Sestřičky pokračují v rozdávání radosti. Teď ozdobily stromečky pro seniory

Iniciativa Sestřičky sestřičkám: Sabina Laurinová a Marek Němec

Vedle stále probíhající veřejné sbírky Sestřičky sestřičkám, která finančně podporuje sestry v první linii, se herci a tvůrci seriálu Sestřičky zapojují do pomoci i hmotně. Před měsícem napekli 50 kg cukroví pro motolské sestřičky, nyní nazdobili vánoční stromky pro domovy seniorů.

„Stromeček ode mne je v našich barvách, tedy v bílé a modré. Snad potěší,“ přeje si Sabina Laurinová. „Nejhezčí stromeček mám já, je plyšový stejně jako já,“ chlubil se Petr Ryšavý, který v seriálu Sestřičky trpí na plyšové domácí overaly. „Já si myslím, že krásné stromečky máme všichni, zdobili jsme je srdcem a doufáme, že potěší,“ doplnila kolegu Michaela Tomešová.

Do zdobení stromečků a věnců se zapojili nejen herci, ale i štáb seriálu Sestřičky. V Domově pro seniory Červeného kříže, Domově pro seniory pod Třebešínem, v malešickém domově seniorů a Domově seniorů v Kostelci nad Černými Lesy se tak už nyní mohou těšit z jednatřiceti nazdobených stromků a svícnů od Sabiny Laurinové, Adély Gondíkové, Michaely Tomešové, Petra Ryšavého, Natálie Halouzkové, Renaty Prokopové a dalších hvězd seriálu Sestřičky.

S myšlenkou potěšit klienty v domovech seniorů přišla ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová, která miluje vánoční dekorace. Za uplynulé roky nashromáždila nesčetně krabic ozdob, a proto se rozhodla, že radost, kterou ozdoby dříve přinesly jí, pošle dál. „Každý rok zdobím Vánoce do jiného stylu nebo jiné barvy. A tak se mi v garáži začaly hromadit bedny ozdob a už tam nebylo k hnutí. Jenomže ke svým vánočním ozdobám mám samozřejmě citový vztah. Spoustu dekorací jsem si přivezla i z Ameriky, jsou to tady u nás docela unikáty, tak jistě chápete, že se mi je nechtělo jen tak vyhodit, bez užitku,“ říká Lenka Hornová. Nakoupila proto několik menších stromků, které nazdobila s úmyslem rozvézt je do domovů seniorů. „Když jsem se o tomto nápadu zmínila při natáčení seriálu Sestřičky, s nimiž jsem minule pekla, z placu přišla nabídka, že budou stromečky dělat rádi se mnou,“ usmívá se Lenka Hornová.

Sestřičky i nadále vyjadřují podporu zdravotníkům. Jejich vánoční písnička Díky vám se rychle stala hitem. Po třech dnech dosahuje čtvrt milionu zhlédnutí na YouTube. Daří se i veřejné sbírce Sestřičky sestřičkám, která aktuálně přesahuje dva miliony korun.

„Do pomoci sestřičkám se může zapojit úplně každý. Jednou z možností je finanční podpora v rámci veřejné sbírky Sestřičky sestřičkám na crowdfundingové platformě Znesnáze21 nebo pomocí dárcovských DMS. „Rádi bychom vybrali alespoň 10 000 000 Kč a pak tuto částku ve spolupráci s Českou asociací sester spravedlivě rozdělili mezi sestry, které ve vybraných nemocnicích pečují o covid pozitivní pacienty. Skupina Prima do sbírky Sestřičky sestřičkám věnovala na počátek 1 milion korun a celou sbírku podporuje rozsáhlou mediální kampaní za podpory protagonistů seriálu Sestřičky,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima (více na www.sestrickysestrickam.cz).


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.