Životní styl

29. prosince 2020 05:59

Petra Kloidová

Dana Syslová ze seriálu Sestřičky: Po smrti manžela a syna přestala slavit Vánoce

Herečka Dana Syslová, která je divákům televize Prima dobře známá ze seriálu Sestřičky Modrý kód jde proti proudu.  Na rozdíl od většiny národa, který vánoční svátky miluje, ona je příliš v lásce nemá. Když zemřel její manžel, herec Vlastimil Hašek a krátce na to i jejich syn Jiří, který v pětadvaceti letech oběsil, neslavila je vůbec.

Nemám ráda, když se něco slaví na povel. Jako lousknutím prstu se radovat a předstírat, jak je všechno zalité sluncem, jak se všichni milují a mají rádi. Už mi to začalo lézt krkem, a tak jsem se vždycky sebrala a odjela někam na hory. Bylo mi tam fajn,“ prozradila herečka.

Ke slavení vánočních svátků se vrátila až v době, kdy se narodil její vnuk. „S dětmi jsou ty svátky samozřejmě úplně o něčem jiném, obzvláště, když jsou ještě malé a věří na Ježíška. Člověk se těší z té jejich upřímné radosti. To zahřeje na srdci,“ dodala Dana.

Letošní Vánoce oslavila v lázních

Letos po letech však znovu udělala výjimku a svátky netrávila s rodinou, ale v lázních, jak nám prozradila těsně před Vánoci. „Vnukovi je čtrnáct let a co se narodil byla jsem u něj každé Vánoce. Teď jsem si ale řekla, že to změním a s kamarádkou vyrazíme na týden do Mariánských Lázní. Budeme se válet ve vodě, v bylinkách a chodit na procházky. Snad nám to tedy ještě nezruší. To by mě mrzelo, těším se na to moc. Rodina mi to určitě odpustí, že tentokrát nebudu s nimi. Společnost jim místo mě bude dělat můj pejsek, kterého budou hlídat,“ svěřila se herečka, která v listopadu oslavila pětasedmdesáté narozeniny.

DANA SYSLOVÁ: V NUMEROLOGII MÁM, ŽE SE MI NIC ŠPATNÉHO UŽ NESTANE

Žádný mejdan se ovšem nekonal. „Byla jsem v práci, večer přišla domů, šla na procházku s mojí fenkou a před spaním se učila texty mých rolí na další den. Tak jsem je prožila. (smích) Myslím si, že vlastně není co slavit. To, že jsem se toho dožila? Že jsem zestárla, mám vrásky a pytle pod očima? Spíš si tak říkám, že už jsem v té druhé půlce života a kolik mi vlastně ještě zbývá času. Ale musím říct, že na svůj věk si nepřipadám. Duše je pořád stejná, jen ta tělesná schránka mě zrazuje. Dochází mi, že se můj čas krátí,“ uzavřela herečka.

Seriál Sestřičky si můžete pustit online ZDE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.