Celebrity

7. dubna 2022 19:07

ČTK

Zemřel herec a bavič Josef Alois Náhlovský. Bylo mu 72 let

Zemřel komik Josef Alois Náhlovský

Po krátké těžké nemoci dnes zemřel ve věku 72 let herec a bavič Josef Alois Náhlovský. Spolupracoval mimo jiné s Josefem Mladým či Karlem Šípem.

Po krátké těžké nemoci dnes zemřel ve věku 72 let herec a bavič Josef Alois Náhlovský. O jeho skonu jako první informoval server Sedmička. Podle citovaného zdroje Náhlovský strávil poslední tři týdny hospitalizován v umělém spánku v nemocnici. Jeho stav byl bohužel natolik vážný, že nemoci podlehl.

Ačkoliv sám sebe v médiích a zábavných scénkách prezentoval jako hypochondra, se svými zdravotními obtížemi se médiím, ale ani přátelům nesvěřoval, nad konkrétní příčinou jeho skonu proto nelze ani spekulovat. Dle vyjádření utajeného zdroje serveru Sedmička se však jednalo o vážnou nemoc.

Nerozlučnou dvojici tvořil například s Karlem Šípem. Se svou talkshow Minipárty společně obráželi Českou republiku a bavili diváky. Právě Šíp byl jedním z prvních, který o skonu svého kamaráda informoval na sociální síti Facebook. „Svět bude zas o něco smutnější. Zemřel Pepa Náhlovský. Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět,“ napsal.

Svět bude zas o něco smutnější. Zemřel Pepa Náhlovský. Kamaráde, parťáku, ať je ti nebe lehké. Budeš nám strašně chybět 🖤

Posted by Karel Šíp on Thursday, April 7, 2022

O skonu na jeho oficiálním facebookovém profilu informovala vzápětí i rodina komika, herce, spisovatele a hudebníka, která předem děkovala za respektování soukromí i tichou vzpomínku.

Dovolujeme si Vás za nejbližší rodinu informovat, že dnes, 7. 4. 2022, ve věku 72 let, zemřel po krátké těžké nemoci, se...

Posted by Josef Alois Náhlovský - oficiální fanclub on Thursday, April 7, 2022

Josef Alois Náhlovský: Z kantora komikem

Josef Náhlovský se narodil v roce 1949 v Lomu u Mostu, původním povoláním byl učitel českého jazyka, na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vystudoval obor čeština, dějepis.

Jako moderátor začal působit společně s Petrem Novotným u hudební skupiny Fešáci. Komickou dvojici později tvořil se svým hereckým partnerem a kolegou Josefem Mladým. Na spolupráci s ním vzpomínal jen v tom nejlepším s tím, že právě s Mladým mu na jevišti bylo nejlépe. Pracovali v tandemu, bývalý češtinář coby autor psaného textu, zatímco na Mladém zůstávala režie.

Ač Josefa Aloise Náhlovského znají diváci jako pohotového komika, který působil jako typický zastánce improvizace, ve skutečnosti byly jeho vtipné scénky promyšlené. „V improvizaci jako takovou věřím, ale vždy musí mít člověk připravenou nějakou tutovku, jistotu, která vždy zabere. Občas se ale opravdu naskytla příležitost zaimprovizovat,“ vyjádřil se.

Sdílejte článek
Štítky nemoc Facebook úmrtí herec Česko Petr Novotný Karel Šíp Josef Alois Náhlovský Josef Náhlovský Josef Mladý Fešáci Pedagogická fakulta Univerzity Jana Evangelisty Purkyně

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.