxujete, nepozvete protivnou známou na kafe nebo ohřejete dětem k večeři párek? S největší pravděpodobností vůbec nic.

Najeďte na vlnu zimního zenu a vypusťte nesmysly z hlavy. Neustálé napětí vyplavuje nadmíru adrenalinu, snižuje imunitu, přetěžuje organismus, zhoršuje spánek. Prostě je proti vašemu zdraví.

-ku-

Sdílejte článek
Štítky stres spánek sauna Sex zázvor chřipka imunita

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 6. 2024

Pokud jste připraveni a dobře zorganizováni, Berani, měl by dnešní den proběhnout hladce a příjemně. Nebojte se oddávat fantaskním snům a věcem rozmarné povahy. Máte právo vybočit z běžné rutiny. Pokud jste však své úkoly nedělali pořádně, budete nyní muset věnovat čas dohánění a plánování dopředu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.