zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Které nemoci nás ženy trápí častěji než muže?

Které nemoci nás ženy trápí častěji než muže?
Autor: istock.com Které nemoci nás ženy trápí častěji než muže?
cernanm , Vydáno: 28.12.2017
Taky někdy spíláte životu, že byste raději chtěla být mužský, protože to prostě mají na tom světě lehčí? Co se týká těchto obtíží, tak tomuto tvrzení můžeme opět přitakat.

reklama

Páni tvorstva jsou totiž těchto problémů ušetřeni. Mnohem více se jim totiž daří u něžného pohlaví. O čem je řeč, a s čím se vyplatí počítat?

Zloděj kostní hmoty, tedy osteoporóza

Úbytek kostní hmoty ohrožuje nejčastěji ženy v období menopauzy, kdy ženství zažívá útlum a vaječníky se chystají usnout navždy. Kosti nejsou již tolik celistvé, ale pórovité, chřadnou a jsou mnohem více náchylné ke zlomeninám. Častější jsou také pády. Jaké jsou její příznaky? Můžete zpozorovat, že se zmenšujete, a také, že vás pobolívají jak kosti, tak také záda. Zkrátka celý člověk. V tomto případě je zásadní doplnit do stravy vápník a také vitamín D. Doporučuje se omezit cigarety, vyhlásit stopku alkoholu, soli a celkově dbát o střídmý jídelníček s racionálními zásadami. K úbytku kostní hmoty jsou také více předurčeny ženy, které bojovaly s nepravidelným cyklem, či ty, jež si v mládi prošly poruchou příjmu potravy.

Mykóza a také záněty močových cest

S kvasinkovou infekcí, bělavým výtokem spolu s nelibým zápachem se jistě setkala každá z nás, a bohužel určitě ne neposledy. Kvasinky se totiž množí tak rády, a když už, tak hned geometrickou řadou. Co přesně jim nahrává do noty? Úzké kalhoty, spodní prádlo z umělých materiálů, tanga, přemíra cukru v jídelníčku, ale také přehnaná intimní hygiena, nebo přítomnost spermatu ve vagině. Mnohdy pomůže Canesten krém, Clotrimazol, bavlněné prádlo a vyvážená životospráva s dostatečným příjmem neslazených tekutin.

Zánět močových cest není nic příjemného. Urputná bolest při močení vás nabádá k tomu, abyste pila poskrovnu, protože návštěva toalety pro vás představuje noční můru. Jenomže to je ta největší chyba. Lékař vám vesměs předepíše Biseptol, ale zmírnit bolest dokáží také brusinky, pobyt v teple a především dostatečný pitný režim. Nejčastějším důvodem, proč se se zánětem močového měchýře potýkáme, je bakterie Escherichia coli. Ta za normálních okolností přebývá v zažívací soustavě, a pokud se objeví v té vylučovací, naseká pořádnou paseku. Další klíčovou roli sehrává fakt, že my ženy, máme konečník blíže k močové trubici než muži a tak k úspěšnému přenosu nebrání vůbec nic. Pokud vám tato nemoc ztrpčuje život několikrát do roka, zkuste na ni vyzrát preventivně. Rizikové je také střídání sexuálních partnerů, cukrovka, zadržování moči a především prochladnutí.

Deprese, depka a všelijaké duševní chmury

Pánové mají emoce a nálady dá se říci konstantní, kdežto my, ženy, jsme v tomto směru jako na houpačce. Stačí, aby nám něco přeletělo přes nos a vše si příliš bereme osobně, trápíme se tím a tamtím a stejně nakonec mnohdy zbytečně. Takto nějak začínají větší i menší depky. I když nám dávají zabrat, tak s nimi zvládneme vykonávat běžné činnosti a za pár hodin jsou v trapu.

To se ale nedá říct o depresích, které charakterizuje permanentně smutná, skličující a depresivní nálada, jež nás zcela paralyzuje a vesměs nás na dva až tři týdny vyřadí ze života. Ovlivňuje nejenom příjem potravy, ale také spánek, dále nám zcela krade životní elán.

Jedinec trpící depresí se odmítá setkávat s lidmi, zcela se ukrývá ve svém soukromém vesmíru, kam nikoho nechce vpustit. Přicházejí na řadu výčitku, ztráta energie, nulová koncentrace a celková nevýkonnost. Je ale vždy potřeba zakročit a obrátit se na odborníka. Deprese totiž mohou napáchat nemalé škody jak na vašem zdraví, tak také v partnerských vztazích. Prvním krokem k řešení je připustit si, že máte problém. Stejně jako se zlomenou nohou navštěvujeme lékaře, stejně bychom měli přistupovat i k duševním bolestem.

Migréna – Více než jen bolest hlavy

Řadí se mezi chronické onemocnění, které vystihuje silná bolest hlavy trvající několik desítek hodin či třeba celý víkend. Bolest se rozpíná a horečně pulzuje v jednom místě. A aby toho nebylo málo, přidávají se také další příznaky jako je silná nevolnost související s pocity na zvracení, únava a zvýšená citlivost na světlo a zvuky.

Co další patří mezi typické nemoci nám, ženám na míru?

Roztroušená skleróza, poruchy příjmu potravy, komplikace se štítnou žlázou, Alzheimerova choroba a také bohužel čím dál častější rakovina prsu.

Přečtěte si také:

6 překvapivých způsobů, jak si můžete zvýšit imunitu

6 překvapivých způsobů, jak si můžete zvýšit imunitu

Upevněte své zdraví: Sauna je ideální způsob!

Sauna: Upevněte své zdraví v zimě na finský způsob

Ošklivý zážitek, který umí vyděsit

Panická ataka: Ošklivý zážitek, který umí vyděsit. Naučte se správně reagovat

autor: LZ

reklama

Související témata: deprese , migréna , mykoza , osteoporóza , zánět močových cest

reklama

Přečtěte si také

reklama