Životní styl

25. června 2018 07:30

Martina Čerňanská

Jak získat čas, když žádný nemáte? Ukážeme vám, jak na to!

Nestíháte, jste uhoněná a přitom zase dle (ne) zvládnutých povinností vidíte, že jste dvakrát úspěšná přece jenom nebyla? Možná je na čase říct si pravdu o čase a probrat se z letargie dřív, než tu nejcennější komoditu bez milosti promrháte.

Život se sice může zdát dlouhým, ale právě on uteče tak rychle!

Každý nový den rovná se dvaceti čtyřem hodinám, co máme k dobru. A je tedy jenom na nás, jak s nimi budeme hospodařit. Bez diáře či chytré appky se ale neobejdete. Právě tato schopnost hospodařit s časem je to, co dělá bohaté bohatými a chudé chudými.

Všechno, co chcete zvládnout, se musí naplánovat

Zubař, třídní schůzky, pracovní porada nebo kafé s kamarádkou. Všem těmto událostem náleží své místo ve vašem plánovacím diáři, pokud je tedy chcete realizovat. Naplánujte si dovolenou, rande po letech s vaším drahým, milý víkend s rodinou či cokoliv, co vám za to stojí. A co se týká snů, cílů a vizí, tak vězte, že právě k nim je potřeba dopsat termín, ať víte, kdy vám mají vejít do života. Samo se neděje vůbec nic, to musíme vždycky my, sami.

Neplánujte si to, co nelze zvládnout

Najdou mezi námi i tací, kterým vyvolává skvělý pocit ten fakt, že mají diář nacpaný k prasknutí a pak se stresují tím, že vlastně dané položky nejsou splněny, ale zase přesunuty na následující den. Tento model vás nažene do stresu a pak následně na to zase do deprese, že to s vámi nestojí za moc.

Permanentní odkládání vede do problémů

Čeká vás něco, z čeho pociťujete obavu, chvěje se vám žaludek a nejraději byste se schovala před světem? Možná vám to bude znít nerozumně, ale vždycky je lepší se s tím poprat nejlépe hned. Uleví se vám, nebudete na to, co se musí dít pořád myslet, a tím pádem budete efektivnější.

Učíte se na zkouškové, musíte se před šéfem blýsknout se zbrusu novým projektem a místo snažení děláte všechno možné. Tuhle pro jednou uklízíte celý dům, pečete sušenky, i když držíte dietu, nebo zběsile shopujete po síti. A pak se nakonec za pět minut dvanáct odhodláte a zjistíte, že už nemáte tolik času, kolik byste potřebovali. Nebo taky to, že to vůbec nebylo tak hrozné, jak jste si mysleli. Každopádně ponaučení do příště máte určitě.

Skvělé tipy, co vám zaručeně přijdou vhod!

  • Máte před sebou událost s velkým U? Pak ji splňte hned, co se nasnídáte. Ráno totiž máme nejvíce energie a také dostatek soustředěnosti.
  • O víkendu si plánujte nadcházející týden. Je fajn vědět, co vás čeká a nemine. Chtějte tam mít i to, na co se budete těšit.
  • Potřebujete jít do banky? A co takhle nakouknout do online bankovní aplikace a vyřešit to i to z pohodlí domova? Ušetříte si nejenom čas strávený na schůzce, ale i cestu + přípravné práce včetně líčení. Také úřady nabízejí možnost objednání se dopředu na určitou hodinu. Využívejte toho. Stejně jako nákupu potravin s možností doručení.
  • Nejste robot, nemusíte stíhat všechno. Tak prostě, když je potřeba druhé odmítněte, nebo jim vysvětlete, že se vám víkendová party nehodí. Proč se zbytečně honit.
  • Nemějte výčitky, když se o danou záležitost podělíte s někým druhým. Ať už je to kolega, partner, nebo děti v rámci domácích prací. Naučit se spolupracovat je stejně důležité jako umět komunikovat. A navíc vám to ušetří zrovna nemálo času.
  • Ponechejte si čas do zásoby i na to, co naplánovat nejde. V případě potřeby se vždycky vyplatí mít rezervu. Tu využijete na nenadálé telefonáty, řešení akutních problémů a jiných.
  • Dejte jasné sbohem lidem, co vás využívají, chtějí na vás parazitovat, nebo vás jen nabíjejí negativismem a do hlavy vám napumpují pocit skepse, případně výčitky, že jste vlastně viníkem toho všeho právě vy. Takový člověk je pro vás přítěž, nikoliv přínos.

Mohlo by vás také zajímat:

autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.