Zdraví a nemoci

7. ledna 2021 06:00

Martina Čerňanská

Jaký je váš skutečný věk? Jednoduchý cvik to odhalí!

Říká se, že věk je jen číslo a je mnohem důležitější, jak se člověk cítí. A to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Ukážeme vám malý trik, jak lze odhalit váš skutečný věk!

Zdraví máme všichni jen jedno a je potřeba se o něj pořádně starat. A také o vaši fyzickou kondici. Pokud jste nebyli odmala vedni ke sportu, máte to trošku těžší, ale rozhodně není nic ztraceno. Udržovat, či dokonce zlepšovat kondici můžete začít kdykoliv a v jakémkoliv věku.

Ukážeme vám, jak si na vlastní kůži ověřit váš skutečný věk. Možná budete překvapení!

Důležité je se před provedením rozcvičit a zahřát svaly. Protáhněte si nohy, ruce i trup.

Poté se postavte, nohy dejte mírně od sebe a předkloňte se. Nohy mějte propnuté a zapamatujte si místo, kam až dosáhly vaše ruce.

Výsledky testu:

20–25 let

Opřeli jste se pohodlně celými dlaněmi o podlahu (nebo jste dokonce objali kotníky jako žena na obrázku) a nohy jste přitom udrželi napnuté? Gratulujeme! váš skutečný věk odpovídá rozmezí 20–25 let!

25–38 let

Dotkli jste se špičkami prstů země, ale stále s nataženýma nohama? To není špatný výsledek! Váš skutečný věk odpovídá maximálně věku 38 let.

38–50 let

Dosáhnete maximálně ke kotníkům a potřebujete lehce pokrčit kolena? Měli byste začít s pravidelným protahováním, pokud je vám méně než 40 let. Věřte nám, že pokud budete cvičit pravidelně, brzy se dotknete pohodlně celými dlaněmi země.

Více než 50 let

Foto: istock.com

Pokud vaše natažené ruce dosáhnou maximálně ke kolenům a přitom cítíte pnutí po zadní straně nohou, váš opravdový věk přesahuje číslo 50.

Nejste spokojeni s výsledkem? Nepanikařte! Není nic jednoduššího, než to změnit. Stačí se několik minut denně protahovat (klidně v sedě a v leže u TV) a za několik týdnů dosáhnete pohodlně celými dlaněmi na zem a úplně bez problémů! Věřte nám, je to ověřené na vlastní kůži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.