Životní styl

13. října 2020 22:41

Petra Kloidová

Dvanáctiletá dívka během karantény zrekonstruovala dům

I karanténa je k něčemu dobrá, o tom se přesvědčila maminka dvanáctileté Bei, která se jednoho dne chopila pilky, šroubováku a štětky na malování, aby proměnila za minimum peněz celý dům. Podívejte se na proměnu celého domova pro čtyřčlennou rodinu.

Susie Levache z britského Kentu miluje všechny DIY projekty, ale do této doby netušila, že touhou po tom přeměňovat věci za malý peníz bude mít i její dcera, která se v době jarní karantény znuděně toulala po bytě. Susie jí tedy navrhla, aby jí pomohla s renovací jednoho z pokojů, se kterou se maminka dvou dětí potýkala do té doby sama.

Jednoduchá pomoc mamince v dceři podnítila touhou po vlastních projektech

„Poprosila jsem ji, aby mi změřila zeď, abych si ji trochu prozkoušela. Pak jsem jí ukázala, jak používat pilku a vodováhu k přesnému naměření a uříznutí dřeva. Nakonec to dopadlo tak, že sama od sebe vyrobila obložení na zeď,“ vysvětluje Susie, která v dceři objevila další talent. Sama však upozorňuje na to, že ani jedna z nich v podstatě není manuálně šikovná, heslo pro ně však zní jasně: Pokud to zvládneme my, vy to zvládnete také!

Bea tak sama od sebe začala vymýšlet projekty, které by mohla sama uskutečnit, jelikož získala díky prvnímu povedenému projektu první sebevědomí a matce dokázala, že takový úkol zvládne. Bea tak rodičům vždy něco navrhla, a pokud se domluvili na nápadu, začali na tom společně pracovat.

Renovace kuchyně

Nejzásadnější proměnou jejich domu tak prošla hlavně kuchyně, která už byla velice zastaralá, nábytek byl ale naštěstí ze dřeva, takže mu šlo v podstatě jednoduše pomoci nátěrem. „V té době nebyly otevřené obchody, takže jsme si musely vystačit s tím, co jsme našly v garáži. Naštěstí jsme našly krásný zbytek meruňkové barvy, Bea sama odmontovala dřevěné skříňky, obrousila je a následně natřela. Nějaký ten týden jsme si pak počkaly na to, abychom zajely koupit moderní úchytky. Výsledek je dokonalý,“ vysvětluje maminka šikovné dcery. Bea tak ve dvanácti letech umí bez rozpaků používat vodováhu, elektrickou vrtačku, pilu, brusku a řezačku dlaždic.

Bea se nezastavila ani před terasou, kterou rodina využívá na rodinné oslavy, ale i k běžnému odpočinku. A díky této proměně se zase naučila používat řezačku okrasných dlaždic, které využila k obložení jedné stěny. Na další Beiny projekty se můžete podívat v galerii.

Bea není jedinou dívkou a budoucí ženou, která na nic nečeká a dělá skutky:

AMERIČANKA PŘEŠÍVÁ OŠKLIVÉ ŠATY ZE SEKÁČE A ZACHRAŇUJE PLANETU

GENIÁLNÍ MÁMA PŘEŠÍVÁ STARÉ KOŠILE NA ŠATIČKY PRO DCERU

INFLUENCERKA PŘETVÁŘÍ XS OUFITY CELEBRIT NA XXL A VYPADÁ SKVĚLE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.