Celebrity

23. října 2022 17:14

Vanesa Havlíková

Zemřel herec Otmar Brancuzský. Zahrál si v seriálech Modrý kód a Slunečná

V 66 letech zemřel český herec a dabér Otmar Brancuzský, webu iDnes.cz to potvrdila jeho rodina. Vynikal především ve vedlejších filmových rolích, ale režiséři ho obsadili i do veleúspěšných snímků Báječná léta pod psa nebo Kolja, který získal Oscara.

Rodák z Jihlavy se k herectví dostal poměrně pozdě. Vystudoval na brněnské uměleckoprůmyslové škole grafiku a fotografii a až od roku 1990 se začal profesionálně věnovat herectví. K vidění byl zejména v Horáckém divadle v Jihlavě, v divadle ABC nebo Činoherním klubu.

Otmar Brancuzský si zahrál v řadě filmů, kdy za zmínku stojí rozhodně filmové klasiky jako Kolja a Báječná léta pod psa, případně pohádky Lotrando a Zubejda, Anděl Páně nebo Tajemství staré bambitky 2, která měla premiéru letos v únoru.

Kromě celé řady filmů si Brancuzský zahrál také v seriálech. Nejnověji například v divácky oblíbeném seriálu ZOO, Modrý kód či Slunečná, které můžete sledovat na obrazovkách televize Prima.

Mezi kolegy z herecké branže byl velmi oblíbený. V dřívějším rozhovoru pro iDnes.cz například vzpomínal na vynikající vztahy s Ondřejem Vetchým. „Můžu z fleku zmínit třeba Ondru Vetchého, kterého znám od jeho šestnácti, a ten náš vztah je skoro rodinný. V Báječných létech pod psa jsem mu prorokoval, že se nikdy nenaučí hrát fotbal. A měl jsem pravdu, nenaučil,“ uvedl s úsměvem.

Sdílejte článek
Štítky pes Ondřej Vetchý divadlo úmrtí herec Jihlava Modrý kód Činoherní klub TV Prima Anděl Páně Ceny Oscar Otmar Brancuzský Tajemství staré bambitky

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 6. 2023

Dnes se můžete cítit trochu pod psa kvůli fyzickému a emocionálnímu stresu v posledních dnech. Pokud můžete, uklidněte se. Tento den není vhodný k tomu, abyste byli příliš zaneprázdněni nebo se pouštěli do nových projektů. Berani, špatná komunikace by mohla způsobit jedno nebo dvě rozčilení, a tak se snažte zachovat chladnou hlavu. Nedělejte z komára velblouda. Nepřijde nic, co by se nedalo zvládnout.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.