Astročlánky

Aktualizováno 19. září 2022 15:38

redakce Prima Ženy

Míváte sny o sexu? A víte, co ve skutečnosti znamenají?

Zdálo se vám v noci, že máte sex se svým šéfem, který vás ale vůbec nepřitahuje, se svým známým nebo třeba s Georgem Clooneym? Nebojte, většinou to neznačí nic o vaší sexualitě. Co tedy mohou erotické sny vyjadřovat? Jaké je jejich poselství?

Nejprve si uvědomte, že pokud spíte, automaticky to neznamená, že odpočívá také vaše libido. Jestliže se vám někdy zdá o erotických hrátkách s někým jiným než s vaším partnerem, nemusí se to ihned interpretovat tak, že nejste sexuálně uspokojená ve vašem vztahu, nebo že jste duší záletnice.

Sny se sexuálními motivy nám umožňují nahlédnout do našeho podvědomí, kde se nachází všechno, co ovlivňuje náš život. Mohou tedy symbolizovat nějaké problémy, touhy a naděje v jakékoliv oblasti, rozhodně ne jenom v té sexuální.

Jestliže si tento druh snů (nebo i jakýkoliv jiný) ráno pamatujete, věnujte mu pozornost. Tím, že ho dokážete nějak rozšifrovat, můžete získat od života to, co právě potřebujete. Prostřednictvím snů se poznáváte zase z jiného úhlu, který bývá velmi často skrytý a v bdělém vědomí nepřístupný.

Klidně si svůj sen hned po probuzení zapište, ať na něj nezapomenete. Je možné, že ho nedokážete rozklíčovat hned, ale podaří se vám to až v průběhu času. Díky snům se můžete dozvědět, co se vám snaží říct vaše podvědomí.

Zde je 8 nejběžnějších sexuálních snů a jejich možná interpretace:

Milujete se s někým z vašich známých

Ne, to opravdu nemusí nutně znamenat, že toužíte podvádět svého přítele nebo manžela s vaším sousedem nebo třeba s člověkem, který vám pravidelně připravuje v kavárně vaši oblíbenou kávu. Proč se vám ale tohle vůbec zdá?

Je pravděpodobné, že dotyčnou osobu můžete za něco obdivovat, a proto si přejete, abyste měla některou z jeho vlastností. Případně ty z nich, jaké byly součástí vašeho snu, které se v něm projevily. Soulož představuje mezi dvěma jedinci maximální propojení. Jestliže se ve snu s někým milujete, může to taky vyjadřovat vaši touhu po něčem, co mají tito „snoví sexuální partneři“.

Rozdáváte si to se šéfem

Možná už vás napadlo, jaká může být podstata tohoto snu. Ano, správně. Toužíte se sblížit se svým šéfem, ale vůbec ne po sexuální stránce. Ráda byste s ním byla tzv. na stejné vlně.

Vzhledem k tomu, že sex je tak intimní záležitost, může to znamenat, že vám připadá, že je mezi vámi nějaká bariéra. Jako byste byla vzdálená od jeho způsobu myšlení, od jeho nápadů, manažerského stylu apod. Proto toužíte najít způsob, jak se šéfovi přiblížit. A tím rozhodně nemáte na mysli rozdávat si to na kopírce.

Snažíte se s partnerem najít nějaké klidné místo na milování

Sny o tom, že máte problém najít místo k sexu, často symbolizují nedostatečné propojení vás a partnera ve vašem každodenním životě. Podívejte se do diáře. Máte ho plný? A je v něm vůbec zahrnutý i partner? Nejspíše ne.

Zamyslete se, jak často se denně vídáte, co všechno spolu podnikáte apod. Možná zjistíte, že i když spolu žijete, spíte pod jednou střechou, vlastně se domů chodíte jenom vyspat. Zapracujte na tom a zapište si do diáře také čas na manželské nebo partnerské radovánky.

Jedete na koni

Houpavé pohyby na hřbetu koně, fyzické spojení mezi vámi a hřebcem. Snad nejste překvapená, že tato činnost je jednou z mnoha symbolik sexuálního aktu. Může to být například znamení, že jste uvízla v jakémsi stereotypu a potřebujete víc. Víc vzrušení, zábavy, touhy… Domluvte se s partnerem a zkuste vaše milostné hrátky nějak okořenit. Nebo se ani nemusíte domlouvat a rovnou něco vyzkoušejte, pokud si věříte a nebojíte se experimentovat.

Máte sex na veřejnosti

Tento nepříjemný sen může klidně vyvolat nějaká kritická poznámka na vašeho partnera od někoho blízkého, například kamarádky nebo člena rodiny. Jestliže se v něm vystavujete před ostatními ve své nejintimnější chvilce, může to souviset s vašimi pocity, jak vaši nejbližší vidí váš život a také jak vnímají vaše rozhodování v milostné sféře.

Létáte

Toužíte být naprosto svobodná bez jakéhokoliv omezení. Libujete si v pocitu nezávislosti, který nezná žádných limitů. Létání ve snu je úzce spojeno s orgasmem. Pokud se vám zdá o tom, že létáte, může to naznačovat jisté frustrace ve vašem současném sexuálním životě. Anebo to může být prostá reakce na situaci z vašeho dne. Nebyla jste si zrovna náhodou zalétat?

Souložíte s celebritou

O kom se vám zdál tak žhavý sen? Kdo v něm hrál s vámi hlavní roli? George Clooney? David Beckham? Robert Pattison? Nebo Brad Pitt? Ať už to byl kdokoliv, nejspíše se jednalo o soulož století. Nebo ne?

I když je vám naprosto jasné, že realita by zase tak slavná nebyla, moc jste si to užila. Co by ale mohl tento sen znamenat? Třeba skutečnost, že toužíte po pozornosti. Co můžete v tuto chvíli udělat? Promluvit si o tom s rodinou a přáteli nebo na sebe začít upozorňovat vaší aktivitou. Například se v práci přihlásíte o nový projekt, budete se angažovat ve volnočasových aktivitách pro děti, začnete chodit na kurzy herectví apod.

Zdá se vám o vašem „ex“

Jestliže máte tento sen poměrně často, může to znamenat, že vám něco mohlo spustit v mozku asociace na vašeho bývalého přítele nebo manžela. Například se blíží jeho narozeniny nebo jste byla zrovna na místě, kde jste se kdysi seznámili, případně jenom napsal něco na Facebook a vy jste si to přečetla. Rozhodně tyto sny nepovažujte hned za znamení, že byste se k sobě měli vrátit. Jenom se zamyslete, jak jste na tom se současným partnerem. Nechybí vám s ním něco?

Podrobný výklad snů najdete zde:

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.