Způsob, jakým nejčastěji sedíte, odhalí vaši pravou tvář. Co všechno o vás prozradí?

Je všeobecně známo, že řeč těla může ostatním leccos napovědět o tom, jaká jste osobnost. A to platí i pro pozici, v níž obvykle sedíte. Pro vás je možná jednoduše nejpohodlnější, pro vaše okolí ale může být významným zdrojem, jak vás lépe poznat i beze slov.

Řeč těla je primárním způsobem komunikace mnohem déle než verbální sdělení. Právě proto jsme na ni stejně jako ostatní savci mimořádně citliví, ačkoliv si to většinou vůbec neuvědomujeme. A dokonce i způsob, jakým sedíme, o nás může odhalit daleko více, než tušíme. Následující seznam šesti pozic při sezení vám přiblíží povahu vaši i ostatních.

1. Nohy do písmene X

Pokud nejraději sedíte tak, že máte kolena u sebe a chodidla naopak roznožená, jste vesměs bezstarostná osoba. Nemáte problém navazovat nové kontakty s lidmi a vaše rodina i přátelé si můžou být za každých okolností jisti, že si s vámi otevřeně popovídají. Díky vašemu spíše optimistickému nastavení si užíváte prosté radosti, než abyste se zabývali tím, co by mohlo nebo mělo být. Zkušenosti vás naučily, že život je nepředvídatelný, i proto nejste posedlá svými starostmi a vždy najdete způsob, jak napravit věci či situace, které se tak úplně nepovedly. Ve vztazích vaše zdánlivá lehkovážnost může působit jako lhostejnost, bezohlednost nebo nezájem. Jakmile vám ale partner začne důvěřovat, pozná, že pouze řešíte věci svou vlastní cestou.

2. Nohy do písmene O

Jestliže často sedíte s koleny od sebe, přičemž chodidla se vzájemně dotýkají, znamená to, že jste velmi energická osoba. Téměř do všeho, co zrovna děláte, se dokážete rychle nadchnout a máte dar přenášet svůj entuziasmus i na ostatní. Občas se ale necháte až příliš snadno rozptýlit a přeskakujete z jedné věci na druhou. S tím souvisí i fakt, že u žádné činnosti nevydržíte příliš dlouho. V životě už jste vyzkoušela spoustu rozmanitých aktivit, zároveň si uvědomujete, že i přes svůj plán plný zábavných věcí potřebujete nějaký čas sama pro sebe. Vaše vytížení je často náročné skloubit se vztahem, a tak by váš partner zpočátku snadno mohl nabýt dojmu, že ho zanedbáváte. Pokud ale pochopí vaši potřebu stále něco podnikat, naladí se na vaši vlnu a dopřeje vám dostatek inspirace i prostoru, s radostí budete přizpůsobovat svůj program společným zájmům.

3. Nohy u sebe

Pokud při sezení běžně máte kolena i chodidla u sebe, poukazuje to na váš perfekcionismus. Svého času si vážíte nade vše, téměř nikdy nechodíte pozdě, dodržujete termíny a bez velkého úsilí dokážete plnit jeden úkol za druhým. Nic vám není cizí a ráda přijímáte jakoukoliv výzvu. Nikdy nehledáte nesmyslné výmluvy a nesnášíte, když to dělají ostatní. V soukromém i pracovním životě respektujete lidi, kteří umí dodržet slovo – v tomto ohledu se mohou stejně tak oni spolehnout na vás. Tuto vlastnost ocení nejen rodina a přátelé, ale především váš partner, který vám však na oplátku musí dopřát stejný pocit důvěry, jaký vy dáváte jemu. Jen v takovém případě může váš milostný vztah fungovat.

4. Noha přes nohu

Pokud se nejpohodlněji cítíte v sedu s nohou přes nohu, život s vámi je jedno velké dobrodružství. Zbožňujete cestování, pocit vzrušení z objevování nových míst a plánování společných aktivit s přáteli. Jste navíc extrémně hloubavá, pozorná a vnímavá k citům a potřebám ostatních. Máte vrozený dar naslouchat a uklidňovat, i proto vás nejbližší často vyhledávají jako svou vrbu. I přes svou citlivost si ale stojíte za svým, a když chcete něčeho dosáhnout, uděláte pro to vše, co je ve vašich silách. To platí i pro vaše milostné vztahy, v nichž se často držíte hesla buď všechno, nebo nic.

5. Nohy u sebe nakloněné na stranu

Pokud nejraději sedíte s nohama u sebe mírně nakloněnýma do strany, znamená to, že jste velmi vášnivá, ambiciózní a cílevědomá osoba. Jakmile skutečně chcete něčeho dosáhnout, ponoříte se do toho tělem i duší a neskončíte dříve, než splníte váš cíl. Nedovolujete lidem, aby vám diktovali, jak se máte chovat, co máte říkat nebo jak máte dělat svou práci. Dodržujete své osvědčené zásady a standardy, o nichž víte, že skutečně fungují. Ačkoliv se může zdát, že jste příliš ctižádostivá, než abyste se soustředila na vážný milostný vztah, opak je pravdou. Na cestě k úspěchu nikdy nezapomínáte na své nejbližší a právě životní partner, který vás ve vašich snahách podporuje, je vaší motivací číslo jedna.

Máte rádi testy osobnosti?

TEST OSOBNOSTI: CO UVIDÍTE NA OBRAZU, ODHALÍ, JAK SE ZAMILOVÁVÁTE

JAK ZATÍNÁTE PĚST ODHALÍ, JACÍ JSTE A PO ČEM TOUŽÍTE

CO O VÁS PROZRADÍ ZVÍŘE, KTERÉ VIDÍTE NA OBRÁZKU?

Sdílejte článek
Štítky osobnost vztah sezení pozice řeč těla

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.