Celebrity

16. října 2022 20:41

Josef Šťastna

Zemřela hvězda komedie Sněženky a machři. Valentině Thielové bylo 89 let

Ve věku 89 let zemřela v sobotu herečka Valentina Thielová. Nejvíce se proslavila jako profesorka Boženka v komedii Sněženky a machři.

O odchodu Valentiny Thielové v neděli informovala její neteř Michaela Svatá. Smutnou zprávu později potvrdila agentura ČTK.

Thielová, dívčím jménem Strachovová, se narodila v Praze v roce 1933, její rodiče se do Československa přistěhovali z Ruska. Thielová snila o kariéře baletky, kvůli zdravotním problémům však musela plány přehodnotit.

Zemřela herečka Valentina Thielová:

Proslavila se jako profesorka Boženka

Objevila se například v detektivce Na kolejích čeká vrah z roku 1970. Velkou rolí byla profesorka Boženka v komedii Sněženky a machři z roku 1982.

Valentina Thielová se objevila také v řadě dalších filmových i televizních rolích, hrála i v několika seriálech, například Panoptikum města pražského (1987), Přísahám a slibuji (1990) či Náhrdelník (1992).

Sdílejte článek
Štítky film úmrtí herečka Sněženky a machři Valentina Thielová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 2. 2024

Nečekaná konverzace se současným nebo potenciálním milostným partnerem by mohla skončit odhalením mnoha vašich nejhlubších citů, Berani. Tento rozhovor se může týkat stavu vašeho vztahu jen nepřímo, ale dozvíte se o sobě navzájem mnoho informací, které by vás mohly přimět vážně zvážit, zda chcete ve vztahu pokračovat. Všechna znamení však naznačují, že se vztah může mírně změnit, ale bude pokračovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.