zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Letní výlety na kole: Vydejte se do skal, k jezerům i na pohádková místa

Letní výlety na kole
Autor: iStock Letní výlety na kole
Anna Kopečková , Vydáno: 19.06.2021
Letní měsíce jsou jako stvořené pro výlety na kole. Můžete poznávat krásy naší země, osvěžit se v rybníku, navštívit hrady a zámky nebo se jen toulat po klikatých cestách mezi loukami, lesy a městy. Nechte se inspirovat vyhlášenými trasami, které by vám letos neměly uniknout.

reklama

Po stopách babičky

Babiččino údolí
Autor: profimedia Babiččino údolí

Jak napovídá název celého údolí, jedná se o kraj, kde prožila své dětství spisovatelka Božena Němcová, která potom překrásnou krajinu plnou skal a čisté přírody popisuje ve svých knihách. Trasa je méně náročná, vhodná i pro děti, a můžete zde najít sousoší Babičky s dětmi, Viktorčin splav, Staré bělidlo a další věci a místa, která znáte z knihy Babička. Na kolo sedněte v České Skalici a vydejte se po Cestě Boženy Němcové. Po mostě přejedete řeku Úpu a dojedete až k rybníku Jindra, pak do Havlovic a skončíte ve Rtyni v Podkrkonoší. Trasa má asi 15 km.

Jako z obrázku Josefa Lady

Hrusicemi vede i Naučná stezka kocoura Mikeše
Autor: profimedia Hrusicemi vede i Naučná stezka kocoura Mikeše

Kdo by neznal romantické krajinky z obrázků Josefa Lady. Cyklotrasa ve Středočeském kraji z Mnichovic má celkem 24 kilometrů, vede přes malebnou vesničku v Posázaví Hrusice a končí sice velkým náročným kopcem v Ondřejově, ale na jeho konci jako bonus najdete hvězdárnu. V Ondřejově také najdete skvělou Pekárnu ve mlýně nebo Cukrárnu Sv. Ondřeje. Tato stezka vám nabídne nádherné zážitky v podobě kouzelných výhledů do okolí. A pokud vám bude přát počasí, na tento výlet nikdy nezapomenete.

Pohádkové Adršpašsko a Broumovsko

Adršpašsko a Broumovsko
Autor: profimedia Adršpašsko a Broumovsko

Slavné místo, které se pravidelně objevuje ve filmech a pohádkách, to je jezero a skály v Královéhradeckém kraji v Adršpachu. Najdete zde jak přírodní krásy (Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny), tak i zajímavé památky či skanzeny. Je tu sice dost kopců, ale nebojte, najdou se zde i cesty pro méně zdatné cyklisty. Zkuste středně náročnou trasu, který měří něco málo přes 20 km. Začnete (a také skončíte) v Teplicích nad Metují, pojedete přes Zámeček Skály až do Adršpachu a zpět. Pohled na Adršpašsko-teplické skály rozhodně stojí za to.

Okruh Vysočinou

Krajina kolem Žďáru nad Sázavou je nádherná
Autor: profimedia Krajina kolem Žďáru nad Sázavou je nádherná

Krásnou krajinou pro cyklovýlety je i Vysočina. Zkuste si třeba celodenní okruh, který měří necelých 50 km a začíná ve Žďáru nad Sázavou, kde si můžete ještě před výletem na zámku projít zámeckou trasu. Ze zámku se vydejte přes dvě přírodní rezervace - Světnovské údolí a Olšina u Skleného do Fryšavy pod Žákovou horou a dále do Kadova, kde si můžete dát oběd v restauraci Klokočí. Pokračujte do obce Krátká a dále přes Blatiny lesem do Milov a Dráteníček. Pokud máte dost energie, zhruba půl kilometru od rozcestí se nachází skalní útvar Dráteníčky, oblíbený mezi horolezci. Odtud je to už jednoduché - zpátky na zámek pojedete  celou dobu „po červené“. 

Dobrodružství na jezerní stezce

Cyklovýlet kolem Lipna
Autor: profimedia Cyklovýlet kolem Lipna

Pokud patříte mezi zdatnější cyklisty a dáváte přednost delším a náročnějším trasám, vyzkoušejte trasy v jižních Čechách v okolí Lipna. Delší cestou můžete projet celých 45 km, kratší varianta pro rodiny s dětmi měří 32 km. Tu snazší opravdu zvládnete i s dětmi, i když je to spíš na celodenní výlet. Zážitkem na trase budou určitě dvě jízdy převozem přes Lipno.

Něco pro opravdové fanšmekry

Máte-li v nohách už tisíce kilometrů, možná si troufnete na některý z cyklistických závodů po Česku. Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích letos změnil svůj název z Czech Tour na SAZKA Tour a pojede se ve čtyřech krajích v termínu 5. - 8. srpna 2021. Součástí je i zajímavý doprovodný program. Mezi další vyhlášené závody patří také seriál závodů Prima Cup 2021, Author král Šumavy 2021 nebo ČT Author Cup.

Cyklovýlety po Česku: 6 tipů, kam vyrazit ve Východních Čechách

Cyklovýlety po Česku: 6 tipů, kam vyrazit ve Východních Čechách

 

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit na Liberecku (nejen) na kole

Výlety po Česku: 7 tipů, kam vyrazit na Liberecku (nejen) na kole

 

Kam jet na vodu?

Kam jet na vodu? 5 nejoblíbenějších tras i s tipy na výlet

reklama

Související témata: výlety na kole , kam na výlet , výlety s dětmi , letní výlet , cyklovýlet

reklama

Přečtěte si také

reklama