Celebrity

9. října 2019 17:47

VIDEO: Jak to bude v pátek vypadat na Žofíně?

Rozhovor k pátečnímu rozloučení s Karlem Gottem

Desítky, ale možná i stovky tisíc lidí v se v pátek naposledy přijdou rozloučit s Karlem Gottem do paláce Žofín. I když do centra Prahy pravidelně míří velké davy turistů, na tolik lidí se musí Žofín i celá městská část připravit. Pro návštěvníky smutečního obřadu budou na místě nejen mobilní toalety, ale také Červený kříž.

Parte, které oznamuje, že manžel, tatínek a dědeček - pro veřejnost ale hlavně legendární zpěvák - Karel Gott navždy odešel. Rodina ho dnes zveřejnila na webových stránkách. Potvrdila na něm také oba termíny rozloučení - páteční pro veřejnost a sobotní pro zvané.

V pátek se brána na Slovanský ostrov k paláci Žofín otevře v osm hodin ráno. U vystavené rakve bude místo na květiny, pro hosty budou připraveny i kondolenční knihy. Jak před palácem, tak i v sále budou znít Gottovy písně. Rozloučení se bude účastnit Armáda ČR.

Desítky tisíc lidí budou čekat ve frontě, která povede okolo Národního divadla na druhý břeh řeky přes Most legií a pak po Janáčkově nábřeží. To, že se do Prahy chystá rekordní počet návštěvníků, dokazují i databáze hotelů, které hlásí téměř vyprodáno.

Další den - den státního smutku - už bude věnován pohřbu se státními poctami a zádušní mši jen pro zvané hosty, mezi kterými jsou kromě řady umělců i někteří politici.

Veřejnost bude moci sledovat zádušní mši na velkoplošných obrazovkách na III. nádvoří Pražského hradu a na Hradčanském náměstí. Kde bude nakonec Karel Gott pohřben, zatím rodina neprozradila.

Během posledního rozloučení s Karlem Gottem budou policisté řešit nejspíš jen dopravní komplikace. Mnohem větší problémy ale očekávají až v souvislosti s večerním utkáním fotbalové reprezentace. Lístky na utkání mají téměř čtyři tisíce Britů. Zbytek bude zápas sledovat nejspíš v pražských restauracích. Aby toho policisté neměli málo, v centru metropole bude v pátek večer také probíhat videomapping na několika budovách. Této akce se každoročně účastní tisíce lidí.

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott úmrtí rozloučení Žofín