Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Máte stále studené ruce a nohy? Zde je 6 věcí, které vám od nich pomohou

Studené ruce a nohy trápí v drtivé většině ženy. A to nejen v zimě! I nyní na jaře, kdy pánové již nosí krátké rukávy a děsí se toho, že za pár týdnů teploty vystoupají nad 20 °C, spousta z nás chodí stále pořádně „zachumlaná“.
Vydáno: 07.04.2017
Máte stále studené ruce a nohy? Pomůžeme vám!
Autor: istock.com Máte stále studené ruce a nohy? Pomůžeme vám!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studené končetiny jsou většinou výsledkem špatné mikrocirkulace. To znamená, že pokud máte studené ruce a nohy, je to proto, že vaše žíly a tepny jsou zúžené a krev hůře proudí.

A teď když víte něco více o vědě, která se skrývá za vaším ledovým dotykem, přečtěte si šest činností, které vám od nich pomohou.

1. Více se hýbejte

Dlouhé sezení v kanceláři, která je ještě ke všemu klimatizovaná, vám nedělá žádnou dobrotu. Malé procvičení ničemu neuškodí, a proto si najdětě nějakou činnost, kterou své tělo rozhýbete.

2. Noste vhodné oblečení

Možná potřebujete více vrstev oblečení než lidé kolem vás, což je absolutně v pořádku. Možná si budete připadat vtipně, když budete mít na sobě teplé rukavice, zatímco všichni kolem vás jsou v jarních bundách, ale pokud to znamená, že nebudete svoje ruce poté muset nad topením zahřívat, určitě to za to stojí. A co se týče vašich nohou, dávejte pozor na příliš těsné boty, které ještě více znemožňují správnou cirkulaci krve!

3. Minimalizujte výkyvy teplot

I když už je zima za námi, chodit z tepla do chladna opakovaně (a počítá se i z teplého počasí do klimatizované místnosti) má stejné následky, jako mrazivá zima. Možná se tomu nevyhnete úplně, ale můžete tyto výkyvy zmírnit například tím, že si vezmete do kanceláře o vrstvu oblečení více.

4. Nekuřte

Pokud existuje něco, co má na cirkulaci krve přímý dopad, je to kouření. Pokud již kouříte pravidelně, zkuste s tím přestat. (A pro ty, co nekouří – kouř vdechovaný v místnosti plné kuřáků má na zdraví ten samý dopad!)

5. Zahřejte se v teplé vodě

Pokud si všimnete, že vám začínají prsty ledovatět, nejrychlejším způsobem, jak to zastavit, je zapnout teplou vodu a strčit ruce pod kohoutek, dokud se nebudete cítit lépe. A pokud to máte k umyvadlu daleko, dejte si ruce například do podpaží nebo mezi stehna. Cokoliv teplého se počítá.

6. Zajděte si na masáž

I když jsou studie na pozitivní vliv masáží na tělo stále v zárodcích, několik pozitivních vlivů dobré masáže již bylo skutečně prokázáno. Další výmluva, proč se objednat na masáž? To si přece nenecháte ujít. Však víte, je to pro vaše zdraví!

Mohlo by vás také zajímat:

Proklepávání štítné žlázy

Proklepávání štítné žlázy a dalších 6 užitečných kineziologických cvičení

Akne se nejčastěji objevuje v oblasti obličeje

Příroda ve službách krásy a zdraví: Zatočte s pupínky bez chemie

Chození naboso pomáhá fyzicky i psychicky

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s chodidly?

-mm-

Článek je zařazen v: zdraví, studené ruce, studení nohy, cirkulace krve, tělesná teplota
Reklama